BLOG

Ücretsiz İçerik - Bilgilendirici Yazılarımız

İZMİR PSİKOLOG SEANS ÜCRETLERİ

Yaşamın getirdiği zorluklar karşısında ne yapacağımızı bilmediğimiz baş etme becerilerimizin yetersiz kaldığını hissettiğimiz bazı durumlarda bir yardıma, psikolojik destek almaya ihtiyaç duyarız. Psikolojik destek almak oldukça kapsamlı bir konudur. Kapsamlı olmasıyla birlikte akıllarda birçok soru işareti uyandırır. Bu yazımız İzmir’de psikolojik destek almak isteyen bireyler için İzmir psikolog seans ücretleri, İzmir pedagog ücretleri, İzmir psikolog ücretleri İzmir cinsel terapi seans ücretleri, İzmir tavsiye edilen psikologlar, İzmir psikolog gibi pek çok başlık içermektedir.

Seans ücretleri, psikolojik danışmanlık hizmeti almanın önündeki önemli engellerden biridir. Kişi için ücretler endişe verici olsa da büyük bir kentte yaşıyorsanız farklı ücret aralıklarından size uygun olanı seçme olasılığınız yüksek. Küçük kentlerde bu durum biraz daha zorlaşıyor.

Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri olan İzmir’de psikolog seans ücretleri 200 TL ile 1400 TL arasında değişmektedir. Geniş bir yelpazede seçim yapma şansınız olsa da dikkat edilmesi gereken, seans ücretlerini etkileyen birçok farklı nokta vardır.
Bunlardan ilki psikoloğun eğitim seviyesidir. Yüksek lisans yapmış deneyimli psikologların seans ücretleri yeni mezun deneyim kazanmakta olan bir psikoloğa göre daha yüksektir.

Diğer bir etken psikoloğun çalışmakta olduğu konumdur. Büyük bir kentin işlek yerinde çalışmakta olan bir psikolog ofis ve diğer giderlerini karşılayabilmek adına seans ücretlerini yüksek tutabilir. Hal böyle olunca maddi açıdan zorlanmalar yaşanması muhtemeldir.

Farklı bir etken seans uzunluğudur. Örnek verecek olursak gün içerisinde tek seans yerine planlanan çift seanslarda ödemeyi de iki katı yapmanız gerekir. Seans süreniz arttıkça yapacağınız ödeme de artacaktır.

 

İzmir’ de Tavsiye Edilen Psikologlar

Psikoloğun tanınırlığı da önemli etkenlerden biridir. Çevrece tanınmış uzmanlaşmış bir psikoloğun seans ücretinin diğerlerinden yüksek olması muhtemeldir. Psikolog bir alanda uzmanlaştığında örneğin vajinismus problemi ile yoğun olarak çalışıp oldukça olumlu geri bildirimler aldığında çevrece benzer sorunu yaşayanlar tarafından tercih edilme olasılığı artar. Bu da doğal olarak ödenen ücrete yansır.

Konu psikolojik destek almak olunca yalnızca ücrete odaklandığınızda endişe yaşayabilir maddi açıdan sıkıntı yaşayacağınızı düşünebilirsiniz. Ödediğiniz ücretin yalnızca 40-50 dakikalık bir seans için olduğunu düşünmek sizi yanıltabilir. Çünkü psikologlar seans öncesinde hazırlık yaparak aslında sürece başlamış olurlar. Ardından seans esnasında danışanla birlikte sürecin içindedirler. Bu aşama aktif katılım ve yoğun ilgi gerektirir. Seans sonrasında ise danışana hizmet eden araştırmalar sürdürür planlamalar ve değerlendirmeler yaparlar.

Bilmelisiniz ki psikolojik destek almak hayat kalitenizi artırır. İş hayatında yaşanan sorunlar size maddi kayıplar yaşatıyor olabilir. Bu nedenle başvurduğunuz psikolojik destek sayesinde kayıplarınızı kazanımlara çevirmeniz mümkün. Psikolojik destek almak bir anlamda kendinize yatırım yapmak demektir ki bu da yatırımlarınız arasında en değerlisidir.

 

Oyun Terapisi ve Oyun Terapisinin çocukluk dönemi sorunlarındaki etkileri hakkında detaylı bilgi için ‘ Oyun Terapisi Nedir? Faydaları Nelerdir? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Erken dönemde Pedagog desteği almanın önemi hakkında detaylı bilgi için; Çocukluk Döneminde Alınan Pedagog Desteğinin Pozitif Etkileri başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Bireysel Psikolojik Sorunlarla ilgili Ankara’da destek alabileceğiniz psikolog listesi için tıklayınız.
Bireysel Psikolojik Sorunlarla ilgili Konya’da destek alabileceğiniz psikolog listesi için tıklayınız.
Bireysel Psikolojik Sorunlarla ilgili Antalya’da destek alabileceğiniz psikolog listesi için tıklayınız.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

PSİKOLOG – PEDAGOG ÜCRETLERİ 2022-2023

Paylaş WhatsApp Paylaş Facebook Paylaş Twitter PaylaşHayatımız boyunca pek çok problemle karşılaşıyoruz. Bazende …

ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE ALINAN PEDAGOG DESTEĞİNİN POZİTİF ETKİLERİ

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı şöyle tanımlamıştır: “Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı …

ANTALYA PSİKOLOG SEANS ÜCRETLERİ

Antalyada yaşayan ve psikolojik desteğe ihtiyacı olan biri için akla ilk gelenlerden biri de işin ekonomik boyutu yani …