ANTALYA EMDR TERAPİSİ

Antalya EMDR Terapisi - EMDR Danışmanı Desteği

Antalya EMDR Terapisi Desteği - Travma ve EMDR

Antalya EMDR ya da EMDR Antalya araması yaparak sayfamıza ulaştınız. Antalya EMDR Terapisi Desteği için Optimum Psikoloji olarak 3 şubemizle hizmetinizdeyiz.

Travmalarınıza veda etmek için EMDR ile tanışın.

Yaşanılan psikolojik problemlerin temelinde travma olarak adlandırılan kişiyi derinden etkileyen baş etme becerilerini yetersiz kılan sarsıcı deneyimler olduğunu biliyoruz. ‘Eye Movement Desensitization and Reprocessiing’ yani EMDR  ‘Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme’ olarak tanımlanır.  Yaşanılan olumsuz deneyimler ve o deneyimlerin bugüne olumsuz etkilerinden Emdr Terapisi ile kurtulmanız mümkün.  Emdr ile ilgili detaylı bilgiyi sayfanın aşağısında bulabilirsiniz.

Tüm seanslarımız yüz yüze yapılabileceği gibi online olarak da yapılabilmektedir.

Antalya Optimum Psikoloji olarak Emdr terapisi eğitim ve tekniklerine hakim deneyimli uzman kadromuz hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

#antalya emdr #antalya psikolog #psikolog antalya #psikolojik danışman  #antalya psikolog seans ücretleri  #antalya emdr tavsiye ediyorum  #antalya psikolog emdr önerileri   #antalya emdr yorumları  #antalya muratpaşa lara emdr #antalya tavsiye edilen psikologlar #antalya travma terapisi #antalya anksiyete bozukluğu

PSİKOLOG GÜL BABACAN

Gül BABACAN
Psikolog – EMDR Dnş.

Psikoloji lisansını Ankara Çankaya Üniversite’sinde İngilizce eğitim dili ile tamamlamıştır. Eğitimi boyunca çeşitli kurum ve organizasyonlarda gönüllü çalışmalarda bulunmuş, aynı zamanda bazı nöropsikolojik testler ve kişilik testleri uygulama eğitimi almıştır. Mezuniyetinden sonra çeşitli sahalarda görev almıştır. BM, UNFPA gibi uluslararası örgütlerin projelerinin yürütücü ortağı olduğu sivil toplum kuruluşlarında psikolog olarak çalışmış; bu süreçte farklı bölge ve illerde yürütülen projeler kapsamında psikolojik zedelenebilirliği yüksek riskli gruplar ile bireysel psikoterapi uygulama, bireysel danışmanlıklar, grup oturumları, farkındalık yükseltme oturumları, atölye çalışmaları, etkinlik planlama ve raporlama gibi faaliyetler yürütmüştür.

8 yılı aşkın süredir mesleki çalışmalarına devam eden Psikolog Gül BABACAN; yetişkinlerin bireysel-psikolojik sorunları, ilişki evlilik sorunları ve cinsel sorunlar ile yoğun olarak çalışmaktadır.

Halen Optimum Psikoloji Antalya şubesinde Psikolog ve EMDR danışmanı olarak, yetişkinler ve çiftlerle çalışmalarını sürdürmektedir.  Hem yüz yüze hem de online olarak danışanlarına hizmet vermeye devam etmektedir.

ALMIŞ OLDUĞU TERAPİ/PSİKOLOJİK DANIŞMA EĞİTİMLERİ

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi ve Süpervizyonları – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 2. Düzey Eğitimi ve Süpervizyonları – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Aile Terapisi ve Çift Terapisi Eğitimleri

– Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

-MMPI ve Yetişkin Testleri Eğitimi

-EMDR R-TEP Protokolü, Çocukla Çalışma ve Müdahale, Travma ile İlgili Bozukluklarda Tanı ve Ayırıcı Tanı, Akut Travmaya Müdahale, Somatik Deneyimleme ve Regülasyon (EMDR Derneği Travma İyileştirme Grubu, DBE)

-Bilişsel Davranışcı Terapi 2. Kur (KDTD, Mehmet Z. Sungur)
-Bilişsel Davranışcı Terapi 1. Kur (KDTD)

-Cinsellik ve Cinsel İşlev Bozuklukları Temel Eğitimi (CETAD)

-Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi (Marmara Psk. & Prof. Sultan Doğan)

-TSSB’yi Anlamak ve Tedavide Kognitif-Davranışçı Yaklaşımlar (KDTD)

-Varoluşçu Analiz ve Logoterapi’de Afet ve Travmaya Yaklaşım (Viktor Frankl Logoterapi Enstitüsü)

-Psikanaliz Atölyesi (Fransa Psikanalistler ve Psikologlar Topluluğu)

 

UZMANLIK ALANLARI

  • EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
  • Bireysel Psikolojik Danışmanlık
  • İlişki Evlilik Danışmanlığı ve Aile Terapisi
  • Cinsel Sorunlar ve Cinsel Terapi
  • Bilişsel Davranışçı Terapi
Next

PSİKOLOG GÜL BABACAN DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Previous

PEDAGOG CEREN ÇİFTÇİ

Ceren ÇİFTÇİ
Psikolojik Danışman – Pedagog

Pedagog Ceren Çiftçi; Antalya’da lise öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul Okan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Aynı zamanda özellikle çocuk ve ergen alanına yönelmeyi planladığından dolayı İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Ön lisans programını tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel bir kolejde Okul Psikolojik Danışmanı olarak çalışmış aynı zamanda özel bir kurumda danışan görmeye başlamıştır.

Lisans eğitiminden bu yana özellikle çocuk ve ergen alanına yönelerek 2 yılı aşkın süredir, aktif olarak mesleki çalışmalarına çocukluk ve ergenlik dönemi sorunları ile devam etmektedir.

Halen Optimum Psikoloji Antalya Şubesi’nde danışanlarına hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak hizmet vermekte olup, çoçuk, ergen ve yetişkinlerler çalışmaktadır.

ALMIŞ OLDUĞU TERAPİ/PSİKOLOJİK DANIŞMA EĞİTİMLERİ

-EMDR Terapisi Eğitimi ve Süpervizyonu – Davranış Bilimleri Enstitüsü (DBE)

– Çocuk Merkezli Oyun Terapisi- Reyhana Seedat

– Filial Terapi Eğitimi – Reyhana Seedat

-Aile Danışmanlığı Sertifika Programı- Yıldız Teknik Üniversitesi

-Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamaları Eğitimi

-Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi- Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği/ Azize Nilgün Canel

-Dikkat Eksikliğinde Kullanılan Testler Uygulayıcı Eğitimi

-Bilişsel Davranışçı Terapi Vaka Okulu

 

UZMANLIK ALANLARI

Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlık
Oyun Terapisi
EMDR Terapisi
Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapisi
Psikolojik Testler
Gelişim Testleri
Ebeveyn Danışmanlığı
Filial Terapi

Okul fobisi, ayrılık anksiyetesi, Enkoprezis (dışkı kaçırma), enürezis (alt ıslatma), akran zorbalığı, yalan söyleme, çocukluk mastürbasyonu, fobiler, tırnak yeme, dikkat eksikliği, dürtüsellik, hiperaktivite, DEHB, saldırganlık ve öfke problemi, kekemellik, seçici mutizm, karşıt gelme, özgüven eksikliği, öğrenme güçlüğü, otizm, iletişim sorunları, istismar vs çocuk & ergen davranım bozuklukları ve tüm çocukluk ve gençlik dönemi sorunları.

Next

PSİKOLOJİK DANIŞMAN PEDAGOG CEREN ÇİFTÇİ DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Previous

EMDR NEDİR ?

Yaşanılan olumsuz deneyimler ve o deneyimlerin bugüne olumsuz etkilerinden Emdr Terapisi ile kurtulmanız mümkün.  Emdr ile ilgili detaylı bilgi için yazının devamına göz atabilirsiniz.

Sürece daha yakından baktığımızda Emdr Terapisi sırasında yaşadığınız travmayla güvenli bir ortamda yüzleşme fırsatı bulursunuz.  Ardından size verilen çift yönlü uyarım sayesinde yeniden işlemleme başlar. Ve anının size verdiği rahatsızlık seviyesi giderek düşer. Bu sayede günlük yaşamda önemli ölçüde rahatlama sağlanır.

-Peki kimler Emdr Terapisinden faydalanabilir?

Travma yaşamış herkes Emdr terapisinden faydalanabilir.  Daha çok yetişkin yaş gruplarında bilinse de çocuk ve ergenlerde de sıkça kullanılır.

-Emdr hangi psikolojik sorunlarda kullanılır?

Kaygı , Panik Atak, Fobiler, Depresyon, Bipolar Bozukluk, Disosiyatif Bozukluklar, Yeme Bozuklukları,  Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Cinsel Problemler, Uyku Problemleri , Obsesif Kompulsif Bozukluk gibi birçok psikolojik problemde Emdr terapisi yoğun olarak çalışılmaktadır.

Son zamanlarda tüm Dünya’da Emdr terapisinin tanınırlığı giderek artmaktadır. Medyada adından sıkça söz ettiren Prens Harry travmalarından Emdr terapisi ile kurtulduğunu ifade etti.  Hal böyle olunca emdr terapisine duyulan merak ve ilgi bir hayli arttı. Türkiye’de de paralel bir ilerleme olduğunu söylemek mümkün. Emdr terapisi tüm Türkiye’de, ve Ankara' da, Antalya' da, Konya’da psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatristler tarafından oldukça sık kullanılan bir yöntemdir.

Emdr terapisi eğitim ve tekniklerine hakim deneyimli uzman kadromuz hakkında bilgi ve randevu almak için bize ulaşabilirsiniz…. 0 850 840 87 87

ANTALYA EMDR TERAPİSİ DANIŞMANLIĞI HİZMET BÖLGELERİMİZ

ANTALYA PSİKOLOG, KLİNİK PSİKOLOG, PSİKOLOJİK DANIŞMAN, EMDR TERAPİSİ DNŞ. VE AİLE DANIŞMANI:

Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez

 

Antalya’ da Psikolog Psikolojik Danışman Desteği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Antalya’ da Pedagog Çocuk Psikoloğu Desteği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Antalya’ da Cinsel Terapi Desteği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Antalya’ da Aile Terapisi Desteği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

EMDR Terapisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

ÇOCUKLARDA KEKEMELİK NEDİR? NEDENLERİ ve TEDAVİSİ?

Kekemelik nedir? Kekemelik, konuşma sırasında duraklama, tekrarlanan sesler, heceler veya cümleler, dengesiz konuşma …

MUTLU EVLİLİĞİN SIRLARI – Evlilik Sorunları Kader Değildir

‘’Evliliğin yürümesini sağlayan nedir?’’ şüphesiz ki yıllardır süregelen çalışmalarda araştırmacılar …

DİKKAT EKSİKLİĞİ NEDİR? DİKKAT TESTİ VE DİKKAT TERAPİSİ

Dikkat; yaşamsal, sosyal, akademik iş ve rutinlerin gerçekleştirilebilmesi ve bilişsel faaliyetlerin düzenlenmesi için …