Antalya Vajinismus Terapisi – Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Antalya Vajinismus Çözüm Merkezi : Vajinismusa, Cinsel Danışmanlık ile 3 Günde Son Verin!

Alfa Metodu İle Vajinismusa Online ya da Yüz Yüze Seanslar ile 3 Günde Son Verin

Vajinismus, çözümü haftalar aylar alan bir sorun değildir. Cinsel Terapi – Aile Danışmanlığı eğitimi almış ekibimizle, Vajinismus sorununda Alfa metodu ile 3 gün gibi kısa bir sürede bu sorundan kurtulmak mümkün. 2. Balayı şeklinde keyifli ve kısa sürede, cinsel yaşamınızdaki kaliteyi arttırarak ve EMDR terapisi ile geçmiş travmaların etkisinden kurtularak bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Sadece Antalya’ dan değil, TÜRKİYENİN HER YERİNDEN; OTEL KONAKLAMA DESTEĞİ İLE YA DA ONLİNE SEANSLAR İLE EVİNİZİN RAHATLIĞINDA vajinismus için cinsel danışmanlık sürecine başlayabilirsiniz. Vajinismus tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Vajinaya direkt müdahale ya da tıbbi bir müdahale olmaksızın, cinsel danışmanlık alarak ve cinsel yaşamınızdaki kaliteyi arttırarak vajinismustan tamamen kurtulabilirsiniz. Cinsel Danışmanlık tıbbi bir müdahale içermez. Sorununuzun çözümü tıbbi bir müdahale gerektiriyorsa ilgili hekimden destek almanız önemlidir.

Seanslar, Klinik Psikolog Fatih UĞUR tarafından gerçekleştirilmektedir. Cinsel ilişki korkusu - vajinismus hakkında bilgi edinebileceğiniz yazımızı, uzmanımız hakkında detaylı bilgileri ve mutlu danışanlarımızın süreçle ilgili tavsiye ve yorumlarını sayfanın aşağısında bulabilirsiniz. Antalya Vajinismus Tedavisi

#antalya vajinismus #alanya vajinismus #manavgat vajinismus #konyaaltı vajinismus #lara vajinismus #finike vajinismus #mersin vajinismus #denizli vajinismus

Antalya Vajinismus Terapisi

Antalya Vajinismus

Antalya Vajinismus Tedavisi

Antalya Vajinismus Tedavisi

Antalya Vajinismus Tedavisi

Antalya Vajinismus Tedavisi

Antalya Vajinismus Tedavisi

Antalya Vajinismus Tedavisi

ANTALYA VAJİNİSMUS TERAPİSİ

Vajinismus Nedir?

Vajinismus, çoğunlukla eşle ilk cinsel ilişki deneyiminde ortaya çıkan fizyolojik ve genellikle psikolojik bir sorundur. Vajinismusta en etkili çözüm Cinsel Terapidir. Türk toplumunda yaygın olarak ilk gece korkusu, yetersiz bilgi ve yanlış düşüncelerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Vajinismus çoğunlukla evliliğin ilk gecesinde cinsel birliktelik denendiğin de ortaya çıkan bir durum olmakla birlikte ilerleyen yıllarda da vajinismus ortaya çıkabilir. Çocuk sahibi olduktan sonra bile vajinismus problemi gelişebilir. Çünkü problem vajinada değil, beyindedir. Cinsel ilişkiye girememe veya cinsel ilişki korkusu anlamına gelen vajinismus, Cinsel Terapi yöntemi ile 3 gün kadar kısa bir sürede kesin olarak çözüme ulaştırılan bir cinsel sorundur.

Vajinismusun başlıca özelliği, cinsel ilişkide;  vajinaya giriş denendiğinde, başta vajinal kaslarda olmak üzere tüm vücutta hissedilen gerginlik durumu, kasılmalar, spazm, endişe, korku, tiksinme panik ve rahatsızlık durumu olmasıdır. Vajinismuslu kadınlar, cinsel ilişki sırasında bacaklarının açılmasını engelleyecek boyutta sıkıca kapatarak elleriyle eşini iter. Genellikle bu sorunu yaşayan kadınlar, vajinalarının çok dar olduğunu düşünürler ya da orada bir delik olmadığı sonucuna varırlar.

Vajina, esneyebilen, genişleyebilen ve uzayabilen esnek bir kadın cinsel organıdır. Bu sorunu yaşayan çiftler; “cinsel ilişkiye giremiyoruz, eşimle birlikte olamıyoruz, cinsel ilişkimizi ağrılı ve acılı yaşıyoruz, ilk gece korkusu hala devam ediyor, cinsel ilişki sırasında birden korku geliyor ve aniden çok kasılıyorum” şeklinde şikayetler ile,  Antalya Vajinismus Terapisi ile ilgili araştırma yapmaya başlarlar.

Antalya' da vajinismus tedavisi konusunda genellikle, Antalya vajinismus Terapi merkezleri, Antalya vajinismus terapisi, Antalya Cinsel Terapi ile vajinismus, Antalya en iyi Cinsel Terapist, en iyi vajinismus terapi merkezi, Alanya vajinismus terapi merkezi, Manavgat en iyi Psikolog ve Psikolojik Danışman, Muratpaşa Lara vajinismus terapi merkezlerinin ücretleri  gibi anahtar sözcükler ile vajinismus sorununa ilişkin doğru cinsel terapiste ulaşmaya çalışırlar.

Ancak bu araştırmalarla ulaşılan kişi gerçekten en iyi Cinsel Terapist midir? Ya da vajinismusa ilişkin ulaşılan merkez en iyi Cinsel Terapi merkezi midir? Vajisimusun çözümüne yönelik ulaşılan kişi gerçekten Cinsel Terapist midir? Bu konuda öncelikle dikkat edilmesi gereken husus, vajinismusta yardım alacağınız kişinin, gerçekten bir ruh sağlığı profesyoneli olup olmadığı ve Cinsel Terapi eğitimini tamamlamış olup olmadığıdır.

 

Vajinismus %100 Çözülebilen Bir Problemdir

Psikolojik bir sorun olan Vajinismus, %100 çözülebilen geçici bir problemdir.  Vajinismusta kesin ve kalıcı çözüm Cinsel Terapi’ dir. Bunun dışında kullanılan yöntemler sadece penis vajina birlikteliğini hedef almaktadır. Kısa ve kestirme olan bu çözümler, kadında cinsel isteksizliğe yol açabilmektedir.

Vajinismus Kadın ve Erkeği Nasıl Etkiler?

Vajinismus, kadınlarda eksiklik ve yetersizlik duygusunun hissedilmesine sebep olabilmekle birlikte eşine karşı suçluluk duymasına da yol açabilir. Erkekte ise, öfke ve kırgınlığa ve bazen de bekaret konusunda şüpheye yol açabilmektedir. Bazı zamanlar da bu sorun, adli vakalara, boşanmalara,  duygusal ve fiziksel şiddet olaylarına sebep olmaktadır. Bu nedenle  %100 çözüm garantisi verilen bir problem olduğu için bu sorunu yaşayan çiftlerin daha fazla vakit kaybetmeden yardım almalarıyla ilişkisel anlamda daha az yıpranma ile bu süreci atlatmalarını sağlayacaktır. Aksi halde  kırgınlık, öfke ve gerginliklerle geçen, cinsel hayatın yaşanmadığı yıllar ayrı bir hüzün kaynağı olacaktır. ‘Madem çözümü bu kadar basitti, biz neden bu kadar bekledik?’ gibi sorular akıllara gelecektir.

Vajinismus, yapılan araştırmalara göre Cinsel Terapi kliniklerine başvuran kadınların getirmiş oldukları cinsel problemlerin % 65 ini oluşturmaktadır. Ancak, vajinismus ve cinsellikle ilgili diğer poblemler toplumumuzda rahatça ifade edilebilen konular olmadığı için ve cinsellik kavramı çok bastırıldığı için bu konuya yönelik yardım almayan ve nasıl bir sorun yaşadığını bile bilmeyen çok fazla sayıda kişi olduğu düşüncesindeyiz.

 

Vajinismusun Nedenleri nelerdir?

Toplumumuzda, kız çocukları çok küçük yaşlardayken kendilerini kapatmaları  gerektiği öğretilerek aile büyüklerinin telkinleriyle yetiştirilirler. Ancak verilen bu telkinlerin devamında evlendiği zaman eşiyle rahat olabileceği kısmı çoğunlukla ifade edilmez. Bu sebepten dolayı, kendi mahremiyetini büyük bir gizlilikle saklamayı öğrenen kadınlar, bilmedikleri ve hiçbir zaman öğretilmeyen cinsel yaşama dair kapıların evliliğin ilk gecesinde aralanmasıyla büyük bir panik, gerginlik ve karmaşa yaşarlar. Bu açıdan bakıldığında en önemli sebebi, kadınlara ve erkeklere cinsel eğitimin verilmemesidir.

Cinsellik ve cinsel yaşam ile ilgili eğitim genel anlamda, düğün sürecinde gelin ve damadın evli olan arkadaşları tarafından bilgi verilmektedir. Ancak evli olan kişiler veya diğer bilgi veren arkadaşlar, eğer kendileri de vajinismus sorunu yaşamışlarsa cinsellikle ilgili hatalı ve eksik bilgileri ve ilk gece hurafeleri fazla ise gelin ve damadın aklını hatalı ve eksik bilgilerle doldururlar ve bu durum vajinismus yaşamalarına yol açar. ‘ ilk gece çok acır’, ‘ilk geçe çok kanaman olur eğer fazla olursa ara hemen hastaneye götürelim’, ‘ilk gece mutlaka cinsel ilişkiye girin yoksa kalır gider yapamazsınız sonra ’, ‘zar patlayınca çok acıyor’, ‘çok zorlarsanız kanamadan kadın ölebilir fazla zorlamayın’ gibi birçok ilk gece hurafeleri, çiftin vajinismus yaşamasına yol açabilmektedir.

Vajinismusta Diğer Etkenler:

-İlk cinsel ilişki deneyiminde acele edilmesi gibi nedenlerle acı duyma

-Cinsel şiddet, cinsel taciz ve tecavüz benzeri cinsel travmalar yaşanması

-İstek dışında zorla evlendirilme, eşini sevmeme, eşle yaşanan iletişim sorunları

-Dinsel ve ahlaki olumsuz cinsel şartlanma

-Performans kaygısı ve başarısızlık korkusunun yaşanması

-Hamile kalma korkusu

-Psikolojik sorunların varlığı, obsesif veya borderline kişilik özellikleri taşıma

 

Çocuğu Olan Kadınlarda Vajinismus Olabilir!

Vajinismusta görülen problem her ne kadar fizyolojik belirtilerle vücutta kasılmalar, gerginlik ve panik haliyle ortaya çıkan bir durum olsa da, sorun cinsel organda yani vajinada değil beyindedir. Bu sebeple, ilk ilişki gerçekleştikten sonraki ilişkilerde de  vajinismus ortaya çıkabilmektedir. İlerleyen zamanlar da çocuk sahibi olduktan sonra bile vajinismus sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu konuda kesin ve kalıcı çözüm için profesyonel ruh sağlığı uzmanlarından Cinsel Terapi alınmalıdır.

Vajinismus Geçici Ve Kesin Çözümü Olan Bir Sorundur!

Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar, tam anlamıyla bir iyileşme gösterecekleri için çok şanslıdırlar. Vajinismus sorununa ilişkin kalıcı ve kesin çözüm yalnızca Cinsel Terapi ile mümkün olmaktadır. Ayrıca, vajinismus sorununa yönelikle kullanılan Cinsel Terapi de hiçbir cerrahi ya da jinekolojik bir müdahalede bulunmak gerekmez. Vajinismus probleminin çözümünde herhangi bir ilaç kullanımı gerekmez. Terapi sürecinde yapılması gereken tek ve en önemli şey, eşlerin kendilerine iyi bir rehber olabilecek Cinsel Terapisti bulması ve sorunu çözme arzularının olmasıdır.

 

Optimum Psikoloji' de Vajinismus Terapisine Yönelik Çalışma İlkelerimiz

-Gizlilik: Terapi sürecinde en temel ilke gizliliktir. Cinsel Terapi ve Danışmanlığı süresince anlatılan ve paylaşılan her şey gizlilik ilkesine dayanmaktadır. Psikolog- Psikolojik Danışman ve Aile Danışmanı, Terapi sürecinde yasal suç oluşturmayan her türlü konuşulan ve paylaşılan bilgileri mutlak saklamakla yükümlüdür.

-Şahitlik: Eğer herhangi bir adli olay oluşursa Cinsel Terapist, Aile Danışmanı ve Psikolojik Danışman taraflardan birinin şahidi olmaz, her iki tarafa da eşit davranır.

-İşbirliği: Uzmanlar tarafından kendilerine önerilen kitapları, ders notlarını okuyarak ve eğitim DVD’lerini seyrederek not tutup istenilen ask oyunlarını uygulayarak danışanlar işbirliği yapmalıdırlar.

-Terapiye Çiftin Ortak Katılımı: Vajinismus, her iki eşi de ilgilendiren cinsel bir sorundur. Sorunun çözümüne yönelik, terapi seanslarının çoğuna çiftin birlikte katılım sağlaması gerekmektedir.

 

KLİNİK PSİKOLOG FATİH UĞUR

Klinik Psikolog Fatih UĞUR, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimini ise İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamladı. Ankara, Konya ve Antalya’ da Klinik Psikolog olarak 15 yılı aşkın süredir mesleki çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle Cinsel Sorunlar ve Vajinismus ile yoğun olarak çalışmaktadır. Yüksek lisans tez çalışmasını ise, Vajinismus terapisinde EMDR’ nin etkililiği üzerine yapmıştır.

 

ALMIŞ OLDUĞU TERAPİ/PSİKOLOJİK DANIŞMA EĞİİTMLERİ

–  EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi Eğitimi

 Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)’ den Cinsel Terapi Eğitimi

– Vajinismus Terapisi Eğitimi – CİSED

– Vajinismus Terapisinde EMDR’ nin Etkililiği Tez Çalışması

– Disparoni (Ağrılı Cinsel İlişki) Terapisi Eğitimi – CİSED

–Psikoterapi Enstitüsü Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ’ tan Hipnoz Eğitimi

–Aile Danışmanlığı Eğitimi – Adnan Menderes Üniversitesi

VAJİNİSMUS TERAPİSİ – DANIŞMANLIĞI HİZMET BÖLGELERİMİZ

(ONLİNE SEANSLAR İLE YA DA YÜZ YÜZE SEANSLAR İLE ÇÖZÜM)

ANTALYA VAJİNİSMUS:

AKSEKİ, AKSU, ALANYA, DEMRE, DÖŞEMEALTI, ELMALI, FİNİKE, GAZİPAŞA, GÜNDOĞMUŞ, İBRADI, KAŞ, KEMER, KEPEZ, KONYAALTI, KORKUTELİ, KUMLUCA, MANAVGAT, MURATPAŞA, SERİK

 

BURDUR VAJİNİSMUS:

AĞLASUN, ALTINYAYLA, BUCAK, ÇAVDIR, ÇELTİKÇİ, GÖLHİSAR, KARAMANLI, KEMER, MERKEZ, TEFENNİ, YEŞİLOVA

ISPARTA VAJİNİSMUS:

AKSU, ATABEY, EĞİRDİR, GELENDOST, GÖNEN, KEÇİBORLU, MERKEZ, SENİRKENT, SÜTÇÜLER, ŞARKİKARAAĞAÇ, ULUBORLU, YALVAÇ, YENİŞARBADEMLİ

ANKARA VAJİNİSMUS:

AKYURT, ALTINDAĞ, AYAŞ, BALA, BEYPAZARI, ÇAMLIDERE, ÇANKAYA, ÇUBUK, ELMADAĞ, ETİMESGUT, EVREN, GÖLBAŞI, GÜDÜL, HAYMANA, KAHRAMANKAZAN, KALECİK, KEÇİÖREN, KIZILCAHAMAM, MAMAK, NALLIHAN, POLATLI, PURSAKLAR, SİNCAN, ŞEREFLİKOÇHİSAR, YENİMAHALLE

 

KONYA VAJİNİSMUS:

AHIRLI, AKÖREN, AKŞEHİR, ALTINEKİN, BEYŞEHİR, BOZKIR, CİHANBEYLİ, ÇELTİK, ÇUMRA, DERBENT, DEREBUCAK, DOĞANHİSAR, EMİRGAZİ, EREĞLİ, GÜNEYSINIR, HADİM, HALKAPINAR, HÜYÜK, ILGIN, KADINHANI, KARAPINAR, KARATAY, KULU, MERAM, SARAYÖNÜ, SELÇUKLU, SEYDİŞEHİR, TAŞKENT, TUZLUKÇU, YALIHÜYÜK, YUNAK

KARAMAN VAJİNİSMUS:

AYRANCI, BAŞYAYLA, ERMENEK, KAZIMKARABEKİR, MERKEZ, SARIVELİLER

 

AKSARAY VAJİNİSMUS:

AĞAÇÖREN, ESKİL, GÜLAĞAÇ, GÜZELYURT, MERKEZ, ORTAKÖY, SARIYAHŞİ, SULTANHANI

 

NİĞDE VAJİNİSMUS:

ALTUNHİSAR, BOR, ÇAMARDI, ÇİFTLİK, MERKEZ, ULUKIŞLA

 

KAYSERİ VAJİNİSMUS:

AKKIŞLA, BÜNYAN, DEVELİ, FELAHİYE, HACILAR, İNCESU, KOCASİNAN, MELİKGAZİ, ÖZVATAN, PINARBAŞI, SARIOĞLAN, SARIZ, TALAS, TOMARZA, YAHYALI, YEŞİLHİSAR

 

NEVŞEHİR VAJİNİSMUS:

ACIGÖL, AVANOS, DERİNKUYU, GÜLŞEHİR, HACIBEKTAŞ, KOZAKLI, MERKEZ, ÜRGÜP

 

ESKİŞEHİR VAJİNİSMUS:

ALPU, BEYLİKOVA, ÇİFTELER, GÜNYÜZÜ, HAN, İNÖNÜ, MAHMUDİYE, MİHALGAZİ, MİHALIÇÇIK, ODUNPAZARI, SARICAKAYA, SEYİTGAZİ, SİVRİHİSAR, TEPEBAŞI

 

İSTANBUL VAJİNİSMUS:

ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

 

İZMİR VAJİNİSMUS:

ALİAĞA, BALÇOVA, BAYINDIR, BAYRAKLI, BERGAMA, BEYDAĞ, BORNOVA, BUCA, ÇEŞME, ÇİĞLİ, DİKİLİ, FOÇA, GAZİEMİR, GÜZELBAHÇE, KARABAĞLAR, KARABURUN, KARŞIYAKA, KEMALPAŞA, KINIK, KİRAZ, KONAK, MENDERES, MENEMEN, NARLIDERE, ÖDEMİŞ, SEFERİHİSAR, SELÇUK, TİRE, TORBALI, URLA

VAJİNİSMUS TERAPİSİ/DANIŞMANLIĞI – TÜRKİYE, TÜM İLLER VE İLÇELERİ
(ONLİNE SEANSLAR İLE YA DA ANTALYA' DA OTEL KONAKLAMA DESTEĞİ İLE ÇÖZÜM)

Adana Vajinismus
Adıyaman Vajinismus
Afyonkarahisar Vajinismus
Ağrı Vajinismus
Amasya Vajinismus
Ankara Vajinismus
Antalya Vajinismus
Artvin Vajinismus
Aydın Vajinismus
Balıkesir Vajinismus
Bilecik Vajinismus
Bingöl Vajinismus
Bitlis Vajinismus
Bolu Vajinismus
Burdur Vajinismus
Bursa Vajinismus
Çanakkale Vajinismus
Çankırı Vajinismus
Çorum Vajinismus
Denizli Vajinismus
Diyarbakır Vajinismus
Edirne Vajinismus
Elazığ Vajinismus
Erzincan Vajinismus
Erzurum Vajinismus
Eskişehir Vajinismus
Gaziantep Vajinismus
Giresun Vajinismus
Gümüşhane Vajinismus
Hakkari Vajinismus
Hatay Vajinismus
Isparta Vajinismus
Mersin Vajinismus
İstanbul Vajinismus
İzmir Vajinismus
Kars Vajinismus
Kastamonu Vajinismus
Kayseri Vajinismus
Kırklareli Vajinismus
Kırşehir Vajinismus
Kocaeli Vajinismus
Konya Vajinismus
Kütahya Vajinismus
Malatya Vajinismus
Manisa Vajinismus
Kahramanmaraş Vajinismus
Mardin Vajinismus
Muğla Vajinismus
Muş Vajinismus
Nevşehir Vajinismus
Niğde Vajinismus
Ordu Vajinismus
Rize Vajinismus
Sakarya Vajinismus
Samsun Vajinismus
Siirt Vajinismus
Sinop Vajinismus
Sivas Vajinismus
Tekirdağ Vajinismus
Tokat Vajinismus
Trabzon Vajinismus
Tunceli Vajinismus
Şanlıurfa Vajinismus
Uşak Vajinismus
Van Vajinismus
Yozgat Vajinismus
Zonguldak Vajinismus
Aksaray Vajinismus
Bayburt Vajinismus
Karaman Vajinismus
Kırıkkale Vajinismus
Batman Vajinismus
Şırnak Vajinismus
Bartın Vajinismus
Ardahan Vajinismus
Iğdır Vajinismus
Yalova Vajinismus
Karabük Vajinismus
Kilis Vajinismus
Osmaniye Vajinismus
Düzce Vajinismus

ÇOCUKLARDA KEKEMELİK NEDİR? NEDENLERİ ve TEDAVİSİ?

Kekemelik nedir? Kekemelik, konuşma sırasında duraklama, tekrarlanan sesler, heceler veya cümleler, dengesiz konuşma …

MUTLU EVLİLİĞİN SIRLARI – Evlilik Sorunları Kader Değildir

‘’Evliliğin yürümesini sağlayan nedir?’’ şüphesiz ki yıllardır süregelen çalışmalarda araştırmacılar …

DİKKAT EKSİKLİĞİ NEDİR? DİKKAT TESTİ VE DİKKAT TERAPİSİ

Dikkat; yaşamsal, sosyal, akademik iş ve rutinlerin gerçekleştirilebilmesi ve bilişsel faaliyetlerin düzenlenmesi için …