ANKARA VAJİNİSMUS TERAPİSİ

Ankara Vajinismus Çözüm Merkezi : Vajinismusa, Cinsel Danışmanlık ile 3 Günde Son Verin!

Alfa Metodu İle Vajinismusa Online ya da Yüz Yüze Seanslar ile 3 Günde Son Verin

Vajinismus, çözümü haftalar aylar alan bir sorun değildir. Cinsel Terapi – Aile Danışmanlığı eğitimi almış ekibimizle, Vajinismus sorununda Alfa metodu ile 3 gün gibi kısa bir sürede bu sorundan kurtulmak mümkün. 2. Balayı şeklinde keyifli ve kısa sürede, cinsel yaşamınızdaki kaliteyi arttırarak ve EMDR terapisi ile geçmiş travmaların etkisinden kurtularak bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Sadece Ankara’ dan değil, TÜRKİYENİN HER YERİNDEN; OTEL KONAKLAMA DESTEĞİ İLE YA DA ONLİNE SEANSLAR İLE EVİNİZİN RAHATLIĞINDA vajinismus için cinsel danışmanlık sürecine başlayabilirsiniz.

Vajinaya direkt müdahale ya da tıbbi bir müdahale olmaksızın, cinsel danışmanlık alarak ve cinsel yaşamınızdaki kaliteyi arttırarak vajinismustan tamamen kurtulabilirsiniz. Cinsel Danışmanlık tıbbi bir müdahale içermez. Sorununuzun çözümü tıbbi bir müdahale gerektiriyorsa ilgili hekimden destek almanız önemlidir.

Seanslar, Klinik Psikolog Fatih UĞUR ve Aile Danışmanı Merve DEMİR tarafından ekip olarak gerçekleştirilmektedir. Cinsel ilişki korkusu - vajinismus hakkında bilgi edinebileceğiniz yazımızı, uzmanlarımız hakkında detaylı bilgileri ve mutlu danışanlarımızın süreçle ilgili tavsiye ve yorumlarını sayfanın aşağısında bulabilirsiniz. Ankara Vajinismus Terapisi

#ankara vajinismus #çankaya vajinismus #konya vajinismus #karaman vajinismus #kayseri vajinismus #adana vajinismus #mersin vajinismus #izmir vajinismus

Ankara Vajinismus

Ankara Vajinismus

Ankara Vajinismus

Ankara Vajinismus

Ankara Vajinismus

Ankara Vajinismus

Ankara Vajinismus

Ankara Vajinismus

KLİNİK PSİKOLOG FATİH UĞUR

Klinik Psikolog Fatih UĞUR, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimini ise İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamladı. Konya ve Ankara’ da Klinik Psikolog olarak 13 yıldır çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle, Çift – Aile Danışmanlığı ve Cinsel Sorunlarla yoğun olarak çalışmaktadır. Yüksek lisans tez çalışmasını ise, Vajinismus terapisinde EMDR’ nin etkililiği üzerine yapmıştır.

 

ALMIŞ OLDUĞU TERAPİ/PSİKOLOJİK DANIŞMA EĞİİTMLERİ

–  EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi Eğitimi

 Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)’ den Cinsel Terapi Eğitimi

– Vajinismus Terapisi Eğitimi – CİSED

– Vajinismus Terapisinde EMDR’ nin Etkililiği Tez Çalışması

– Disparoni (Ağrılı Cinsel İlişki) Terapisi Eğitimi – CİSED

–Psikoterapi Enstitüsü Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ’ tan Hipnoz Eğitimi

–Aile Danışmanlığı Eğitimi – Adnan Menderes Üniversitesi

ANKARA VAJİNİSMUS TERAPİSİ

Vajinismus Nedir?

Vajinismus, çoğunlukla eşle ilk cinsel ilişki deneyiminde ortaya çıkan fizyolojik ve genellikle psikolojik bir sorundur. Vajinismusta en etkili çözüm Cinsel Terapidir. Türk toplumunda yaygın olarak ilk gece korkusu, yetersiz bilgi ve yanlış düşüncelerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Vajinismus çoğunlukla evliliğin ilk gecesinde cinsel birliktelik denendiğin de ortaya çıkan bir durum olmakla birlikte ilerleyen yıllarda da vajinismus ortaya çıkabilir. Çocuk sahibi olduktan sonra bile vajinismus problemi gelişebilir. Çünkü problem vajinada değil, beyindedir. Cinsel ilişkiye girememe veya cinsel ilişki korkusu anlamına gelen vajinismus, Cinsel Terapi yöntemi ile 3 gün kadar kısa bir sürede kesin olarak çözüme ulaştırılan bir cinsel sorundur.

Vajinismusun başlıca özelliği, cinsel ilişkide;  vajinaya giriş denendiğinde, başta vajinal kaslarda olmak üzere tüm vücutta hissedilen gerginlik durumu, kasılmalar, spazm, endişe, korku, tiksinme panik ve rahatsızlık durumu olmasıdır. Vajinismuslu kadınlar, cinsel ilişki sırasında bacaklarının açılmasını engelleyecek boyutta sıkıca kapatarak elleriyle eşini iter. Genellikle bu sorunu yaşayan kadınlar, vajinalarının çok dar olduğunu düşünürler ya da orada bir delik olmadığı sonucuna varırlar.

Vajina, esneyebilen, genişleyebilen ve uzayabilen esnek bir kadın cinsel organıdır. Bu sorunu yaşayan çiftler; “cinsel ilişkiye giremiyoruz, eşimle birlikte olamıyoruz, cinsel ilişkimizi ağrılı ve acılı yaşıyoruz, ilk gece korkusu hala devam ediyor, cinsel ilişki sırasında birden korku geliyor ve aniden çok kasılıyorum” şeklinde şikayetler ile,  Ankara Vajinismus Terapisi ile ilgili araştırma yapmaya başlarlar.

Ankara' da vajinismus tedavisi konusunda genellikle, Ankara vajinismus Terapi merkezleri, Ankara vajinismus terapisi, Ankara Cinsel Terapi ile vajinismus, Ankaradaki en iyi Cinsel Terapist, en iyi vajinismus terapi merkezi, Aksaray vajinismus terapi merkezi, Karaman en iyi Psikolog ve Psikolojik Danışman, Ankara vajinismus terapi merkezlerinin ücretleri  gibi anahtar sözcükler ile vajinismus sorununa ilişkin doğru cinsel terapiste ulaşmaya çalışırlar. Ancak bu araştırmalarla ulaşılan kişi gerçekten en iyi Cinsel Terapist midir? Ya da vajinismusa ilişkin ulaşılan merkez en iyi Cinsel Terapi merkezi midir? Vajisimusun çözümüne yönelik ulaşılan kişi gerçekten Cinsel Terapist midir? Bu konuda öncelikle dikkat edilmesi gereken husus, vajinismusta yardım alacağınız kişinin, gerçekten bir ruh sağlığı profesyoneli olup olmadığı ve Cinsel Terapi eğitimini tamamlamış olup olmadığıdır.

 

Vajinismus %100 Çözülebilen Bir Problemdir

Psikolojik bir sorun olan Vajinismus, %100 çözülebilen geçici bir problemdir.  Vajinismusta kesin ve kalıcı çözüm Cinsel Terapi’ dir. Bunun dışında kullanılan yöntemler sadece penis vajina birlikteliğini hedef almaktadır. Kısa ve kestirme olan bu çözümler, kadında cinsel isteksizliğe yol açabilmektedir.

Vajinismus Kadın ve Erkeği Nasıl Etkiler?

Vajinismus, kadınlarda eksiklik ve yetersizlik duygusunun hissedilmesine sebep olabilmekle birlikte eşine karşı suçluluk duymasına da yol açabilir. Erkekte ise, öfke ve kırgınlığa ve bazen de bekaret konusunda şüpheye yol açabilmektedir. Bazı zamanlar da bu sorun, adli vakalara, boşanmalara,  duygusal ve fiziksel şiddet olaylarına sebep olmaktadır. Bu nedenle  %100 çözüm garantisi verilen bir problem olduğu için bu sorunu yaşayan çiftlerin daha fazla vakit kaybetmeden yardım almalarıyla ilişkisel anlamda daha az yıpranma ile bu süreci atlatmalarını sağlayacaktır. Aksi halde  kırgınlık, öfke ve gerginliklerle geçen, cinsel hayatın yaşanmadığı yıllar ayrı bir hüzün kaynağı olacaktır. ‘Madem çözümü bu kadar basitti, biz neden bu kadar bekledik?’ gibi sorular akıllara gelecektir.

Vajinismus, yapılan araştırmalara göre Cinsel Terapi kliniklerine başvuran kadınların getirmiş oldukları cinsel problemlerin % 65 ini oluşturmaktadır. Ancak, vajinismus ve cinsellikle ilgili diğer poblemler toplumumuzda rahatça ifade edilebilen konular olmadığı için ve cinsellik kavramı çok bastırıldığı için bu konuya yönelik yardım almayan ve nasıl bir sorun yaşadığını bile bilmeyen çok fazla sayıda kişi olduğu düşüncesindeyiz.

 

Vajinismusun Nedenleri nelerdir?

Toplumumuzda, kız çocukları çok küçük yaşlardayken kendilerini kapatmaları  gerektiği öğretilerek aile büyüklerinin telkinleriyle yetiştirilirler. Ancak verilen bu telkinlerin devamında evlendiği zaman eşiyle rahat olabileceği kısmı çoğunlukla ifade edilmez. Bu sebepten dolayı, kendi mahremiyetini büyük bir gizlilikle saklamayı öğrenen kadınlar, bilmedikleri ve hiçbir zaman öğretilmeyen cinsel yaşama dair kapıların evliliğin ilk gecesinde aralanmasıyla büyük bir panik, gerginlik ve karmaşa yaşarlar. Bu açıdan bakıldığında en önemli sebebi, kadınlara ve erkeklere cinsel eğitimin verilmemesidir.

Cinsellik ve cinsel yaşam ile ilgili eğitim genel anlamda, düğün sürecinde gelin ve damadın evli olan arkadaşları tarafından bilgi verilmektedir. Ancak evli olan kişiler veya diğer bilgi veren arkadaşlar, eğer kendileri de vajinismus sorunu yaşamışlarsa cinsellikle ilgili hatalı ve eksik bilgileri ve ilk gece hurafeleri fazla ise gelin ve damadın aklını hatalı ve eksik bilgilerle doldururlar ve bu durum vajinismus yaşamalarına yol açar. ‘ ilk gece çok acır’, ‘ilk geçe çok kanaman olur eğer fazla olursa ara hemen hastaneye götürelim’, ‘ilk gece mutlaka cinsel ilişkiye girin yoksa kalır gider yapamazsınız sonra ’, ‘zar patlayınca çok acıyor’, ‘çok zorlarsanız kanamadan kadın ölebilir fazla zorlamayın’ gibi birçok ilk gece hurafeleri, çiftin vajinismus yaşamasına yol açabilmektedir.

Vajinismusta Diğer Etkenler:

-İlk cinsel ilişki deneyiminde acele edilmesi gibi nedenlerle acı duyma

-Cinsel şiddet, cinsel taciz ve tecavüz benzeri cinsel travmalar yaşanması

-İstek dışında zorla evlendirilme, eşini sevmeme, eşle yaşanan iletişim sorunları

-Dinsel ve ahlaki olumsuz cinsel şartlanma

-Performans kaygısı ve başarısızlık korkusunun yaşanması

-Hamile kalma korkusu

-Psikolojik sorunların varlığı, obsesif veya borderline kişilik özellikleri taşıma

 

Çocuğu Olan Kadınlarda Vajinismus Olabilir!

Vajinismusta görülen problem her ne kadar fizyolojik belirtilerle vücutta kasılmalar, gerginlik ve panik haliyle ortaya çıkan bir durum olsa da, sorun cinsel organda yani vajinada değil beyindedir. Bu sebeple, ilk ilişki gerçekleştikten sonraki ilişkilerde de  vajinismus ortaya çıkabilmektedir. İlerleyen zamanlar da çocuk sahibi olduktan sonra bile vajinismus sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu konuda kesin ve kalıcı çözüm için profesyonel ruh sağlığı uzmanlarından Cinsel Terapi alınmalıdır.

Vajinismus Geçici Ve Kesin Çözümü Olan Bir Sorundur!

Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar, tam anlamıyla bir iyileşme gösterecekleri için çok şanslıdırlar. Vajinismus sorununa ilişkin kalıcı ve kesin çözüm yalnızca Cinsel Terapi ile mümkün olmaktadır. Ayrıca, vajinismus sorununa yönelikle kullanılan Cinsel Terapi de hiçbir cerrahi ya da jinekolojik bir müdahalede bulunmak gerekmez. Vajinismus probleminin çözümünde herhangi bir ilaç kullanımı gerekmez. Terapi sürecinde yapılması gereken tek ve en önemli şey, eşlerin kendilerine iyi bir rehber olabilecek Cinsel Terapisti bulması ve sorunu çözme arzularının olmasıdır.

 

Optimum Psikoloji' de Vajinismus Terapisine Yönelik Çalışma İlkelerimiz

-Gizlilik: Terapi sürecinde en temel ilke gizliliktir. Cinsel Terapi ve Danışmanlığı süresince anlatılan ve paylaşılan her şey gizlilik ilkesine dayanmaktadır. Psikolog- Psikolojik Danışman ve Aile Danışmanı, Terapi sürecinde yasal suç oluşturmayan her türlü konuşulan ve paylaşılan bilgileri mutlak saklamakla yükümlüdür.

-Şahitlik: Eğer herhangi bir adli olay oluşursa Cinsel Terapist, Aile Danışmanı ve Psikolojik Danışman taraflardan birinin şahidi olmaz, her iki tarafa da eşit davranır.

-İşbirliği: Uzmanlar tarafından kendilerine önerilen kitapları, ders notlarını okuyarak ve eğitim DVD’lerini seyrederek not tutup istenilen ask oyunlarını uygulayarak danışanlar işbirliği yapmalıdırlar.

-Terapiye Çiftin Ortak Katılımı: Vajinismus, her iki eşi de ilgilendiren cinsel bir sorundur. Sorunun çözümüne yönelik, terapi seanslarının çoğuna çiftin birlikte katılım sağlaması gerekmektedir.

 

 

AİLE DANIŞMANI MERVE DEMİR

Aile danışmanı Merve Demir, Kırıkkale Üniversitesi  Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine ise, Psikoloji alanında devam etmektedir. Cinsel Sorunlarla ilgili olarak birçok eğitim almış olan Merve Demir, alanıyla ilgili yeni eğitimler almaya ve vermeye devam etmektedir.

4 yılı aşkın süredir, Optimum Psikoloji Konya’ da Aile Danışmanı olarak çalışmalarını sürdürmekte olan Merve Demir, yalnızca ilişki sorunları, cinsel sorunlar ve vajinismus üzerine çalışmaktadır.

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİNDEN BAZILARI

  • Aile Danışmanlığı Eğitimi ( Kırıkkale Üniversitesi )
  • Cinsel Terapi ve Cinsel Danışmanlık Eğitimi (CİSED)
  • Vajinismus Terapisi Eğitimi
  • Gottman Çift Terapisi Eğitimi
  • Pedagojik Formasyon Eğitimi ( Kırıkkale Üniversitesi )

Cinsel Terapi Eğitimi Ana Başlıkları Şu Şekildedir: 1. Vajinismus Terapisi (cinsel ilişkiye girememe, cinsel ilişkide kasılma ve cinsel ilişki korkusu) 2. Disparoni Terapisi (Ağrılı Acılı Cinsel İlişki) 3.Erken Boşalma Terapisi 4.Cinsel İsteksizlik Terapisi  5.Ereksiyon Problemleri Terapisi 6. Boşalma ve Orgazm Sorunları Terapisi 7.Geç Boşalma Terapisi 7. Cinsel kimlik ve yönelimle ilgili terapi

 

UZMANLIK ALANLARI

Aile Danışmanlığı
Çift ve Aile Psikolojik Danışmanlık/Aile Terapisi
İlişki Evlilik Sorunları ve Cinsel Sorunlar
Cinsel Danışmanlık (Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik, İktidarsızlık ve tüm cinsel sorunlar)

AİLE DANIŞMANI MERVE DEMİR
DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Next

Previous

VAJİNİSMUS TERAPİSİ – DANIŞMANLIĞI HİZMET BÖLGELERİMİZ

(ONLİNE SEANSLAR İLE YA DA ANKARA' DA OTEL KONAKLAMA DESTEĞİ İLE ÇÖZÜM)

 

ANKARA VAJİNİSMUS:

AKYURT, ALTINDAĞ, AYAŞ, BALA, BEYPAZARI, ÇAMLIDERE, ÇANKAYA, ÇUBUK, ELMADAĞ, ETİMESGUT, EVREN, GÖLBAŞI, GÜDÜL, HAYMANA, KAHRAMANKAZAN, KALECİK, KEÇİÖREN, KIZILCAHAMAM, MAMAK, NALLIHAN, POLATLI, PURSAKLAR, SİNCAN, ŞEREFLİKOÇHİSAR, YENİMAHALLE

 

KONYA VAJİNİSMUS:

AHIRLI, AKÖREN, AKŞEHİR, ALTINEKİN, BEYŞEHİR, BOZKIR, CİHANBEYLİ, ÇELTİK, ÇUMRA, DERBENT, DEREBUCAK, DOĞANHİSAR, EMİRGAZİ, EREĞLİ, GÜNEYSINIR, HADİM, HALKAPINAR, HÜYÜK, ILGIN, KADINHANI, KARAPINAR, KARATAY, KULU, MERAM, SARAYÖNÜ, SELÇUKLU, SEYDİŞEHİR, TAŞKENT, TUZLUKÇU, YALIHÜYÜK, YUNAK

KARAMAN VAJİNİSMUS:

AYRANCI, BAŞYAYLA, ERMENEK, KAZIMKARABEKİR, MERKEZ, SARIVELİLER

 

AKSARAY VAJİNİSMUS:

AĞAÇÖREN, ESKİL, GÜLAĞAÇ, GÜZELYURT, MERKEZ, ORTAKÖY, SARIYAHŞİ, SULTANHANI

 

NİĞDE VAJİNİSMUS:

ALTUNHİSAR, BOR, ÇAMARDI, ÇİFTLİK, MERKEZ, ULUKIŞLA

 

KAYSERİ VAJİNİSMUS:

AKKIŞLA, BÜNYAN, DEVELİ, FELAHİYE, HACILAR, İNCESU, KOCASİNAN, MELİKGAZİ, ÖZVATAN, PINARBAŞI, SARIOĞLAN, SARIZ, TALAS, TOMARZA, YAHYALI, YEŞİLHİSAR

 

NEVŞEHİR VAJİNİSMUS:

ACIGÖL, AVANOS, DERİNKUYU, GÜLŞEHİR, HACIBEKTAŞ, KOZAKLI, MERKEZ, ÜRGÜP

 

ESKİŞEHİR VAJİNİSMUS:

ALPU, BEYLİKOVA, ÇİFTELER, GÜNYÜZÜ, HAN, İNÖNÜ, MAHMUDİYE, MİHALGAZİ, MİHALIÇÇIK, ODUNPAZARI, SARICAKAYA, SEYİTGAZİ, SİVRİHİSAR, TEPEBAŞI

 

ANTALYA VAJİNİSMUS:

AKSEKİ, AKSU, ALANYA, DEMRE, DÖŞEMEALTI, ELMALI, FİNİKE, GAZİPAŞA, GÜNDOĞMUŞ, İBRADI, KAŞ, KEMER, KEPEZ, KONYAALTI, KORKUTELİ, KUMLUCA, MANAVGAT, MURATPAŞA, SERİK

 

BURDUR VAJİNİSMUS:

AĞLASUN, ALTINYAYLA, BUCAK, ÇAVDIR, ÇELTİKÇİ, GÖLHİSAR, KARAMANLI, KEMER, MERKEZ, TEFENNİ, YEŞİLOVA

 

ISPARTA VAJİNİSMUS:

AKSU, ATABEY, EĞİRDİR, GELENDOST, GÖNEN, KEÇİBORLU, MERKEZ, SENİRKENT, SÜTÇÜLER, ŞARKİKARAAĞAÇ, ULUBORLU, YALVAÇ, YENİŞARBADEMLİ

 

İSTANBUL VAJİNİSMUS:

ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

 

İZMİR VAJİNİSMUS:

ALİAĞA, BALÇOVA, BAYINDIR, BAYRAKLI, BERGAMA, BEYDAĞ, BORNOVA, BUCA, ÇEŞME, ÇİĞLİ, DİKİLİ, FOÇA, GAZİEMİR, GÜZELBAHÇE, KARABAĞLAR, KARABURUN, KARŞIYAKA, KEMALPAŞA, KINIK, KİRAZ, KONAK, MENDERES, MENEMEN, NARLIDERE, ÖDEMİŞ, SEFERİHİSAR, SELÇUK, TİRE, TORBALI, URLA

VAJİNİSMUS TERAPİSİ/DANIŞMANLIĞI – TÜRKİYE, TÜM İLLER VE İLÇELERİ
(ONLİNE SEANSLAR İLE YA DA ANKARA' DA OTEL KONAKLAMA DESTEĞİ İLE ÇÖZÜM)

Adana Vajinismus
Adıyaman Vajinismus
Afyonkarahisar Vajinismus
Ağrı Vajinismus
Amasya Vajinismus
Ankara Vajinismus
Antalya Vajinismus
Artvin Vajinismus
Aydın Vajinismus
Balıkesir Vajinismus
Bilecik Vajinismus
Bingöl Vajinismus
Bitlis Vajinismus
Bolu Vajinismus
Burdur Vajinismus
Bursa Vajinismus
Çanakkale Vajinismus
Çankırı Vajinismus
Çorum Vajinismus
Denizli Vajinismus
Diyarbakır Vajinismus
Edirne Vajinismus
Elazığ Vajinismus
Erzincan Vajinismus
Erzurum Vajinismus
Eskişehir Vajinismus
Gaziantep Vajinismus
Giresun Vajinismus
Gümüşhane Vajinismus
Hakkari Vajinismus
Hatay Vajinismus
Isparta Vajinismus
Mersin Vajinismus
İstanbul Vajinismus
İzmir Vajinismus
Kars Vajinismus
Kastamonu Vajinismus
Kayseri Vajinismus
Kırklareli Vajinismus
Kırşehir Vajinismus
Kocaeli Vajinismus
Konya Vajinismus
Kütahya Vajinismus
Malatya Vajinismus
Manisa Vajinismus
Kahramanmaraş Vajinismus
Mardin Vajinismus
Muğla Vajinismus
Muş Vajinismus
Nevşehir Vajinismus
Niğde Vajinismus
Ordu Vajinismus
Rize Vajinismus
Sakarya Vajinismus
Samsun Vajinismus
Siirt Vajinismus
Sinop Vajinismus
Sivas Vajinismus
Tekirdağ Vajinismus
Tokat Vajinismus
Trabzon Vajinismus
Tunceli Vajinismus
Şanlıurfa Vajinismus
Uşak Vajinismus
Van Vajinismus
Yozgat Vajinismus
Zonguldak Vajinismus
Aksaray Vajinismus
Bayburt Vajinismus
Karaman Vajinismus
Kırıkkale Vajinismus
Batman Vajinismus
Şırnak Vajinismus
Bartın Vajinismus
Ardahan Vajinismus
Iğdır Vajinismus
Yalova Vajinismus
Karabük Vajinismus
Kilis Vajinismus
Osmaniye Vajinismus
Düzce Vajinismus

VAJİNİSMUS TERAPİSİ/DANIŞMANLIĞI – TÜRKİYE TÜM İLÇELER

(ONLİNE SEANSLAR İLE YA DA ANKARA' DA OTEL KONAKLAMA DESTEĞİ İLE ÇÖZÜM)

Seyhan
Ceyhan
Feke
Karaisalı
Karataş
Kozan
Pozantı
Saimbeyli
Tufanbeyli
Yumurtalık
Yüreğir
Aladağ
İmamoğlu
Sarıçam
Çukurova
Adıyaman Merkez
Besni
Çelikhan
Gerger
Gölbaşı / Adıyaman
Kahta
Samsat
Sincik
Tut
Afyonkarahisar Merkez
Bolvadin
Çay
Dazkırı
Dinar
Emirdağ
İhsaniye
Sandıklı
Sinanpaşa
Sultandağı
Şuhut
Başmakçı
Bayat / Afyonkarahisar
İscehisar
Çobanlar
Evciler
Hocalar
Kızılören
Ağrı Merkez
Diyadin
Doğubayazıt
Eleşkirt
Hamur
Patnos
Taşlıçay
Tutak
Amasya Merkez
Göynücek
Gümüşhacıköy
Merzifon
Suluova
Taşova
Hamamözü
Altındağ
Ayaş
Bala
Beypazarı
Çamlıdere
Çankaya
Çubuk
Elmadağ
Güdül
Haymana
Kalecik
Kızılcahamam
Nallıhan
Polatlı
Şereflikoçhisar
Yenimahalle
Gölbaşı / Ankara
Keçiören
Mamak
Sincan
Kazan
Akyurt
Etimesgut
Evren
Pursaklar
Akseki
Alanya
Elmalı
Finike
Gazipaşa
Gündoğmuş
Kaş
Korkuteli
Kumluca
Manavgat
Serik
Demre
İbradı
Kemer / Antalya
Aksu / Antalya
Döşemealtı
Kepez
Konyaaltı
Muratpaşa
Ardanuç
Arhavi
Artvin Merkez
Borçka
Hopa
Şavşat
Yusufeli
Murgul
Bozdoğan
Çine
Germencik
Karacasu
Koçarlı
Kuşadası
Kuyucak
Nazilli
Söke
Sultanhisar
Yenipazar / Aydın
Buharkent
İncirliova
Karpuzlu
Köşk
Didim
Efeler
Ayvalık
Balya
Bandırma
Bigadiç
Burhaniye
Dursunbey
Edremit / Balıkesir
Erdek
Gönen / Balıkesir
Havran
İvrindi
Kepsut
Manyas
Savaştepe
Sındırgı
Susurluk
Marmara
Gömeç
Altıeylül
Karesi
Bilecik Merkez
Bozüyük
Gölpazarı
Osmaneli
Pazaryeri
Söğüt
Yenipazar / Bilecik
İnhisar
Bingöl Merkez
Genç
Karlıova
Kiğı
Solhan
Adaklı
Yayladere
Yedisu
Adilcevaz
Ahlat
Bitlis Merkez
Hizan
Mutki
Tatvan
Güroymak
Bolu Merkez
Gerede
Göynük
Kıbrıscık
Mengen
Mudurnu
Seben
Dörtdivan
Yeniçağa
Ağlasun
Bucak
Burdur Merkez
Gölhisar
Tefenni
Yeşilova
Karamanlı
Kemer / Burdur
Altınyayla / Burdur
Çavdır
Çeltikçi
Gemlik
İnegöl
İznik
Karacabey
Keles
Mudanya
Mustafakemalpaşa
Orhaneli
Orhangazi
Yenişehir / Bursa
Büyükorhan
Harmancık
Nilüfer
Osmangazi
Yıldırım
Gürsu
Kestel
Ayvacık / Çanakkale
Bayramiç
Biga
Bozcaada
Çan
Çanakkale Merkez
Eceabat
Ezine
Gelibolu
Gökçeada
Lapseki
Yenice / Çanakkale
Çankırı Merkez
Çerkeş
Eldivan
Ilgaz
Kurşunlu
Orta
Şabanözü
Yapraklı
Atkaracalar
Kızılırmak
Bayramören
Korgun
Alaca
Bayat / Çorum
Çorum Merkez
İskilip
Kargı
Mecitözü
Ortaköy / Çorum
Osmancık
Sungurlu
Boğazkale
Uğurludağ
Dodurga
Laçin
Oğuzlar
Acıpayam
Buldan
Çal
Çameli
Çardak
Çivril
Güney
Kale / Denizli
Sarayköy
Tavas
Babadağ
Bekilli
Honaz
Serinhisar
Pamukkale
Baklan
Beyağaç
Bozkurt / Denizli
Merkezefendi
Bismil
Çermik
Çınar
Çüngüş
Dicle
Ergani
Hani
Hazro
Kulp
Lice
Silvan
Eğil
Kocaköy
Bağlar
Kayapınar
Sur
Yenişehir / Diyarbakır
Edirne Merkez
Enez
Havsa
İpsala
Keşan
Lalapaşa
Meriç
Uzunköprü
Süloğlu
Ağın
Baskil
Elazığ Merkez
Karakoçan
Keban
Maden
Palu
Sivrice
Arıcak
Kovancılar
Alacakaya
Çayırlı
Erzincan Merkez
İliç
Kemah
Kemaliye
Refahiye
Tercan
Üzümlü
Otlukbeli
Aşkale
Çat
Hınıs
Horasan
İspir
Karayazı
Narman
Oltu
Olur
Pasinler
Şenkaya
Tekman
Tortum
Karaçoban
Uzundere
Pazaryolu
Aziziye
Köprüköy
Palandöken
Yakutiye
Çifteler
Mahmudiye
Mihalıççık
Sarıcakaya
Seyitgazi
Sivrihisar
Alpu
Beylikova
İnönü
Günyüzü
Han
Mihalgazi
Odunpazarı
Tepebaşı
Araban
İslahiye
Nizip
Oğuzeli
Yavuzeli
Şahinbey
Şehitkamil
Karkamış
Nurdağı
Alucra
Bulancak
Dereli
Espiye
Eynesil
Giresun Merkez
Görele
Keşap
Şebinkarahisar
Tirebolu
Piraziz
Yağlıdere
Çamoluk
Çanakçı
Doğankent
Güce
Gümüşhane Merkez
Kelkit
Şiran
Torul
Köse
Kürtün
Çukurca
Hakkari Merkez
Şemdinli
Yüksekova
Altınözü
Dörtyol
Hassa
İskenderun
Kırıkhan
Reyhanlı
Samandağ
Yayladağı
Erzin
Belen
Kumlu
Antakya
Arsuz
Defne
Payas
Atabey
Eğirdir
Gelendost
Isparta Merkez
Keçiborlu
Senirkent
Sütçüler
Şarkikaraağaç
Uluborlu
Yalvaç
Aksu / Isparta
Gönen / Isparta
Yenişarbademli
Anamur
Erdemli
Gülnar
Mut
Silifke
Tarsus
Aydıncık / Mersin
Bozyazı
Çamlıyayla
Akdeniz
Mezitli
Toroslar
Yenişehir / Mersin
Adalar
Bakırköy
Beşiktaş
Beykoz
Beyoğlu
Çatalca
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Kadıköy
Kartal
Sarıyer
Silivri
Şile
Şişli
Üsküdar
Zeytinburnu
Büyükçekmece
Kağıthane
Küçükçekmece
Pendik
Ümraniye
Bayrampaşa
Avcılar
Bağcılar
Bahçelievler
Güngören
Maltepe
Sultanbeyli
Tuzla
Esenler
Arnavutköy
Ataşehir
Başakşehir
Beylikdüzü
Çekmeköy
Esenyurt
Sancaktepe
Sultangazi
Aliağa
Bayındır
Bergama
Bornova
Çeşme
Dikili
Foça
Karaburun
Karşıyaka
Kemalpaşa / İzmir
Kınık
Kiraz
Menemen
Ödemiş
Seferihisar
Selçuk
Tire
Torbalı
Urla
Beydağ
Buca
Konak
Menderes
Balçova
Çiğli
Gaziemir
Narlıdere
Güzelbahçe
Bayraklı
Karabağlar
Arpaçay
Digor
Kağızman
Kars Merkez
Sarıkamış
Selim
Susuz
Akyaka
Abana
Araç
Azdavay
Bozkurt / Kastamonu
Cide
Çatalzeytin
Daday
Devrekani
İnebolu
Kastamonu Merkez
Küre
Taşköprü
Tosya
İhsangazi
Pınarbaşı / Kastamonu
Şenpazar
Ağlı
Doğanyurt
Hanönü
Seydiler
Bünyan
Develi
Felahiye
İncesu
Pınarbaşı / Kayseri
Sarıoğlan
Sarız
Tomarza
Yahyalı
Yeşilhisar
Akkışla
Talas
Kocasinan
Melikgazi
Hacılar
Özvatan
Babaeski
Demirköy
Kırklareli Merkez
Kofçaz
Lüleburgaz
Pehlivanköy
Pınarhisar
Vize
Çiçekdağı
Kaman
Kırşehir Merkez
Mucur
Akpınar
Akçakent
Boztepe
Gebze
Gölcük
Kandıra
Karamürsel
Körfez
Derince
Başiskele
Çayırova
Darıca
Dilovası
İzmit
Kartepe
Akşehir
Beyşehir
Bozkır
Cihanbeyli
Çumra
Doğanhisar
Ereğli / Konya
Hadim
Ilgın
Kadınhanı
Karapınar
Kulu
Sarayönü
Seydişehir
Yunak
Akören
Altınekin
Derebucak
Hüyük
Karatay
Meram
Selçuklu
Taşkent
Ahırlı
Çeltik
Derbent
Emirgazi
Güneysınır
Halkapınar
Tuzlukçu
Yalıhüyük
Altıntaş
Domaniç
Emet
Gediz
Kütahya Merkez
Simav
Tavşanlı
Aslanapa
Dumlupınar
Hisarcık
Şaphane
Çavdarhisar
Pazarlar
Akçadağ
Arapgir
Arguvan
Darende
Doğanşehir
Hekimhan
Pütürge
Yeşilyurt / Malatya
Battalgazi
Doğanyol
Kale / Malatya
Kuluncak
Yazıhan
Akhisar
Alaşehir
Demirci
Gördes
Kırkağaç
Kula
Salihli
Sarıgöl
Saruhanlı
Selendi
Soma
Turgutlu
Ahmetli
Gölmarmara
Köprübaşı / Manisa
Şehzadeler
Yunusemre
Afşin
Andırın
Elbistan
Göksun
Pazarcık
Türkoğlu
Çağlayancerit
Ekinözü
Nurhak
Dulkadiroğlu
Onikişubat
Derik
Kızıltepe
Mazıdağı
Midyat
Nusaybin
Ömerli
Savur
Dargeçit
Yeşilli
Artuklu
Bodrum
Datça
Fethiye
Köyceğiz
Marmaris
Milas
Ula
Yatağan
Dalaman
Ortaca
Kavaklıdere
Menteşe
Seydikemer
Bulanık
Malazgirt
Muş Merkez
Varto
Hasköy
Korkut
Avanos
Derinkuyu
Gülşehir
Hacıbektaş
Kozaklı
Nevşehir Merkez
Ürgüp
Acıgöl
Bor
Çamardı
Niğde Merkez
Ulukışla
Altunhisar
Çiftlik
Akkuş
Aybastı
Fatsa
Gölköy
Korgan
Kumru
Mesudiye
Perşembe
Ulubey / Ordu
Ünye
Gülyalı
Gürgentepe
Çamaş
Çatalpınar
Çaybaşı
İkizce
Kabadüz
Kabataş
Altınordu
Ardeşen
Çamlıhemşin
Çayeli
Fındıklı
İkizdere
Kalkandere
Pazar / Rize
Rize Merkez
Güneysu
Derepazarı
Hemşin
İyidere
Akyazı
Geyve
Hendek
Karasu
Kaynarca
Sapanca
Kocaali
Pamukova
Taraklı
Ferizli
Karapürçek
Söğütlü
Adapazarı
Arifiye
Erenler
Serdivan
Alaçam
Bafra
Çarşamba
Havza
Kavak
Ladik
Terme
Vezirköprü
Asarcık
19.May
Salıpazarı
Tekkeköy
Ayvacık / Samsun
Yakakent
Atakum
Canik
İlkadım
Baykan
Eruh
Kurtalan
Pervari
Siirt Merkez
Şirvan
Tillo
Ayancık
Boyabat
Durağan
Erfelek
Gerze
Sinop Merkez
Türkeli
Dikmen
Saraydüzü
Divriği
Gemerek
Gürün
Hafik
İmranlı
Kangal
Koyulhisar
Sivas Merkez
Suşehri
Şarkışla
Yıldızeli
Zara
Akıncılar
Altınyayla / Sivas
Doğanşar
Gölova
Ulaş
Çerkezköy
Çorlu
Hayrabolu
Malkara
Muratlı
Saray / Tekirdağ
Şarköy
Marmaraereğlisi
Ergene
Kapaklı
Süleymanpaşa
Almus
Artova
Erbaa
Niksar
Reşadiye
Tokat Merkez
Turhal
Zile
Pazar / Tokat
Yeşilyurt / Tokat
Başçiftlik
Sulusaray
Akçaabat
Araklı
Arsin
Çaykara
Maçka
Of
Sürmene
Tonya
Vakfıkebir
Yomra
Beşikdüzü
Şalpazarı
Çarşıbaşı
Dernekpazarı
Düzköy
Hayrat
Köprübaşı / Trabzon
Ortahisar
Çemişgezek
Hozat
Mazgirt
Nazımiye
Ovacık / Tunceli
Pertek
Pülümür
Tunceli Merkez
Akçakale
Birecik
Bozova
Ceylanpınar
Halfeti
Hilvan
Siverek
Suruç
Viranşehir
Harran
Eyyübiye
Haliliye
Karaköprü
Banaz
Eşme
Karahallı
Sivaslı
Ulubey / Uşak
Uşak Merkez
Başkale
Çatak
Erciş
Gevaş
Gürpınar
Muradiye
Özalp
Bahçesaray
Çaldıran
Edremit / Van
Saray / Van
İpekyolu
Tuşba
Akdağmadeni
Boğazlıyan
Çayıralan
Çekerek
Sarıkaya
Sorgun
Şefaatli
Yerköy
Yozgat Merkez
Aydıncık / Yozgat
Çandır
Kadışehri
Saraykent
Yenifakılı
Çaycuma
Devrek
Ereğli / Zonguldak
Zonguldak Merkez
Alaplı
Gökçebey
Kilimli
Kozlu
Aksaray Merkez
Ortaköy / Aksaray
Ağaçören
Güzelyurt
Sarıyahşi
Eskil
Gülağaç
Bayburt Merkez
Aydıntepe
Demirözü
Ermenek
Karaman Merkez
Ayrancı
Kazımkarabekir
Başyayla
Sarıveliler
Delice
Keskin
Kırıkkale Merkez
Sulakyurt
Bahşili
Balışeyh
Çelebi
Karakeçili
Yahşihan
Batman Merkez
Beşiri
Gercüş
Kozluk
Sason
Hasankeyf
Beytüşşebap
Cizre
İdil
Silopi
Şırnak Merkez
Uludere
Güçlükonak
Bartın Merkez
Kurucaşile
Ulus
Amasra
Ardahan Merkez
Çıldır
Göle
Hanak
Posof
Damal
Aralık
Iğdır Merkez
Tuzluca
Karakoyunlu
Yalova Merkez
Altınova
Armutlu
Çınarcık
Çiftlikköy
Termal
Eflani
Eskipazar
Karabük Merkez
Ovacık / Karabük
Safranbolu
Yenice / Karabük
Kilis Merkez
Elbeyli
Musabeyli
Polateli
Bahçe
Kadirli
Osmaniye Merkez
Düziçi
Hasanbeyli
Sumbas
Toprakkale
Akçakoca
Düzce Merkez
Yığılca
Cumayeri
Gölyaka
Çilimli
Gümüşova
Kaynaşlı

PSİKOLOG KİMDİR?

İnsanın kendini anlama çabası eski yunan çağına kadar uzanmaktadır. Başlarda felsefenin içinde yer alan bir düşünce …

PSİKOLOG – PEDAGOG ÜCRETLERİ 2022-2023

Hayatımız boyunca pek çok problemle karşılaşıyoruz. Bazende bir problem olmadan nedensiz bir şekilde öfkeli, depresif …

ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE ALINAN PEDAGOG DESTEĞİNİN POZİTİF ETKİLERİ

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı şöyle tanımlamıştır: “Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı …