BLOG

Ücretsiz İçerik - Bilgilendirici Yazılarımız

İZMİR PSİKOLOG SEANS ÜCRETLERİ

Yaşamın getirdiği zorluklar karşısında ne yapacağımızı bilmediğimiz baş etme becerilerimizin yetersiz kaldığını hissettiğimiz bazı durumlarda bir yardıma, psikolojik destek almaya ihtiyaç duyarız. Psikolojik destek almak oldukça kapsamlı bir konudur. Kapsamlı olmasıyla birlikte akıllarda birçok soru işareti uyandırır. Bu yazımız İzmir’de psikolojik destek almak isteyen bireyler için İzmir psikolog seans ücretleri, İzmir pedagog ücretleri, İzmir psikolog ücretleri İzmir cinsel terapi seans ücretleri, İzmir tavsiye edilen psikologlar, İzmir psikolog gibi pek çok başlık içermektedir.

Seans ücretleri, psikolojik danışmanlık hizmeti almanın önündeki önemli engellerden biridir. Kişi için ücretler endişe verici olsa da büyük bir kentte yaşıyorsanız farklı ücret aralıklarından size uygun olanı seçme olasılığınız yüksek. Küçük kentlerde bu durum biraz daha zorlaşıyor.

Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri olan İzmir’de psikolog seans ücretleri 200 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Geniş bir yelpazede seçim yapma şansınız olsa da dikkat edilmesi gereken, seans ücretlerini etkileyen birçok farklı nokta vardır.
Bunlardan ilki psikoloğun eğitim seviyesidir. Yüksek lisans yapmış deneyimli psikologların seans ücretleri yeni mezun deneyim kazanmakta olan bir psikoloğa göre daha yüksektir.

Diğer bir etken psikoloğun çalışmakta olduğu konumdur. Büyük bir kentin işlek yerinde çalışmakta olan bir psikolog ofis ve diğer giderlerini karşılayabilmek adına seans ücretlerini yüksek tutabilir. Hal böyle olunca maddi açıdan zorlanmalar yaşanması muhtemeldir.

Farklı bir etken seans uzunluğudur. Örnek verecek olursak gün içerisinde tek seans yerine planlanan çift seanslarda ödemeyi de iki katı yapmanız gerekir. Seans süreniz arttıkça yapacağınız ödeme de artacaktır.

Psikoloğun tanınırlığı da önemli etkenlerden biridir. Çevrece tanınmış uzmanlaşmış bir psikoloğun seans ücretinin diğerlerinden yüksek olması muhtemeldir. Psikolog bir alanda uzmanlaştığında örneğin vajinismus problemi ile yoğun olarak çalışıp oldukça olumlu geri bildirimler aldığında çevrece benzer sorunu yaşayanlar tarafından tercih edilme olasılığı artar. Bu da doğal olarak ödenen ücrete yansır.

Konu psikolojik destek almak olunca yalnızca ücrete odaklandığınızda endişe yaşayabilir maddi açıdan sıkıntı yaşayacağınızı düşünebilirsiniz. Ödediğiniz ücretin yalnızca 40-50 dakikalık bir seans için olduğunu düşünmek sizi yanıltabilir. Çünkü psikologlar seans öncesinde hazırlık yaparak aslında sürece başlamış olurlar. Ardından seans esnasında danışanla birlikte sürecin içindedirler. Bu aşama aktif katılım ve yoğun ilgi gerektirir. Seans sonrasında ise danışana hizmet eden araştırmalar sürdürür planlamalar ve değerlendirmeler yaparlar.

Bilmelisiniz ki psikolojik destek almak hayat kalitenizi artırır. İş hayatında yaşanan sorunlar size maddi kayıplar yaşatıyor olabilir. Bu nedenle başvurduğunuz psikolojik destek sayesinde kayıplarınızı kazanımlara çevirmeniz mümkün. Psikolojik destek almak bir anlamda kendinize yatırım yapmak demektir ki bu da yatırımlarınız arasında en değerlisidir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇOCUKLARDA ANKSİYETEYİ/KAYGIYI DENGELEMEK İÇİN 8 YÖNTEM

Ebeveynler olarak çocuğunuza kaygı duygusuyla nasıl baş edebileceğinin çeşitli yollarını öğretip onlara bu konuda …

İZMİR PSİKOLOG SEANS ÜCRETLERİ

Yaşamın getirdiği zorluklar karşısında ne yapacağımızı bilmediğimiz baş etme becerilerimizin yetersiz kaldığını …

OYUN TERAPİSİ NEDİR, FAYDALARI NELERDİR?

Literatürü incelediğimiz zaman oyun terapisinin iyileştirici gücü üzerine çarpıcı araştırmalar görmekteyiz. …