ANKARA EMDR TERAPİSİ

Ankara EMDR Terapisi Desteği: Travma ve EMDR alanlarında uzmanlaşmış ekibimiz.

Ankara EMDR Terapisi Desteği - Travma ve EMDR

Ankara EMDR ya da EMDR Ankara araması yaparak sayfamıza ulaştınız. Ankara EMDR Terapisi Desteği için Optimum Psikoloji olarak 3 şubemizle hizmetinizdeyiz.

Travmalarınıza veda etmek için EMDR ile tanışın.

Yaşanılan psikolojik problemlerin temelinde travma olarak adlandırılan kişiyi derinden etkileyen baş etme becerilerini yetersiz kılan sarsıcı deneyimler olduğunu biliyoruz. ‘Eye Movement Desensitization and Reprocessiing’ yani EMDR  ‘Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme’ olarak tanımlanır.  Yaşanılan olumsuz deneyimler ve o deneyimlerin bugüne olumsuz etkilerinden Emdr Terapisi ile kurtulmanız mümkün.  Emdr ile ilgili detaylı bilgiyi sayfanın aşağısında bulabilirsiniz.

Tüm seanslarımız yüz yüze yapılabileceği gibi online olarak da yapılabilmektedir.

Ankara Optimum Psikoloji olarak Emdr terapisi eğitim ve tekniklerine hakim deneyimli uzman kadromuz hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

#ankara emdr #ankara psikolog #psikolog ankara #psikolojik danışman  #ankara psikolog seans ücretleri  #ankara emdr tavsiye ediyorum  #ankara psikolog emdr önerileri   #ankara emdr yorumları  #ankara çankaya emdr #ankara tavsiye edilen psikologlar #ankara depresyon #ankara anksiyete bozukluğu

PSİKOLOG HAZAL GÜL AKKUŞ

Psikolog  Hazal Gül Akkuş, Bolu Canip Baysal Lisesinden mezun olduktan sonra FMV. Işık Üniversitesi’nde dört yıllık psikoloji lisans bölümünü üç yılda onur derecesiyle bitirmiştir. Davranış Bilimleri Enstitüsü’ nden EMDR Terapisi eğitimi aldı. Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi aldı.

3 yılı aşkın süredir mesleki çalışmalarına devam eden Psikolog Hazal Gül Akkuş; bireysel-psikolojik sorunlar ile yoğun olarak çalışmaktadır.

Halen Ankara Optimum Psikoloji’ de danışanlarına hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi – Nilüfer DEVECİGİL

– Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

– Nöropsikolojik Değerlendirme test eğitimleri

– MMPI Kişilik Testi Eğitimi

 

UZMANLIK ALANLARI

EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapisi
Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlık
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Oyun Terapisi

Next

PSİKOLOG HAZAL GÜL AKKUŞ DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Previous

PSİKOLOJİK DANIŞMAN MUSTAFA EĞREN

Psikolojik Danışman Mustafa Eğren; Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olarak ”Psikolojik Danışman” unvanını aldı. Aile danışmanlığı eğitimini Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden alarak aile danışmanı unvanını aldı.

4 yılı aşkın süredir mesleki çalışmalarına devam eden Mustafa EĞREN, Optimum Psikoloji Ankara’ da Psikolojik Danışman ve Aile Danışmanı olarak çalışmalarını sürdürmekte olup, yalnızca bireysel-psikolojik sorunlar, ilişki – evlilik sorunları ve cinsel sorunlar üzerine çalışmaktadır.

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİNDEN BAZILARI

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Evlilik ve çift terapisi Eğitimi
– Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitimi

– Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

– MMPI Kişilik Testi Eğitimi

– Cinsel sorunların evliliklerde ve ilişkilerde ortaya çıkardığı problemlerin çok derin ve çok da yaygın olması nedeniyle; CİSED’ den Cinsel Terapi Eğitimi aldı.
Cinsel Terapi Eğitimi Ana Başlıkları Şu Şekildedir: 1. Vajinismus Terapisi (cinsel ilişkiye girememe, cinsel ilişkide kasılma ve cinsel ilişki korkusu) 2. Disparoni Terapisi (Ağrılı Acılı Cinsel İlişki) 3.Erken Boşalma Terapisi 4.Cinsel İsteksizlik Terapisi  5.Ereksiyon Problemleri Terapisi 6. Boşalma ve Orgazm Sorunları Terapisi 7.Geç Boşalma Terapisi 7. Cinsel kimlik ve yönelimle ilgili terapi

 

UZMANLIK ALANLARI

EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Çift ve Aile Psikolojik Danışmanlık
Cinsel Danışmanlık (Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik, İktidarsızlık)

PSİKOLOJİK DANIŞMAN MUSTAFA EĞREN
DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Next

Previous

KLİNİK PSİKOLOG BURCU KATIRCIOĞLU

Klinik psikolog Burcu Katırcıoğlu. Ankara Başkent Üniversitesi psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Daha sonra İstanbul Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimine başlamış ve yüksek onur derecesiyle tamamlayarak uzmanlığını almıştır. MMPI test eğitimini Üsküdar Üniversitesi bünyesinde almıştır.  Üsküdar Üniversitesi psikolojik danışmanlık merkezi ve online platformlarda seanslar yaparak 2 yılı aşkın süredir alanda  çalışmalarına devam etmiştir.

Nevin Dölek’ten Kısa süreli çözüm odaklı terapi, Alp Karaosmanoğlu’nun ISST onaylı Şema Terapi eğitimi, Davranış bilimleri enstitüsünden EMDR Terapisi eğitimleri gibi birçok terapi/psikolojik danışma eğitimini tamamlamıştır.

Klinik Psikolog Burcu KATIRCIOĞLU; yalnızca 18 yaş üzeri, bireysel-psikolojik sorunlar ile çalışmaktadır. Halen Optimum Psikoloji Ankara şubesinde danışanlarına hem yüz yüze hemde online olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

 

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİNDEN BAZILARI
– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi – Nevin Dölek

ISST Onaylı Şema Terapi Eğitimi – Alp Karaosmanoğlu

Kognitif Terapi Workshop Program – Emel Stroup

– Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Ebru Şalcıoğlu

MMPI ve Çocuk psikometrik testler eğitimi – Üsküdar Üniversitesi

 

UZMANLIK ALANLARI

EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Bilişsel Davranışçı Terapi
Şema Terapi

KLİNİK PSİKOLOG BURCU KATIRCIOĞLU
DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Next

Previous

EMDR NEDİR ?

Yaşanılan olumsuz deneyimler ve o deneyimlerin bugüne olumsuz etkilerinden Emdr Terapisi ile kurtulmanız mümkün.  Emdr ile ilgili detaylı bilgi için yazının devamına göz atabilirsiniz.

Sürece daha yakından baktığımızda Emdr Terapisi sırasında yaşadığınız travmayla güvenli bir ortamda yüzleşme fırsatı bulursunuz.  Ardından size verilen çift yönlü uyarım sayesinde yeniden işlemleme başlar. Ve anının size verdiği rahatsızlık seviyesi giderek düşer. Bu sayede günlük yaşamda önemli ölçüde rahatlama sağlanır.

-Peki kimler Emdr Terapisinden faydalanabilir?

Travma yaşamış herkes Emdr terapisinden faydalanabilir.  Daha çok yetişkin yaş gruplarında bilinse de çocuk ve ergenlerde de sıkça kullanılır.

-Emdr hangi psikolojik sorunlarda kullanılır?

Kaygı , Panik Atak, Fobiler, Depresyon, Bipolar Bozukluk, Disosiyatif Bozukluklar, Yeme Bozuklukları,  Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Cinsel Problemler, Uyku Problemleri , Obsesif Kompulsif Bozukluk gibi birçok psikolojik problemde Emdr terapisi yoğun olarak çalışılmaktadır.

Son zamanlarda tüm Dünya’da Emdr terapisinin tanınırlığı giderek artmaktadır. Medyada adından sıkça söz ettiren Prens Harry travmalarından Emdr terapisi ile kurtulduğunu ifade etti.  Hal böyle olunca emdr terapisine duyulan merak ve ilgi bir hayli arttı. Türkiye’de de paralel bir ilerleme olduğunu söylemek mümkün. Emdr terapisi tüm Türkiye’de, ve Ankara' da, Antalya' da, Konya’da psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatristler tarafından oldukça sık kullanılan bir yöntemdir.

Emdr terapisi eğitim ve tekniklerine hakim deneyimli uzman kadromuz hakkında bilgi ve randevu almak için bize ulaşabilirsiniz…. 0 850 840 87 87

ANKARA EMDR HİZMET BÖLGELERİMİZ

ANKARA PSİKOLOG, KLİNİK PSİKOLOG, PEDAGOG, AİLE DANIŞMANI ve EMDR TERAPİSİ DNŞ.:

AKYURT, ALTINDAĞ, AYAŞ, BALA, BEYPAZARI, ÇAMLIDERE, ÇANKAYA, ÇUBUK, ELMADAĞ, ETİMESGUT, EVREN, GÖLBAŞI, GÜDÜL, HAYMANA, KAHRAMANKAZAN, KALECİK, KEÇİÖREN, KIZILCAHAMAM, MAMAK, NALLIHAN, POLATLI, PURSAKLAR, SİNCAN, ŞEREFLİKOÇHİSAR, YENİMAHALLE

 

PSİKOLOG KİMDİR?

İnsanın kendini anlama çabası eski yunan çağına kadar uzanmaktadır. Başlarda felsefenin içinde yer alan bir düşünce …

PSİKOLOG – PEDAGOG ÜCRETLERİ 2022-2023

Hayatımız boyunca pek çok problemle karşılaşıyoruz. Bazende bir problem olmadan nedensiz bir şekilde öfkeli, depresif …

ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE ALINAN PEDAGOG DESTEĞİNİN POZİTİF ETKİLERİ

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı şöyle tanımlamıştır: “Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı …