BLOG

Ücretsiz İçerik - Bilgilendirici Yazılarımız

İZMİR PSİKOLOG SEANS ÜCRETLERİ 2024 (Güncel)

Yaşamın getirdiği zorluklar karşısında ne yapacağımızı bilmediğimiz baş etme becerilerimizin yetersiz kaldığını hissettiğimiz bazı durumlarda bir yardıma, psikolojik destek almaya ihtiyaç duyarız. Psikolojik destek almak oldukça kapsamlı bir konudur. Kapsamlı olmasıyla birlikte akıllarda birçok soru işareti uyandırır. Bu yazımız İzmir’de psikolojik destek almak isteyen bireyler için İzmir psikolog seans ücretleri, İzmir pedagog ücretleri, İzmir psikolog ücretleri İzmir cinsel terapi seans ücretleri, İzmir tavsiye edilen psikologlar, İzmir psikolog gibi pek çok başlık içermektedir.

Seans ücretleri, psikolojik danışmanlık almanın önündeki en büyük engellerden biridir. Ücretler bazıları için endişe verici olsa da, büyük bir şehirde yaşıyorsanız, muhtemelen çeşitli ücretler arasından seçim yapabilirsiniz. Daha küçük şehirlerde ise bu durum biraz daha zorlaşmaktadır.

Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri olan İzmir’de psikolog seans ücretleri 950 TL ile 3800 TL arasında değişiyor. Her ne kadar geniş bir yelpazeden seçim yapma şansınız olsa da seans ücretlerini etkileyen birçok farklı nokta var.

Bunlardan ilki psikoloğun eğitim seviyesidir. Yüksek lisans derecesine sahip deneyimli psikologlar, yeni mezun ve deneyim kazanmakta olan bir psikoloğa göre daha yüksek seans ücretlerine sahiptir.

Diğer bir etken psikoloğun çalışmakta olduğu konumdur. Büyük bir kentin işlek yerinde çalışmakta olan bir psikolog ofis ve diğer giderlerini karşılayabilmek adına seans ücretlerini yüksek tutabilir. Hal böyle olunca maddi açıdan zorlanmalar yaşanması muhtemeldir.

Farklı bir etken seans uzunluğudur. Örnek verecek olursak gün içerisinde tek seans yerine planlanan çift seanslarda ödemeyi de iki katı yapmanız gerekir. Seans süreniz arttıkça yapacağınız ödeme de artacaktır.

 

İzmir’ de Tavsiye Edilen Psikologlar

Psikoloğun tanınırlığı da önemli bir faktördür. Tanınmış ve uzmanlaşmış bir psikoloğun seans ücretinin diğerlerine göre daha yüksek olması muhtemeldir. Bir psikolog bir alanda uzmanlaştığında, örneğin vajinismus sorunu ile yoğun olarak çalıştığında ve çok olumlu geri bildirimler aldığında, benzer sorunu yaşayanlar tarafından tercih edilme olasılığı artar. Bu da doğal olarak ödenen ücrete yansıyor.

Psikolojik destek almak söz konusu olduğunda sadece ücrete odaklandığınızda kaygı yaşayabilir ve maddi açıdan zorlanacağınızı düşünebilirsiniz. Ödediğiniz ücretin sadece 40-50 dakikalık bir seans için olduğunu düşünmek sizi yanıltabilir. Çünkü psikologlar aslında seans öncesi hazırlık yaparak sürece başlarlar. Daha sonra seans sırasında danışanla birlikte sürecin içinde olurlar. Bu aşama aktif katılım ve yoğun ilgi gerektirir. Seans sonrasında ise danışana hizmet eden araştırma, planlama ve değerlendirmeler yaparlar.

Psikolojik destek almanın yaşam kalitenizi artırdığını bilmelisiniz. İş hayatındaki sorunlar size maddi kayıplar yaşatıyor olabilir. Bu nedenle başvurduğunuz psikolojik destek sayesinde kayıplarınızı kazanca dönüştürmeniz mümkün. Psikolojik destek almak bir anlamda kendinize yatırım yapmak anlamına gelir ki bu da yatırımlarınızın en değerlisidir.

 

İzmir Psikolog

İzmir Psikolog alanında uzman arayışınıza, en iyi psikolog en ünlü psikolog gibi kavramlardan uzak devam etmenizi öneririz. En iyi, en ünlü gibi kavramlar göreceli kavramlar olup, her psikolog en iyi olduğunu iddia edebilir. Bu tarz yanıltıcı kavramlar yerine, destek alacağınız uzmanın eğitimlerine ve danışanlarının kendisi hakkındaki yorumlarına göre karar vermenizi öneririz.

İzmirdeki psikolog ücretlerini araştırırken bilmeniz gereken bazı detayları daha sizlere aktarmak isteriz. Psikolojik destek hizmetleri genellikle psikologlar, psikiyatristler, pedagoglar, psikolojik danışmanlar, klinik psikologlar ve aile danışmanları tarafından verilmektedir. Bostanlı, Alsancak, Karşıyaka ve Bornova İzmir’de psikolog, psikolojik danışman, klinik psikolog ve psikiyatrist doktorların özel kliniklerinin/kliniklerinin en yoğun olduğu bölgelerdir.

İzmir Psikolog Fiyatında en büyük etken tecrübedir. Psikologlar ne kadar deneyim kazanırsa, mesleki olarak ne kadar yaşlanırsa terapi ücretleri de bu oranda artıyor. 2024 yılında en düşük seans ücretine sahip psikolog yaş ortalaması 24-30 yaş arası eğitimini yeni tamamlamış psikologlar tarafından uygulanmaktadır.

 

Oyun Terapisi ve Oyun Terapisinin çocukluk dönemi sorunlarındaki etkileri hakkında detaylı bilgi için ‘ Oyun Terapisi Nedir? Faydaları Nelerdir? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Erken dönemde Pedagog desteği almanın önemi hakkında detaylı bilgi için; Çocukluk Döneminde Alınan Pedagog Desteğinin Pozitif Etkileri başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Bireysel Psikolojik Sorunlarla ilgili Ankara’da destek alabileceğiniz psikolog listesi için tıklayınız.
Bireysel Psikolojik Sorunlarla ilgili Konya’da destek alabileceğiniz psikolog listesi için tıklayınız.
Bireysel Psikolojik Sorunlarla ilgili Antalya’da destek alabileceğiniz psikolog listesi için tıklayınız.

Write a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇOCUKLARDA KEKEMELİK NEDİR? NEDENLERİ ve TEDAVİSİ?

Kekemelik nedir? Kekemelik, konuşma sırasında duraklama, tekrarlanan sesler, heceler veya cümleler, dengesiz konuşma …

MUTLU EVLİLİĞİN SIRLARI – Evlilik Sorunları Kader Değildir

‘’Evliliğin yürümesini sağlayan nedir?’’ şüphesiz ki yıllardır süregelen çalışmalarda araştırmacılar …

DİKKAT EKSİKLİĞİ NEDİR? DİKKAT TESTİ VE DİKKAT TERAPİSİ

Dikkat; yaşamsal, sosyal, akademik iş ve rutinlerin gerçekleştirilebilmesi ve bilişsel faaliyetlerin düzenlenmesi için …