Antalya Psikolog : Antalya En İyi Psikolog Tavsiyeleri 2024

Antalya Psikolog Merkezi: Psikolog, Klinik Psikolog, Psikolojik Danışman, EMDR Dnş. Desteği

Antalya Tavsiye Edilen Uzman Psikologlar - Psikoloji Merkezleri

Antalya Psikolog desteği arayışında olan kişiler sıklıkla kendilerine yakın bir yerde, tercihen yüz yüze destek alabilecekleri, bütçelerine uygun en iyi psikolog desteğine ulaşmayı amaçlamaktadırlar. Antalyada psikologlar genellikle özel hastanelerde, özel psikolojik danışma merkezlerinde bulunmaktadır. Bir psikolog, psikolojik danışman, klinik psikolog ya da aile danışmanı desteği almak için öncelikle ilgili psikolojik danışma merkezini ya da psikoloğu arayıp bilgi almak ve randevu planlamak gerekmektedir.

Antalyada en iyi psikolog, psikolojik danışman, aile danışmanı ve psikiyatri doktorlarının klinikleri genellikle, Lara/Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerinde bulunmaktadır. Buralara; Kepez, Aksu, Serik, Manavgat, Alanya, Kemer gibi diğer ilçelerden insanlar sıklıkla psikolog desteği almaya gelmektedirler. Psikolog ya da psikolojik danışmanın sadece size olan uzaklığına göre psikolog psikiyatrist seçimi yapmamanızı öneririz.

Antalya Psikolog Desteği için; EMDR Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Cinsel Terapi ve Oyun Terapisi gibi eğitimleri bulunan, Klinik Psikolog, Psikolog ve Psikolojik Danışman kadromuz ile tüm sorunlarınızda yanınızdayız.

Çocuk, Genç, Yetişkin, Çift ve Aile Psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz yüz yüze olabileceği gibi tüm psikologlarımızdan online olarakta destek alabilirsiniz.

Psikolog- psikolojik danışman uzman kadromuzun özgeçmişlerini ve kendileri hakkında yazılmış danışan yorum ve tavsiyelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Antalya Pedagog - Çocuk-Ergen Psikoloğu desteği hakkında detaylı bilgi ve destek alabileceğiniz uzmanlarımız için tıklayınız.

PSİKOLOG GÜL BABACAN

Gül BABACAN
Psikolog – EMDR Dnş.

Psikoloji lisansını Ankara Çankaya Üniversite’sinde İngilizce eğitim dili ile tamamlamıştır. Eğitimi boyunca çeşitli kurum ve organizasyonlarda gönüllü çalışmalarda bulunmuş, aynı zamanda bazı nöropsikolojik testler ve kişilik testleri uygulama eğitimi almıştır. Mezuniyetinden sonra çeşitli sahalarda görev almıştır. BM, UNFPA gibi uluslararası örgütlerin projelerinin yürütücü ortağı olduğu sivil toplum kuruluşlarında psikolog olarak çalışmış; bu süreçte farklı bölge ve illerde yürütülen projeler kapsamında psikolojik zedelenebilirliği yüksek riskli gruplar ile bireysel psikoterapi uygulama, bireysel danışmanlıklar, grup oturumları, farkındalık yükseltme oturumları, atölye çalışmaları, etkinlik planlama ve raporlama gibi faaliyetler yürütmüştür.

8 yılı aşkın süredir mesleki çalışmalarına devam eden Psikolog Gül BABACAN; yetişkinlerin bireysel-psikolojik sorunları, ilişki evlilik sorunları ve cinsel sorunlar ile yoğun olarak çalışmaktadır.

Halen Optimum Psikoloji Antalya şubesinde Psikolog ve EMDR danışmanı olarak, yetişkinler ve çiftlerle çalışmalarını sürdürmektedir.  Hem yüz yüze hem de online olarak danışanlarına hizmet vermeye devam etmektedir.

ALMIŞ OLDUĞU TERAPİ/PSİKOLOJİK DANIŞMA EĞİTİMLERİ

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi ve Süpervizyonları – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 2. Düzey Eğitimi ve Süpervizyonları – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Aile Terapisi ve Çift Terapisi Eğitimleri

– Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

-MMPI ve Yetişkin Testleri Eğitimi

-EMDR R-TEP Protokolü, Çocukla Çalışma ve Müdahale, Travma ile İlgili Bozukluklarda Tanı ve Ayırıcı Tanı, Akut Travmaya Müdahale, Somatik Deneyimleme ve Regülasyon (EMDR Derneği Travma İyileştirme Grubu, DBE)

-Bilişsel Davranışcı Terapi 2. Kur (KDTD, Mehmet Z. Sungur)
-Bilişsel Davranışcı Terapi 1. Kur (KDTD)

-Cinsellik ve Cinsel İşlev Bozuklukları Temel Eğitimi (CETAD)

-Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi (Marmara Psk. & Prof. Sultan Doğan)

-TSSB’yi Anlamak ve Tedavide Kognitif-Davranışçı Yaklaşımlar (KDTD)

-Varoluşçu Analiz ve Logoterapi’de Afet ve Travmaya Yaklaşım (Viktor Frankl Logoterapi Enstitüsü)

-Psikanaliz Atölyesi (Fransa Psikanalistler ve Psikologlar Topluluğu)

 

UZMANLIK ALANLARI

 • EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
 • Bireysel Psikolojik Danışmanlık
 • İlişki Evlilik Danışmanlığı ve Aile Terapisi
 • Cinsel Sorunlar ve Cinsel Terapi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
Next

PSİKOLOG GÜL BABACAN DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Previous

PSİKOLOJİK DANIŞMAN CEREN ÇİFTÇİ

Ceren ÇİFTÇİ
Psikolojik Danışman – Pedagog

Pedagog Ceren Çiftçi; Antalya’da lise öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul Okan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Aynı zamanda özellikle çocuk ve ergen alanına yönelmeyi planladığından dolayı İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Ön lisans programını tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel bir kolejde Okul Psikolojik Danışmanı olarak çalışmış aynı zamanda özel bir kurumda danışan görmeye başlamıştır.

Lisans eğitiminden bu yana özellikle çocuk ve ergen alanına yönelerek 2 yılı aşkın süredir, aktif olarak mesleki çalışmalarına çocukluk ve ergenlik dönemi sorunları ile devam etmektedir.

Halen Optimum Psikoloji Antalya Şubesi’nde danışanlarına hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak hizmet vermekte olup, çocuk ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır.

ALMIŞ OLDUĞU TERAPİ/PSİKOLOJİK DANIŞMA EĞİTİMLERİ

– EMDR Terapisi Eğitimi ve Süpervizyonları – Davranış Bilimleri Enstitüsü (DBE)

– Çocuk Merkezli Oyun Terapisi- Reyhana Seedat

– Filial Terapi Eğitimi – Reyhana Seedat

-Aile Danışmanlığı Sertifika Programı- Yıldız Teknik Üniversitesi

-Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamaları Eğitimi

-Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi- Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği/ Azize Nilgün Canel

-Dikkat Eksikliğinde Kullanılan Testler Uygulayıcı Eğitimi

-Bilişsel Davranışçı Terapi Vaka Okulu

 

UZMANLIK ALANLARI

Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlık
Oyun Terapisi
Psikolojik Testler
Gelişim Testleri
Ebeveyn Danışmanlığı
Filial Terapi

Okul fobisi, ayrılık anksiyetesi, Enkoprezis (dışkı kaçırma), enürezis (alt ıslatma), akran zorbalığı, yalan söyleme, çocukluk mastürbasyonu, fobiler, tırnak yeme, dikkat eksikliği, dürtüsellik, hiperaktivite, DEHB, saldırganlık ve öfke problemi, kekemellik, seçici mutizm, karşıt gelme, özgüven eksikliği, öğrenme güçlüğü, otizm, iletişim sorunları, istismar vs çocuk & ergen davranım bozuklukları ve tüm çocukluk ve gençlik dönemi sorunları.

Next

PSİKOLOJİK DANIŞMAN PEDAGOG CEREN ÇİFTÇİ DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Previous

ANTALYA’DA ÖNERİLEN PSİKOLOGLAR

Antalya tavsiye edilen psikologlar, Antalya’da önerilen psikologlar, Antalya psikolog, Antalya psikologlar, Antalya psikolojik danışmanlık, Antalya uzman psikolog, Antalya en iyi psikolog, antalya psikolojik danışma merkezi anahtar kelimeleri ile sayfamıza ulaştınız.

Psikolojik destek alma süreci danışanların güncel/geçmiş yaşam zorlukları ile baş etme becerilerini artıran, duyguları tanımlayan ve anlamlandıran, travmaların yoğun olarak çalışıldığı ve bugünde kişinin yaşam doyumu noktasında farkındalıklarının arttığı profesyonel bir süreçtir. Kendi içinde sorunu bilen fakat çözüm noktasında sıkıntı yaşayan kişiler psikolojik destek almak için başvururlar. Psikologlar danışanlarının sorunlarını çözmez, onlara doğru sorular sorarak çözümü yine kendi içlerinde bulmalarına yardımcı olurlar. Sorunlar bireye özgüdür ve hemen her konuda destek almak için Antalya’da bulunan psikologlardan destek alabilirsiniz.

Antalya’da psikolog arayışına girdiğinizde detaylı bir araştırma yapmalısınız. Öncelikli olarak destek alacağınız kişinin psikoloji bölümü ya da psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünden mezun olmuş olmasına dikkat ediniz. Bu anlamda özgeçmişlerini incelemenizde fayda var çünkü ne yazık ki günümüzde Antalya’da ve diğer illerde farklı meslek alanlarından lisans diplomaları psikoloji dışı olmasına, yeterli eğitim bilgi birikimi ve deneyimleri olmamasına rağmen hipnoz NPL gibi çeşitli teknikler kullanarak sorunlarınızı çözmede size yardımcı olacaklarını söyleyen sahte psikologlar bulunmakta. Son dönemde Yüksek Öğrenim Kurumu’nun  (YÖK) tanımadığı neredeyse herkese diploma veren niteliksiz ve yetersiz uzaktan eğitimler veren yurt dışı kaynaklı kurumların verdiği belgelerle insanlar kendilerini psikolog olarak tanıtmaktadır. Yaygın olarak bilinen size kendilerini yaşam koçu olarak tanıtan kişiler de esasında bu kişilerden farksızdır ve sahte psikologlardır. Bu noktada destek alacağınız kişinin gerçekten psikolog olup olmadığı ilk ve temel husustur.

Çoğu zaman psikolojik danışmanlık hizmetine nasıl erişilebileceği de akıllarda soru işareti yaratıyor. Çevrenizde daha önce destek almış kişilerin deneyimleri ve tavsiyeleri size bu konuda yardım sağlayacaktır. Ek olarak internet üzerinden de araştırmalar yapabilir psikologların çalışma alanlarını ve danışan yorumlarını dikkate alabilirsiniz.

 

ANTALYA’DA İYİ BİR PSİKOLOG ARARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Her alanda olduğu gibi bu alanda da bir ünvana sahip olmak işini iyi yapmak anlamına gelmemektedir. Yetkin bir psikolog arayışına girdiğinizde dikkat edebileceğiniz ilk husus bir alanda uzmanlaşmış olmasıdır. Örneğin çocuğunuz için yardım istiyorsanız yalnızca çocuklarla çalışan bir uzmandan, partnerinizle yaşadığınız sorunlar için bir destek arıyorsanız yoğun olarak çiftlerle çalışan, bu alanda uzmanlaşmış kişileri seçmeniz önemlidir. Bir psikolog her alanda uzmanlaşmış olamaz.

Dikkat etmeniz gereken ikinci bir husus ise psikoloğun almış olduğu eğitimlerdir.  Her eğitim kaliteli ve geçerli değildir. Bu anlamda akredite olmuş uluslar arası geçerliliğe sahip olan eğitimler psikoloğun yetkinliğini artırmaktadır.

Antalya en iyi psikolog ihtiyacını karşılamak adına pek çok farklı alternatifleri barındıran bir şehirdir. Bu anlamda devlet hastanelerini tercih edebileceğiniz gibi özel hizmet veren psikolojik danışmanlık merkezlerini de tercih edebilirsiniz. Özel psikolojik danışmanlık merkezleri ortalama bir seans süresini (40-50 dk) karşılayacağından daha sağlıklı hizmet almanız mümkün.

 

PSİKOLOG DESTEĞİ ALMA KONUSUNDA BAZI ÖNEMLİ BAŞLIKLAR

 • Sorunum ne kadar sürede çözülür?

Psikolojik destek alma süreci bireye özgüdür. Bu sebepten net bir süre belirtmek doğru değildir kişiden kişiye farklılık gösterir. Net süre veren şu kadar sürede çözüleceğini garanti eden merkezlerden destek almamanızı öneririz.

-Seanslar ne sıklıkta olmalıdır?

Seans sıklığı 1 hafta ile 1 ay arasında kişiden kişiye ve soruna göre değişmektedir. Başlangıçta belirlenen seans sıklığı süreç içerisinde yeniden düzenlenebilir.

-Psikoloğa ne zaman gitmemiz gerekir?

Herkes zaman zaman zorlu yollardan geçer. Bu yoldan geçerken baş etmek daha zor ve yıpratıcı olabilir. Bu zamanları daha sağlıklı atlatmak için desteğe başvurabileceğiniz gibi kimi zaman sorun bugünde değildir geçmiş yaşam deneyimleri bugünümüzü zorluyor olabilir. Bu anlamda geçmiş travmalarınızla baş etmek ve bugüne etkisini kırmak için de destek alabilirsiniz. Çözülen travmalar yaşam doyumunuzu artıracak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Psikolojik destek almada gönüllülük esastır. Danışan terapi sürecine inanmıyor bunun kendisine fayda sağlayacağını düşünmüyor ise oluşan direnç iyileşmeyi olumsuz yönde etkileyecektir.

Aşağıdakilerden birini ya da birkaçını gözlemliyorsanız;

 • Anlamsız korkular, kaygı, fobi
 • Öfkeyi kontrol etmede zorluk
 • Depresyon ve devam eden mutsuzluk umutsuzluk hali
 • Yalnızlık ve bununla baş edememe
 • Yakın/romantik ilişkilerinizde tekrar eden sağlıksız örüntüler
 • Devam eden ilişkilerde önemsiz hissetme
 • Kendine /başkalarına güvenmede problem
 • Partnerinizle yaşadığınız cinsel sorunlar
 • Partnerinizle iletişim problemleri
 • Çocuğunuzda gözlemlediğiniz davranış problemleri (tırnak yeme, öfke, alt ıslatma, dikkat vb.)
 • Zorlayıcı düşünceler takıntılar/obsesyonlar
 • Panik atak
 • Yoğun başarısızlık ve yetersizlik hissi

Antalya’da profesyonel destek almak için size en uygun merkeze başvurabilirsiniz.

 

 

ANTALYA PSİKOLOG – PSİKOLOJİK DANIŞMAN HİZMET BÖLGELERİMİZ

ANTALYA PSİKOLOG, KLİNİK PSİKOLOG, PSİKOLOJİK DANIŞMAN, EMDR DNŞ. VE AİLE DANIŞMANI:

Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez

 

Antalya’ da Pedagog Çocuk Psikoloğu Desteği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Antalya’ da Cinsel Terapi Desteği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Antalya’ da Aile Terapisi Desteği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

EMDR Terapisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

1 Comment

 • Ahmet İ.

  Geçmişte iş hayatımda yaşadığım bazı olayları sürekli düşünmekten kendimi bir türlü alamıyordum. Aradan yıllar geçse de bunları zihnimden atamıyordum. Gül hanımla EMDR terapisi üzerine konuştuk ve onun önerisiyle çalışmalara başladık. Her seans daha iyi olduğumu görebiliyordum. Sanki kafamın içindeki bağırıp duran ve beni rahatsız eden sesleri susturuyorduk. Çok teşekkür ederim ve Antalya’ da psikolog arayan herkese tavsiye ederim. EMDR Terapisini de ayrıca tavsiye ederim.

 • Write a Comment

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  ÇOCUKLARDA KEKEMELİK NEDİR? NEDENLERİ ve TEDAVİSİ?

  Kekemelik nedir? Kekemelik, konuşma sırasında duraklama, tekrarlanan sesler, heceler veya cümleler, dengesiz konuşma …

  MUTLU EVLİLİĞİN SIRLARI – Evlilik Sorunları Kader Değildir

  ‘’Evliliğin yürümesini sağlayan nedir?’’ şüphesiz ki yıllardır süregelen çalışmalarda araştırmacılar …

  DİKKAT EKSİKLİĞİ NEDİR? DİKKAT TESTİ VE DİKKAT TERAPİSİ

  Dikkat; yaşamsal, sosyal, akademik iş ve rutinlerin gerçekleştirilebilmesi ve bilişsel faaliyetlerin düzenlenmesi için …