ANTALYA EMDR TERAPİSİ

Antalya EMDR Terapisi - EMDR Danışmanı Desteği

Antalya EMDR Terapisi Desteği - Travma ve EMDR

Antalya EMDR ya da EMDR Antalya araması yaparak sayfamıza ulaştınız. Antalya EMDR Terapisi Desteği için Optimum Psikoloji olarak 3 şubemizle hizmetinizdeyiz.

Travmalarınıza veda etmek için EMDR ile tanışın.

Yaşanılan psikolojik problemlerin temelinde travma olarak adlandırılan kişiyi derinden etkileyen baş etme becerilerini yetersiz kılan sarsıcı deneyimler olduğunu biliyoruz. ‘Eye Movement Desensitization and Reprocessiing’ yani EMDR  ‘Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme’ olarak tanımlanır.  Yaşanılan olumsuz deneyimler ve o deneyimlerin bugüne olumsuz etkilerinden Emdr Terapisi ile kurtulmanız mümkün.  Emdr ile ilgili detaylı bilgiyi sayfanın aşağısında bulabilirsiniz.

Tüm seanslarımız yüz yüze yapılabileceği gibi online olarak da yapılabilmektedir.

Antalya Optimum Psikoloji olarak Emdr terapisi eğitim ve tekniklerine hakim deneyimli uzman kadromuz hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

#antalya emdr #antalya psikolog #psikolog antalya #psikolojik danışman  #antalya psikolog seans ücretleri  #antalya emdr tavsiye ediyorum  #antalya psikolog emdr önerileri   #antalya emdr yorumları  #antalya muratpaşa lara emdr #antalya tavsiye edilen psikologlar #antalya travma terapisi #antalya anksiyete bozukluğu

PSİKOLOG SEYİT ASLAN

Psikolog Seyit Aslan, Yakın Doğu Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldu. EMDR terapisi, Bilişsel-Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi gibi birçok terapi/psikolojik danışma eğitimi aldı.

2 yılı aşkın süredir mesleki çalışmalarına devam eden Psikolog Seyit ASLAN; gençlik dönemi sorunları ve bireysel-psikolojik sorunlar ile yoğun olarak çalışmaktadır.

Halen Optimum Psikoloji Antalya şubesinde danışanlarına hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

ALMIŞ OLDUĞU TERAPİ/PSİKOLOJİK DANIŞMA EĞİTİMLERİNDEN BAZILARI

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

– Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

-Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi

-MMPI ve Yetişkin Testleri Eğitimi

 

UZMANLIK ALANLARI

Ergen Psikolojik Danışmanlık
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Bilişsel Davranışçı Terapi

Next

PSİKOLOG SEYİT ASLAN DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Previous

PSİKOLOJİK DANIŞMAN SENA YILDIRIM

Sena YILDIRIM
Psikolojik Danışman – Pedagog

Pedagog Sena YILDIRIM; İlköğretim, Orta öğretim ve liseyi Konya’da tamamlamış ve ardından Necmettin Erbakan Üniv. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden psikolojik danışman olarak mezun olmuştur.  Lisans dönemi boyunca çocuk ve ergen alanlarında deneyim kazanmak için bir çok kurumda staj yapmıştır. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra danışan görmeye başlamış ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapisi eğitimleri alarak kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunmuştur.

Lisans eğitiminin ardından özellikle çocuk ve ergen psikolojisi ve travma alanına yönelen Sena YILDIRIM, çocuk ve ergenlere yönelik çalışmalarında oldukça başarılı sonuçlar elde etmekte ve özellikle ‘antalya psikolog ve antalya pedagog’ alanlarında adından söz ettirmektedir.

2 yılı aşkın süredir mesleki çalışmalarına devam eden Pedagog Sena YILDIRIM; yalnızca çocukluk ve gençlik dönemi sorunları ile çalışmaktadır. 

Halen Optimum Psikoloji Antalya Şubesi’ nde danışanlarına hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

ALMIŞ OLDUĞU TERAPİ/PSİKOLOJİK DANIŞMA EĞİTİMLERİ

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Deneyimsel Oyun Terapisi

– Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

– Çocuk ve Ergenler İçin EMDR Terapisi

-Türk Psikoterapistler Akademisi- Bilişsel Davranışçı Terapi

-Ennegram Eğitimi

– Travma ve Kriz Yönetimi Konferansı

-2018 KTO Psikoloji Klinik Ölçeklerin Kullanımı Atölyesi

 

UZMANLIK ALANLARI

Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlık
Oyun Terapisi
EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapisi
Psikolojik Testler
Gelişim Testleri
Ebeveyn Danışmanlığı
Filial Terapi

Okul fobisi, ayrılık anksiyetesi, Enkoprezis (dışkı kaçırma), enürezis (alt ıslatma), akran zorbalığı, yalan söyleme, çocukluk mastürbasyonu, fobiler, tırnak yeme, dikkat eksikliği, dürtüsellik, hiperaktivite, DEHB, saldırganlık ve öfke problemi, kekemellik, seçici mutizm, karşıt gelme, özgüven eksikliği, öğrenme güçlüğü, otizm, iletişim sorunları, istismar vs çocuk & ergen davranım bozuklukları ve tüm çocukluk ve gençlik dönemi sorunları.

Next

PSİKOLOJİK DANIŞMAN PEDAGOG SENA YILDIRIM DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Previous

EMDR NEDİR ?

Yaşanılan olumsuz deneyimler ve o deneyimlerin bugüne olumsuz etkilerinden Emdr Terapisi ile kurtulmanız mümkün.  Emdr ile ilgili detaylı bilgi için yazının devamına göz atabilirsiniz.

Sürece daha yakından baktığımızda Emdr Terapisi sırasında yaşadığınız travmayla güvenli bir ortamda yüzleşme fırsatı bulursunuz.  Ardından size verilen çift yönlü uyarım sayesinde yeniden işlemleme başlar. Ve anının size verdiği rahatsızlık seviyesi giderek düşer. Bu sayede günlük yaşamda önemli ölçüde rahatlama sağlanır.

-Peki kimler Emdr Terapisinden faydalanabilir?

Travma yaşamış herkes Emdr terapisinden faydalanabilir.  Daha çok yetişkin yaş gruplarında bilinse de çocuk ve ergenlerde de sıkça kullanılır.

-Emdr hangi psikolojik sorunlarda kullanılır?

Kaygı , Panik Atak, Fobiler, Depresyon, Bipolar Bozukluk, Disosiyatif Bozukluklar, Yeme Bozuklukları,  Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Cinsel Problemler, Uyku Problemleri , Obsesif Kompulsif Bozukluk gibi birçok psikolojik problemde Emdr terapisi yoğun olarak çalışılmaktadır.

Son zamanlarda tüm Dünya’da Emdr terapisinin tanınırlığı giderek artmaktadır. Medyada adından sıkça söz ettiren Prens Harry travmalarından Emdr terapisi ile kurtulduğunu ifade etti.  Hal böyle olunca emdr terapisine duyulan merak ve ilgi bir hayli arttı. Türkiye’de de paralel bir ilerleme olduğunu söylemek mümkün. Emdr terapisi tüm Türkiye’de, ve Ankara' da, Antalya' da, Konya’da psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatristler tarafından oldukça sık kullanılan bir yöntemdir.

Emdr terapisi eğitim ve tekniklerine hakim deneyimli uzman kadromuz hakkında bilgi ve randevu almak için bize ulaşabilirsiniz…. 0 850 840 87 87

ANTALYA EMDR TERAPİSİ DANIŞMANLIĞI HİZMET BÖLGELERİMİZ

ANTALYA PSİKOLOG, KLİNİK PSİKOLOG, PSİKOLOJİK DANIŞMAN, EMDR TERAPİSİ DNŞ. VE AİLE DANIŞMANI:

Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez

 

Antalya’ da Psikolog Psikolojik Danışman Desteği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Antalya’ da Pedagog Çocuk Psikoloğu Desteği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Antalya’ da Cinsel Terapi Desteği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Antalya’ da Aile Terapisi Desteği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

EMDR Terapisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

PSİKOLOG KİMDİR?

İnsanın kendini anlama çabası eski yunan çağına kadar uzanmaktadır. Başlarda felsefenin içinde yer alan bir düşünce …

PSİKOLOG – PEDAGOG ÜCRETLERİ 2022-2023

Hayatımız boyunca pek çok problemle karşılaşıyoruz. Bazende bir problem olmadan nedensiz bir şekilde öfkeli, depresif …

ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE ALINAN PEDAGOG DESTEĞİNİN POZİTİF ETKİLERİ

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı şöyle tanımlamıştır: “Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı …