BLOG

Ücretsiz İçerik - Bilgilendirici Yazılarımız

ANKARA PSİKOLOG SEANS ÜCRETLERİ

Psikolog seçimi yapmak, danışmanlık hizmeti almak isteyen bireyler için karar vermekte zorlanılan, önemli bir konudur. İlk olarak seçeceğimiz psikoloğun hangi eğitimleri aldığı, uzmanlık alanları, yetkinliği, mesleki tanınırlığı, konum olarak nerede bulunduğu gibi başlıklar araştırma sürecinde dikkat edilen hususlardır. Bunlara ek olarak seans ücretleri de psikolog - psikolojik danışman seçimi yapılırken önem verilen bir diğer başlıktır. Psikolog fiyatlarının genellikle yüksek olduğu ifade edilir buna ek olarak Ankara psikolog ücretlerinin de diğer illere göre daha yüksek olduğu söylenir. 

Ankara psikolog seans ücretlerinin genellikle pahalı olduğu düşünülür. Ödemenin sadece 50-60 dakikalık bir seans için yapıldığı varsayılmaktadır. Ancak bu, danışmanlığın sadece seans sırasında gerçekleşmediği gerçeğini dikkate almaz. Seanslar üç aşamaya ayrılır: seanstan önce, seans sırasında ve seanstan sonra. Psikologlar seans öncesinde danışanları için bireysel olarak hazırlanır, seans sırasında danışanla birlikte süreci yönetir ve seans sonrasında danışanı değerlendirir, araştırmalarını sürdürür ve ileriye dönük planlar yapar. Görüldüğü gibi, danışmanlık tek yönlü bir yol değildir. Her aşama özel bilgi, beceri ve donanım gerektirir. Ücretlerin yüksek bulunmasına etki eden en önemli faktörlerden biri ise, seans süresinin en az 40-45 dk sürüyor olmasıdır. Fizyolojik bir şikayetinizle ilgili özel bir hastanede gittiğiniz bir hekimin size ayıracağı süre ile kıyaslandığında, bu süre son derece uzundur. Bu durum da ankara psikolog ücretlerinin ve genel olarak psikolog ücretlerinin yüksekliğinin nedenini bize göstermektedir.

Psikoloğun aldığı eğitimlerin, deneyimlerinin, yoğunluğunun ve tanınırlığının artması gibi birçok etken, psikolog fiyatlarının her geçen yıl değişmesine sebep olabilir. Bu bakımdan psikolog seans ücretleri 2023 ve psikolog seans ücretleri 2024 arasında fark olması öngörülebilen bir değişikliktir.

Ankara Psikolog Seans Ücretleri

Ankara, psikolojik danışmanlık hizmetlerinin yaygın bulunduğu bir şehirdir. Arama motorlarına yazılan Ankara psikolog devlet hastanesi, Ankara psikolog randevu, Ankara psikolog fiyatları, Ankara ücretsiz psikolog, Ankara ilk seans ücretsiz psikolog, Ankara aile terapisi ücretleri, Ankara pedagog ücretleri, Ankara psikolog doktorlar, Ankara vajinismus fiyatları, Ankara vajinismus terapisi ücretleri, vajinismus tedavi ücretleri gibi anahtar kelime öbekleriyle başlayan aramalar psikologların seans ücretlerinin danışanlar için ne denli önemli olduğunu bizlere göstermektedir.

Ankara Pedagog Seans Ücretleri

Ankara pedagog fiyatları da Ankara psikolog fiyatları gibi sıklıkla araştırılan bir konudur. Çocukları için uygun pedagog - çocuk psikoloğu arayışında olan ebeveynler, işin ekonomik boyutu hakkında da bilgi sahibi olmak isterler.

Ankara’da pek çok devlet kuruluşu ve özel merkezlerde psikolojik danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ankara’da yaşayan ve danışmanlık hizmeti almak isteyen bireyler ilk olarak seanslara devamlı katılım sağlayabilmek adına yaşadıkları şehirde bulunan, danışmanlık almak istedikleri konuda yoğun çalışmalar yapan uzmanları belirlerler. Sonrasında seçenekler arasından bütçelerine en uygun gördükleri psikoloğa karar verirler. Bu sıralamanın doğru adımlardan oluştuğunu söylemek mümkündür.

Fakat birçok kişi sadece psikoloğun ne kadar popüler olduğuna bakarak bir seçim yapar. Popülerliği tek önemli kriter olarak değerlendirmek yanlıştır. Arama motorunda Ankara en iyi psikolog, Ankara en iyi psikolojik danışman şeklinde bir arama yaptığımızda çıkan bir psikolog, birkaç kişi için Ankara’da en iyi psikolog anlamına gelebilir. Fakat bu herkes için böyle olduğunu hatta sizin için de böyle olacağını gösterir mi? Bu yanlış kanıya ek olarak yalnızca psikolog fiyatlarını gözeterek ya da ücretsiz psikolog arayışına girerek seçim yapmaya çalışan kişiler de mevcuttur. Ancak yalnızca popülerliği dikkate almak kadar yalnızca ucuz/ücretsiz psikolog arayışında olmakta yanlış ve fayda sağlamayacak bir aramadır.

Psikolog ücretleri ve popülerlik gibi kriterler yanlış psikolog seçimi yapmanıza sebep olabilir. Seçeceğiniz psikoloğun tanınır ve bütçeye uygun olması elbette önemlidir ancak yalnızca ve ilk olarak bu kriterler dikkate alınarak yapılan aramalar yanlış sonuçlar doğurur. Seçeceğiniz psikoloğun aldığı eğitimler, deneyimleri, hangi alanda uzman olduğu öncelikli kriterleriniz olursa yapacağınız şeçim çok daha sağlıklı olacaktır. Bunlara ek olarak bütçenize de uygun “sizin için” Ankara’da en iyi psikoloğu bulabilmeniz mümkündür.

Ankarada psikolog fiyatları ve pedagog fiyatları, 2023 - 2024 yılları için, 1000 tl ile 5000tl arasında değişkenlik göstermektedir. Ortalama 50-60 dakika süren seansın yüz yüze ya da online yürütülmesi seansın ücretini etkileyecektir. Bunun yanında seçeceğiniz uzmanın alanındaki yetkinliği, ne kadar yoğun olduğu da seans ücretlerini etkileyebilen diğer hususlardır.

Ankara Tavsiye Edilen Psikologlar - Optimum Psikoloji Ankara

Ankara’da danışmanlık hizmeti almak isteyenler için Ankara Optimum Psikoloji alanında uzman, Ankara’da tavsiye edilen yetkin psikolog ve pedagog kadrosu ile bu alanda hizmetlerine devam etmektedir. 2023 Ankara psikolog seans ücretleri için detaylı bilgiye Optimum Psikoloji Ankara Şubesi ile iletişime geçerek ulaşabilir ve dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz.

Ankara psikolog seans ücretleri konusunda ayrıntılı bilgi sunan bu yazımıza ek olarak, Optimum Psikoloji Ankara, tavsiye edilen psikolog psikolojik danışman kadrosu için; Ankara Psikolog - Psikolojik Danışman sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Antalya psikolog seans ücretleri ve antalya aile terapisi ücretleri hakkında bilgi almak için; 'Antalya Psikolog Seans Ücretleri' başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Optimum Psikoloji Ankara
Çocuk, Genç, Yetişkin, Çift ve Aile Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri

KLİNİK PSİKOLOG, PSİKOLOG, PEDAGOG, AİLE DANIŞMANI ve EMDR DNŞ HİZMET BÖLGELERİMİZ

ANKARA PSİKOLOG, KLİNİK PSİKOLOG, PEDAGOG, AİLE DANIŞMANI ve EMDR DNŞ:

AKYURT, ALTINDAĞ, AYAŞ, BALA, BEYPAZARI, ÇAMLIDERE, ÇANKAYA, ÇUBUK, ELMADAĞ, ETİMESGUT, EVREN, GÖLBAŞI, GÜDÜL, HAYMANA, KAHRAMANKAZAN, KALECİK, KEÇİÖREN, KIZILCAHAMAM, MAMAK, NALLIHAN, POLATLI, PURSAKLAR, SİNCAN, ŞEREFLİKOÇHİSAR, YENİMAHALLE

8 Comments

 • Ayhan

  İhtiyaç duyduğumuz anlarda ve durumlarda bir uzman psikolog desteği almak gerçekten çok konforlu bir şey ancak fiyatlar da seçimlerimizi çok etkiliyor. Ankara psikolog ücretleri biraz bana kalırsa yüksek artık.

 • Sibel

  Ankara Psikolog ücretleri için yapmış olduğunuz bilgilendirme için teşekkür ederim. Aile terapisi için genelde daha fazla ücret talebi söz konusu genel olarak nedense.

 • Koray

  Elbette psikolog ücretlerini araştırın psikolog desteği almadan önce ama buna göre seçim yapmak, ankara’ da gidilebilecek en alakasız kişiye sizi ulaştırabilir diye düşünüyorum.

 • Bilal Akça

  Ankarada aile terapisi ücretleri neden bu kadar çok yüksek?

 • Halil

  Ankara Psikolog seans ücretleri aile danışmanı ve aile terapisi fiyatları 2024 için güncel fiyatlar mı?

 • Tayfun

  Ankara psikolog ücretleri ile ankara pedagog seans fiyatları hakkında detaylı bilgiler için teşekkürler. Aile terapisinde fiyatların neden daha yüksek olduğunu da anlatan bir açıklama yer alsa güzel olurmuş. Saygılarımla

 • optimumpsikoloji

  0850 840 87 87 randevu iletişim numaramızı arayarak detaylı bilgi alabilir, dilerseniz randevu da alabilirsiniz.

 • Derya fidan

  Merhabalar oğlum 7 yaşında büyük tuvaletiyle ilgili büyük sikintilarimiz var bununla ilgili bölümümüz varmıdır acaba randevu alsak getirsem bilgilendirirseniz çok sevinicem

 • Write a Comment

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  ÇOCUKLARDA KEKEMELİK NEDİR? NEDENLERİ ve TEDAVİSİ?

  Kekemelik nedir? Kekemelik, konuşma sırasında duraklama, tekrarlanan sesler, heceler veya cümleler, dengesiz konuşma …

  MUTLU EVLİLİĞİN SIRLARI – Evlilik Sorunları Kader Değildir

  ‘’Evliliğin yürümesini sağlayan nedir?’’ şüphesiz ki yıllardır süregelen çalışmalarda araştırmacılar …

  DİKKAT EKSİKLİĞİ NEDİR? DİKKAT TESTİ VE DİKKAT TERAPİSİ

  Dikkat; yaşamsal, sosyal, akademik iş ve rutinlerin gerçekleştirilebilmesi ve bilişsel faaliyetlerin düzenlenmesi için …