ANKARA EMDR TERAPİSİ

Ankara EMDR Terapisi Desteği: Travma ve EMDR alanlarında uzmanlaşmış ekibimiz.

Ankara EMDR Terapisi Desteği - Travma ve EMDR

Ankara EMDR ya da EMDR Ankara araması yaparak sayfamıza ulaştınız. Ankara EMDR Terapisi Desteği için Optimum Psikoloji olarak 3 şubemizle hizmetinizdeyiz.

Travmalarınıza veda etmek için EMDR ile tanışın.

Yaşanılan psikolojik problemlerin temelinde travma olarak adlandırılan kişiyi derinden etkileyen baş etme becerilerini yetersiz kılan sarsıcı deneyimler olduğunu biliyoruz. ‘Eye Movement Desensitization and Reprocessiing’ yani EMDR  ‘Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme’ olarak tanımlanır.  Yaşanılan olumsuz deneyimler ve o deneyimlerin bugüne olumsuz etkilerinden Emdr Terapisi ile kurtulmanız mümkün.  Emdr ile ilgili detaylı bilgiyi sayfanın aşağısında bulabilirsiniz.

Tüm seanslarımız yüz yüze yapılabileceği gibi online olarak da yapılabilmektedir.

Ankara Optimum Psikoloji olarak Emdr terapisi eğitim ve tekniklerine hakim deneyimli uzman kadromuz hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

#ankara emdr #ankara psikolog #psikolog ankara #psikolojik danışman  #ankara psikolog seans ücretleri  #ankara emdr tavsiye ediyorum  #ankara psikolog emdr önerileri   #ankara emdr yorumları  #ankara çankaya emdr #ankara tavsiye edilen psikologlar #ankara depresyon #ankara anksiyete bozukluğu

KLİNİK PSİKOLOG FATİH UĞUR

Klinik Psikolog Fatih UĞUR, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimini ise İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamladı.

Ankara’ da Klinik Psikolog olarak 13 yılı aşkın süredir çalışmalarına kurucusu olduğu Optimum Psikoloji’ de devam etmektedir. Özellikle Yetişkin, Çift ve Aile Psikolojik Danışmanlık ve Cinsel Danışmanlık alanlarında yoğun olarak çalışmaktadır.

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİNDEN BAZILARI

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

–Psikoterapi Enstitüsü Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ’ tan Hipnoz Eğitimi

–Aile Danışmanlığı Eğitimi – Adnan Menderes Üniversitesi

– Cinsel sorunların evliliklerde ve ilişkilerde ortaya çıkardığı problemlerin çok derin ve çok da yaygın olması nedeniyle; CİSED’ den Cinsel Terapi Eğitimi aldı.
Cinsel Terapi Eğitimi Ana Başlıkları Şu Şekildedir: 1. Vajinismus Terapisi (cinsel ilişkiye girememe, cinsel ilişkide kasılma ve cinsel ilişki korkusu) 2. Disparoni Terapisi (Ağrılı Acılı Cinsel İlişki) 3.Erken Boşalma Terapisi 4.Cinsel İsteksizlik Terapisi  5.Ereksiyon Problemleri Terapisi 6. Boşalma ve Orgazm Sorunları Terapisi 7.Geç Boşalma Terapisi 7. Cinsel kimlik ve yönelimle ilgili terapi

 

UZMANLIK ALANLARI

EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Aile Terapisi
Çift ve Aile Psikolojik Danışmanlık
Cinsel Danışmanlık (Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik, İktidarsızlık ve tüm cinsel sorunlar)

Next

KLİNİK PSİKOLOG FATİH UĞUR – DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Previous

KLİNİK PSİKOLOG TUĞÇE ORAN

Klinik Psikolog Tuğçe Oran, lisans eğitimini Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra Klinik psikoloji alanında yüksek lisansını ‘’ obezitenin benlik saygısı ile ilişkisi’’ konulu tezi ile tamamlamıştır. 10 yılı aşkın süredir yetişkinler ve çiftlerle mesleki çalışmalarını sürdürmektedir.

Halen Optimum Psikoloji Ankara Şubesi’nde danışanlarına hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermeye devam etmekte olup, yalnızca yetişkinlere yönelik bireysel psikolojik sorunlar, ilişki evlilik sorunları ve cinsel sorunlar ile çalışmaktadır. 

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİNDEN BAZILARI

-EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

-EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

-Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Hakan Türkçapar

-Şema Terapi Eğitimi

-Cinsel Terapi Eğitimi – CiSED

– Çift Terapisi Eğitimi

-Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi – Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek

-MMPI

 

UZMANLIK ALANLARI

EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Çift ve Aile Psikolojik Danışmanlık
Cinsel Danışmanlık (Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik, İktidarsızlık)
Bilişsel Davranışçı Terapi
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

Next

KLİNİK PSİKOLOG TUĞÇE ORAN DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Previous

EMDR NEDİR ?

Yaşanılan olumsuz deneyimler ve o deneyimlerin bugüne olumsuz etkilerinden Emdr Terapisi ile kurtulmanız mümkün.  Emdr ile ilgili detaylı bilgi için yazının devamına göz atabilirsiniz.

Sürece daha yakından baktığımızda Emdr Terapisi sırasında yaşadığınız travmayla güvenli bir ortamda yüzleşme fırsatı bulursunuz.  Ardından size verilen çift yönlü uyarım sayesinde yeniden işlemleme başlar. Ve anının size verdiği rahatsızlık seviyesi giderek düşer. Bu sayede günlük yaşamda önemli ölçüde rahatlama sağlanır.

-Peki kimler Emdr Terapisinden faydalanabilir?

Travma yaşamış herkes Emdr terapisinden faydalanabilir.  Daha çok yetişkin yaş gruplarında bilinse de çocuk ve ergenlerde de sıkça kullanılır.

-Emdr hangi psikolojik sorunlarda kullanılır?

Kaygı , Panik Atak, Fobiler, Depresyon, Bipolar Bozukluk, Disosiyatif Bozukluklar, Yeme Bozuklukları,  Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Cinsel Problemler, Uyku Problemleri , Obsesif Kompulsif Bozukluk gibi birçok psikolojik problemde Emdr terapisi yoğun olarak çalışılmaktadır.

Son zamanlarda tüm Dünya’da Emdr terapisinin tanınırlığı giderek artmaktadır. Medyada adından sıkça söz ettiren Prens Harry travmalarından Emdr terapisi ile kurtulduğunu ifade etti.  Hal böyle olunca emdr terapisine duyulan merak ve ilgi bir hayli arttı. Türkiye’de de paralel bir ilerleme olduğunu söylemek mümkün. Emdr terapisi tüm Türkiye’de, ve Ankara' da, Antalya' da, Konya’da psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatristler tarafından oldukça sık kullanılan bir yöntemdir.

Emdr terapisi eğitim ve tekniklerine hakim deneyimli uzman kadromuz hakkında bilgi ve randevu almak için bize ulaşabilirsiniz…. 0 850 840 87 87

ANKARA EMDR HİZMET BÖLGELERİMİZ

ANKARA PSİKOLOG, KLİNİK PSİKOLOG, PEDAGOG, AİLE DANIŞMANI ve EMDR TERAPİSİ DNŞ.:

AKYURT, ALTINDAĞ, AYAŞ, BALA, BEYPAZARI, ÇAMLIDERE, ÇANKAYA, ÇUBUK, ELMADAĞ, ETİMESGUT, EVREN, GÖLBAŞI, GÜDÜL, HAYMANA, KAHRAMANKAZAN, KALECİK, KEÇİÖREN, KIZILCAHAMAM, MAMAK, NALLIHAN, POLATLI, PURSAKLAR, SİNCAN, ŞEREFLİKOÇHİSAR, YENİMAHALLE

 

ÇOCUKLARDA KEKEMELİK NEDİR? NEDENLERİ ve TEDAVİSİ?

Kekemelik nedir? Kekemelik, konuşma sırasında duraklama, tekrarlanan sesler, heceler veya cümleler, dengesiz konuşma …

MUTLU EVLİLİĞİN SIRLARI – Evlilik Sorunları Kader Değildir

‘’Evliliğin yürümesini sağlayan nedir?’’ şüphesiz ki yıllardır süregelen çalışmalarda araştırmacılar …

DİKKAT EKSİKLİĞİ NEDİR? DİKKAT TESTİ VE DİKKAT TERAPİSİ

Dikkat; yaşamsal, sosyal, akademik iş ve rutinlerin gerçekleştirilebilmesi ve bilişsel faaliyetlerin düzenlenmesi için …