Psikolojik Danışman Sena TOSUN

Psikolojik Danışman Sena TOSUN' un Özgeçmişini ve Danışanları Tarafından Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını, aşağıda bulabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞİ

Sena TOSUN
Psikolojik Danışman – Pedagog

Psikolojik Danışman Sena Tosun; Konya’ da lise öğrenimini tamamladıktan sonra Ankara Başkent Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olarak lisans öğrenimini tamamladı. EMDR Terapisi eğitimi ve Çocuk-Ergenlerle EMDR eğitimi aldı.

2 yıldır Optimum Psikoloji Konya Şubesi’nde psikolojik danışman – pedagog olarak görev yapmakta ve yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışmaktadır.

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİ

  • Deneyimsel OYUN TERAPİSİ Eğitimi
  • Çocuk Değerlendirme – Gelişim Testleri
  • Çocukluk Cinsel İstismarı / ODTÜ
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi/ Türk PDR Derneği, Ankara, 2019
  • Çocuk Resimleri ve Analizi /Psikoreap-İST, Ankara, 2018
  • Çocuklarda Ruhun Esnekliği

UZMANLIK ALANLARI

-Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık

– Ebeveyn Danışmanlığı

-Oyun Terapisi

DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Toplam 17 Danışan Yorumu –   

Neriman S.

Selam,ben bir anneyim her anne gibi evinde huzur mutluluk arayan evlatlarını en iyi şekilde  yetiştirmeye çalışan bir anneyim .Bu huzuru ve mutluluğu rol yaparak gülerek vermeye çalışıyormuşum meğer. Onlarla otururken mutluymuş gibi yapıp odama çekilince ağlamaya başlıyordum. Eşimin beni aldatmasını hala kendime yediremiyordum, psikolojik destek almaya ihtiyacım olduğunu anladım, internetten araştırmalarımla Sena Hanıma ulaştım. İlk görüşmemizde sıcak bir ortam ile karşılandım, eski bir arkadaşımla sohbet ediyormuş gibi hissettim. Aile içi sıkıntılarımı bir dostumla dertleşir gibi beni eleştirmeden dinledi. Sena hanım sayesinde artık bu olay beni rahatsız etmiyor, mutluyum yeniden eski günlerime geri döndüm artık  Emeklerinden ve bana verdiği güvenden ötürü kendisine teşekkür ederim.

 

Tuğba G.

Sena Hanım’a ilk geldiğim anı hatırlıyorum, kendimi kontrol edemezken onunla görüştükten sonra kendimin farkına vardım, kendime özgüvenim geldi ve içimdeki bastırdığım , sakladığım bütün duygularımın ortaya çıkmasını sağladı. Eşime ve çocuklarıma bu aldatılma olayından sonra tekrar bir şans vermemi sağladınız. Çook teşekkür ederim emeğinize ve desteğinize. Allah yolunuzu açık etsin. BEN GÜÇLÜYÜM! J

 

Nilüfer B.

Sena hanım’la kendisinden psikolojik destek almış olan bir arkadaşım vesilesiyle tanıştık.  Sena Hanıma gelmeden önce psikiyatriste gitmiş ve kaygı bozukluğuna sahip olduğumu öğrenmiştim. Belli bir süre  ilaç tedavisi gördüm ancak çok faydalı olmadı çünkü ilaçlardan sonra elim kolum kalkmıyordu, uzun zaman ilaçlara bağımlı kalmak istemedim. İlerleyen dönemlerde yaşadığım problemlere karşı kendimin baş etmem gerektiğini düşündüm, ilacın sadece beni uyuşturduğunu düşündüm. İyi ki de öyle düşünmüşüm, Sena Hanım ilk seansta EMDR den bahsetti başta bilmediğim bir yöntem olunca şaşırdım ve korktum ikinci seansta başladık ve ben EMDR den sonra kendimin, bedenimin hafiflediğini hissettim. Bu süreç tek başına olmadı tabii ki karşılıklı emekler verdik.. Emdr terapisi ve Sena hanımın anlayışı ile birlikte çevremdeki olaylara karşı verdiğim tepkiler değişti. Olaylar hala aynı ama artık eski ben değilim olaylar benim canımı acıtmıyor artık. Şu an elbet kaygılarım var ama artık ne yapmam gerektiğini biliyorum, olumsuz düşüncelerle kendimi yiyip bitirmiyorum. İç huzurumu bulduğumu düşünüyorum ve Sena Hanım’ a tekrar ihtiyacım olduğunda da ulaşabileceğimi biliyorum. Sena hanıma emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

 

Ayşenaz D.

Ailemle, çevremle yaşadığım sorunlar gün geçtikçe artıyordu yeni işe başlamanın vermiş olduğu gerginlikle Sena Hanımı aradım ağlayarak, gerçekten çaresizdim beni anlayacak dinleyecek bulunduğum durumdan çıkaracak birine ihtiyacım vardı. Sena Hanımla sorunlarım üzerine çalışmaya başladık. Her bir sorunumun aslında göründüğü gibi olmadığını altında yatan farklı şeylerin olduğunu görmemi sağladı. İyi ki tanımışım, tavsiye ediyorum kesinlikle..

 

Raşit N.

Merhabalar.. Ben bir bankanın genel müdürüyüm iş stresim oldukça fazla eşime ve çocuklarıma yetemediğimi düşünmeye sürekli onları kaybetme korkusu yaşamaya başladım. Her sabah uyanıp işe giderken bu kaygıyla ve korkuyla gidiyordum. Eşime karşı oldukça kıskanç ve baskıcı olmaya başlamam eşimin benden uzaklaşmasına neden oldu. Evde huzurumuz kalmadı ve en sonunda bir arkadaşımızın tavsiyesi ile Sena Hanıma geldim kendisi yaşanılan sorunların temelinde neden olan şeylerin aslında olayların yani geçmişteki travmaların olabileceğinden bahsetti, ve gerçekten de kaygıma neden olan şeyleri  EMDR ile yeniden yaşayıp hissettim. Şu an eşime ve çocuklarıma yönelik kaygım korkum yok oldu. Sena hanıma bana karşı yaklaşımından ve anlayışından ötürü teşekkür ederim..

 

Zeynep K.

3 senedir depresif, memnuniyetsiz halimden dolayı başta ailem sonra ben kendim için endişelenmeye başlamıştım. 1 senelik evliyim ve evliliğim de de bu sorunlardan dolayı çatırdamalar oluşmaya başladı ve Sena Hanım’ı net üzerinden buldum.  Bir çok psikiyatr, psikoloğa gittim ama asla o üzerimdeki ağırlık kalkmıyordu. Şu an kullandığım ilaçların dozu düştü aslıında onlar sadece benim anımı güzelleştiriyolar sorunuma tamamen çözüm olmuyorlar. Ama Sena H. Sayesinde her bir olayımı çalışarak şimdiki sorunumu ortadan kaldırdık.

 

Merve Z.

Eşimle 23 senelik evliyim ama yıllardır aramızdaki iletişim bizi mutlu etmiyordu. Evet mutlu olduğumuz zamanlar da vardı ama sayısı kavga ettiğimiz zamanları geçmezdi. Ya boşanmaktı kararımız ya da bu evliliği kurtarmak için bir şeyler yapmaktı. Sena Hanım hem benimle hem de eşimle bireysel çalışarak birbirimize ilişkin davranışlarımız değişmeye başladı, kendisine emeğinden ve sabrından ötürü teşekkür ederim.. İlişkisine ve sorunlarına bakış açısı kazanmak isteyen herkese tavsiye ederim..

 

 

Ayşen L.

Oğluma asla söz geçiremiyordum ne babası ne de ben. 4 ay önce kardeşi doğduktan sonra farklı huylar da edinmeye başlamıştı en son kardeşinin bacağını çıkardıktan sonra bir hışımla Sena Hanım’ı aradım, gerçekten artık onun saldırgan davranışlarıyla başa çıkamıyordum. Sena Hanım benim oğluma ilişkin yaptığım doğru sandığım yanlışları görmemi ve onları değiştirmemi sağladı aslında çocuğumun bu davranışlarının sorumlusu neredeyse benim ona karşı tepkilerim diyebilirim. İçtenliğinden ve emeğinden  dolayı teşekkür ederiz, benim gibi çocuğuyla baş edemeyen annelere tavsiye ediyorum..

Kübra G.

Çocuğum etrafa saldırmaya, yerli yersiz ağlama krizlerine girmeye başlamıştı, bu davranışlarına anlam veremiyordum. Hatta çocuğuma bu davranışlarından ötürü kızdıktan sonra ben de ağlamaya başlıyordum. Sena Hanım oğlumla çalışırken benimle de çalışmanın daha iyi olabileceğini söyledi. Onun sayesinde ben de çocuğuma karşı öfkemin sebeplerini görmüş oldum. Oğlumla artık iletişim kurabiliyorum iyi ki tanımışım tavsiye ediyorum

 

Ahmet K.

Merhaba, ben 17 yaşındayım annem ve babamın geçen sene boşandılar, o zamandan beri her şey bana batmaya beni rahatsız etmeye başlamıştı. Arkadaş ortamlarımda artık daha sessizdim, içimden kimseyle konuşmak gelmiyordu. Akşamları halı sahaya gitmek en sevdiğim şeydi artık o bile keyif vermiyordu. Annem ve babam benim için endişelenmeye başladılar sürekli üstüme geliyorlardı, asla yalnız bırakmıyorlardı babam beni sürekli arayıp ne yaptığımı soruyordu. En sonunda annem Sena Hanıma gideceğimizi söyledi istemeyerek geldim ama ilk seanstan sonra ben gelmek için gün sayıyordum. Kendisi bir psikolojik danışman gibi değil de bir arkadaş gibiydi. Arkadaş ortamındaki eski ben geri geldi, annem ve babam boşanmış olabilir ama onlar hala benim annem benim babam.. iyi ki Sena Hanımla tanıştık o çok iyi bir psikolojik danışman, abla, dost,arkadaş..

 

Merve F.

Oğlum 5 yaşındayken hamile kaldım, kayınvalidemlerle birlikte yaşadığım için herkesin ilgisi oğlumdaydı. Kardeşi doğunca ister istemez bebeğin ihtiyaçlarından ve diğer sebeplerden herkes onunla daha çok ilgilenmeye başladı. Başta ben olmak üzere… günden güne oğlum dikkat çekmek için  farklı davranışlar sergilemeye, bağırmaya başladı. Geceleri korkuyorum diyip yanmıza gelmeye başladı ve sonrasında sena hanıma geldik bize çok yardımcı oldu aslında yapmamız gereken ne çok şey varmış ilgisinden ve katkısından dolayı tavsiye ederim..

Tuğba B.

Ben 6 yaşında bir kızı olan anneyim. Öğretmen olduğum için çok fazla çocuğumla ilgilenemiyordum, daha çok anneanne ilgileniyordu. Sonrasında eşimle ayrıldık 1 yıl önce ve kızım için endişelenmeye başlamıştım. Aile düzenimizin bozulmasından dolayı bu sürecin onu olumsuz etkilemesinden korkuyordum. Hayatımı onun isteklerine göre yönlendiriyordum. Bu süreçte ne kadar zorlansam da kızıma belli etmemeye çalışıyordum. Bu şekilde sadece kendimi kandırmışım. Kızımla ne zaman bir mağazaya, cafeye gitsek dikkatini bir şey çekiyordu ve onu yaptırtana ya da aldırtana kadar başında bekliyorduk. Bir oyuncakçıda saatlerce bir topun başında beklediğimiz günü unutmuyorum. Sena Hanım sayesinde bu zorlu süreçte kendimin bireysel destek almam gerektiğini söyledi. Çünkü kızımı etkilememeye çalışırken aslında duygusal yoğunluğum yüzünden sadece bu düşünceyle kendimi kandırmışım. Ağlamaması için her şeyi yapıyordum her istediği oyuncağı alıyordum, yemek yerken tablet ve tv izlemesine izin veriyordum. Sena Hanımın odasına girdiğimizde başta çığlık attı girmek istemedi onu durdurmaya çalıştım ama sonrasında Sena Hanım ağlamasına izin vermemiz gerektiğinden bahsetti ve bu durum bana oldukça şaşırtıcı geldi bana çünkü ben kızının her istediğini yapan ağlatmayan bir anneydim. Sena hanımla çalışmaya başladıktan sonra oğlumla keyifli şekilde avmde gezmeye başladık. Hem bana hem de oğluma bu süreçte destek olduğu için teşekkür ederim.. Hayatında başarılar dilerim..

 

Şakir D.

Ben Şakir,bu yıl sınava girdim ve istediğim yeri kazanamadım, oysaki çok çalışmıştım fakat olmadı hayal kırıklığı yaşadım hem de aileme yaşattığımı düşünüyordum. Evde herkese karşı mahcuptum ve kendime öfkeliydim. Kendime öfkeli olmama rağmen ablamla, annemle ve babamla tartışıp kavga ediyordum artık tartışmamak için akşam yemeklerini önden yiyordum.  Dışarda ise durum tam tersiydi içine kapanık özgüvensiz davranışlar sergiliyordu. Arkadaşları çağırdığında gitmemeye başladım aynaya baktığımda kilomu,boyunu takmaya başladım sürekli kendimi üniv sınavında derece yapan okul birincisi ile kıyaslamaya başladım Ailem beni Sena Hanım’a getirdi istemeyerek geldim ama sonrasında ben gelmek için can atmaya başladım her görüşmemizden sonra bana güç geliyordu. Sena Hanım sayesinde benim için sorun olan, öfkelenmeme neden olan şeyler atık sıradan durumlar haline geldi. Kendime çok haksızlık etmişim.. Tavsiye ederiim.

 

Mustafa K.

Merhabalar,ben Mustafa 16 yaşındayım. Bu yıl özel devlet okulundan özel okula geçtim, ailem eğitim konusunda eksiklerimi özel okul ile giderebileceğimi düşündü. Fakat  buradaki insanların yani öğrencilerin hepsi bana çok yabancı geliyordu, kendimi bu okulda çok yalnız hissediyordum. Bu sene ikinci senemi tamamlayacak olmama rağmen belli bir arkadaş grubum yok yalnızım, derslerim de daha da gerilemeye başladım. Ailem beni ders başarımın artması için göndermişken aksine daha da düştü. Ablamla artık bu okulda mutsuz olduğumu paylaşmak zorunda kaldım. Ablam internet üzerinden araştırarak beni Sena Hanım’a getirdi. Başta kesin bana öğütler verecek biri olur diye düşünüyordum ama aksine anlayışlı ve içten biriyle karşılaştım. Normalde kimseye sorunlarımdan bahsedemezken kendisinin bana karşı yaklaşımından ve uyguladığı EMDR ile sorunlarımı tek tek çalıştık. Ailemle de arkadaşlarımla da her şey yoluna girmeye başladı. Ailem artık beni daha iyi anlıyor,mutluyum teşekkür ederim kendisine iyi ki tanımışım..

 

Kemal H.

Sena hanıma gitmeden önce başka psikologlara da gittim ama gerçekten hayal kırıklığına uğruyordum, ne kendime ne de bir başka kişilere inancım kaldı. İlk seanstaki görüşmemizde bana karşı yaklaşımı ile içime su serpilmişti yeniden bir şeyler olabileceğine inandım. Verdiği güven ve uyguladığı EMDR yöntemi ile daha önce kendime bile söyleyemediğim şeyleri söylemeye başladım. Gerçeği görmemi hatalı düşüncelerimi fark etmemi sağladı. Kendime karşı güvensizliğim, korkularım yok oldu içimi sıkan o şey artık yok oldu. Sayesinde yaşamımda çok büyük değişimler oldu. Kim istemez ki güzel bir yaşamı. Teşekkür ederim.

 

Ali N.

İş yerindeyken aniden ölecekmişim hissi, kalp çarpıntısı, titremeler ile başladı sorunum. Sonrasında en ufak bir baş ağrısında bile bu hissi hissetmeye ataklar geçirmeye başladım, eğer kalabalık ortamdaysam bu daha da artmaya başladı. Eşimle çocuklarımla keyifli şeyler yaparken bile kendimle baş edemiyordum. Sena H. EMDR den bahsetti, gerçekten ilk seansta ataklarıma neden olan düşüncelerimi fark etmeye başladım, artık girdiğim uzun toplantıların sonuna kadar durabiliyorum yoksa ataklarım yüzünden işimi kaybedecektim. Kendisine bana olan yardımlarından ötürü teşekkür ederim..

 

 

Berkay B.

Sena  hanımı internetten arastirma yaparken kendisiyle tanisma firsati buldum, kendisinden aldigim EMDR yontemi sayesinde gördüğüm bir çok şey oldu, hayatımın zorlu bir dönemindeydim. 24 yaşımda yaşadığım o olay hala peşimi bırakmıyordu, sürekli iç daraltısı, öfke vardı. Uykusuz bir şekilde günümü geçiyordum tam bu sırada Sena hanımla tanıştım. Güleryüzlüllüğü, pozitif cana yakınlığı ile güven oluştu. Şu an hala seanslarımıza devam ediyoruz, uyguladigi EMDR yontemi sayesinde sorunlarimla basetmeyi ogrendim, uyku uyayabiliyorum,yasadigim butun kotu olaylari hafızamda önemsiz bir hale getirdim ne kadar tesekkur etsem az. bir pskolog olarak Sena  hanimi ve uyguladigi EMDR yontemini herkese tavsiye ediyorum.

 

Ahmet H.

Bu yıl önce yaşamın farkındalığına varmaya başladım. Eşimle 25 yıldır evliydik ama evlendiğimiz günden beri ne tartışmalarımız ne de küslüğümüz bitiyordu. Kendini tanıma,değiştirme ve kendin olma programını kendime uygulamaya başladım.Amacım içsel huzuru yakalamaktı. Eşime karşı hep bir endişe,güvensizlik vardı.Tesadüfen doktor, psikolog ve üyelerin bulunduğu bir dernekte EMDR TERAPİSİNİ duydum.Sena Tosun hanım ile tanıştım. Aslında sadece kendim için araştırmıştım ama eşimle birlikte gittik. Sena Hanım ayrı ayrı bireysel görüşmeler yaparak bizimle seanslar yaptı, eşim de bende her seans çıkışında göz göze geldiğimizde birbirimize gülümsüyorduk ve içimizde bir heyecan oluyordu sanki ilk kez tanışmışız gibi. Sena Hanım eşime de bana da EMDR yaptı ve şu an aramızdaki iletişim daha iyi küslüklerimiz yok artık..Geçmişte hatırlayamadığımız ama şu an ki yaşamımızı etkileyen yaşanmışlıklarımı gördüm, yaşadım tekrardan. Meğer hala beynim o konuda takılı kalmış. Kendimle barışık olma yolunda ilk adımı atmış bulundum sonrasında eşimle olan problemlerime ilişkin bakış açımda değişmeye başladı. Yardım severliği, işine bağlılığı ve güler yüzü için kendisine teşekkür ederim.  Psikoloğa, psikolojik danışmana ön yargısı olan bir toplumda bu desteği alarak kendimi şanslı hissettim. Sena Tosun’a teşekkürlerimi ve sevgilerimi sunarım..

 

Nazlı Ö.

İki ay önce doktora gittim ve huzursuz bağırsak sendromu diye bir hastalıktan bahsetti, testler yaptı ve bir şey çıkmadı tamamen psikolojik olduğunu dile getirdi. Ben de bu sebeple arayış içerisine girdim  ve Sena H. İnternet üzerinden buldum. Fizyolojik problemlerimin olduğu kadar çevremdeki insanların da artık beni anlamadığını düşünmeye başlamıştım insanlara yönelik takıntılıklarım artmıştı dünya benim için omuzlarımdaki yükten baka bir şey değildi. Sena hanımla tanışmamdan sonra spora başladım, kahvaltılarım bile daha güzel hayat benim için omuzlarımdaki bir yük değil artık teşekkürler sena hanım..

 

Ali K.

Merhaba, ben 23 yılık evliyim 3 çocuğum var eşimle nişanlılık döneminden beri halledemediğimiz bir konu var, daha doğrusu benim hala içimden atamadığım.. Ayrılığı düşündüm ama çocuklar oldu o oldu bu oldu derken ayrılmak, boşanmak hem aileme hem çocuklara zarar verir diye sabrettim. Ama artık ne sabrım kaldı ne de tahammülüm. Eşimi sanki bir hayat arkadaşım değilde bir düşmanımmış gibi görmeye başladım onu mutlu etmemeye üzmeye başladım, benim de isteklerim evde geçsin istiyordum artık. Yıllarca onun isteklerine göre yaşadım şimdi bu evde benim isteklerim geçsin her konuda söz sahibi ben olayım istiyordum. Ama ona karşı sevgim olduğu için bu düşüncelerim beni rahatsız etmeye başladı, en küçük oğlum her akşam kavga gürültülerimizden sıkılıp bize Sena Hanımı buldu. Hem eşim hem de ben bireysel danışmanlık alarak evimize huzuru davet ettik. Sena Hanım uyguladığı EMDR yöntemi ile nişanlılık yıllarımı yeniden yaşadım sanki ve şu anda ne kadar saçma düşüncelere girdiğimi gördüm o dönemde yaşadığım beni öfkeden deliye döndüren o olay artık rahatsız etmiyor. Ne de olsa geçmiş geçmişte kaldı değil mi? Eşim de şu an bana karşı daha anlayışlı ve güler yüzlü artık onu memnun ettiğimi beni sevdiğini görebiliyorum.. Sena Hanım’a bir telefonla ulaşabileceğimi her derdimi anlatabileceğimi de. Çok teşekkür ederiz hayatında başarılar dilerim ..

Nazan F.

Eşimle görücü usulü ile evlendik, ailem beğendi bize uygun diye kabul ettim. Evlenene kadar da mutluydum birlikte güzel vakitler geçiriyorduk, hatta ben o zamanlar  üniversite de olduğum için alttan derslerim kalmasın diye bana hep yardımcı oldu birlikte hazırlandık sınavlarıma işte hayatımın erkeğini buldum demiştim. Ama aynı evi paylaşana kadar.. Evde oldukça dağınık, memnuniyetsiz biri olmuştu her şey onun isteğinde olsun istiyordu aksine bende oldukça düzenli her şeyin düzgün olmasını isteyen biriydim. Durum böyle olunca evde kavga gürültü çıkıyordu ve bende artık annemlere gitmeye başladım her kavgamızda.Bu durum beni oldukça yıpratmaya başladı Sena Hanım’a arkadaş tavsiyesi ile geldim. Eşimin de gelmesinin sağlıklı olacağını söyledi. Hem eşimle hem de benimle bireysel olarak seans yaptı. Şu an eşimde ben de birbirimize karşı daha iyi yaklaşıyoruz. Sena Hanıma teşekkür ederiz..

 

Ayşe B.

1,5 yıldır evliyim ve evlendiğim günden beri ilişkiye girme korkum vardı. Eşimi çok seviyorum hatta onunla evlendiğim için kesinlikle çok şanslı biri olduğumu düşünüyorum, ama artık bu yaşamış olduğum durum beni çok etkilemeye başladı sürekli kusmaya,kalp çarptısına neden oluyordu. Bu defa kendimde bir suçluluk duygusu oluşmaya başladı neden evlendim? Eşimi mutlu edemiyorum? Sonrasında artık bu durumla tek başıma baş edemeyeceğimi yardım alarak bu sorunun çözülebileceğini düşündüm. İlk seansa geldiğimde durumumu çekinerek söyledim çünkü böyle şeylerin gizli kalacağı mahrem olduğu yönündeydi. Ama Sena Hanımın içten yaklaşımı sayesinde ve kullandığı EMDR terapi yöntemiyle beni korkutan kaygılandıran şeylerin aslında eşimle ilişkiye girmek değil de başka şeyler olduğunu gördüm, artık geçmişte beni korkutan şeylerle de yüzleştim.. Şu an üzerimden bir yük kalkmış gibi hissediyorum. Sena Hanım benim için bir psikolojik danışmandan ziyade bir sırdaş gibiydi. Çok teşekkür ederim, eşimle yeniden evlenmişiz gibi heyecanlıyım ve mutluyumm

Fatma U.

Eşimle iletişim sorunu ve ciddi boyutta geçimsizlik vardı. Eşimle büyük bir mücadele sonucunda buraya başladık. Sena hoca ile EMDR yapıldı ve güzel sonuçlar aldım. Tabi sena hocanın büyük katkısı oldu. Güler yüzü ve samimiyetiyle beni çok rahatlattı. Duyarlılığı ve içtenliği beni mutlu etti. İyiki onu tanımışım ve görüşmüşüm.  Kesinlikle tavsiye ederim. Yüzünün güzelliği kalbine vurmuş, Allah yolunu açık etsin.

 

Nejla A.

Sena hanıma yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. 6 seanslık bir EMDR  terapisinden sonra bedenim, ruhum, içim o kadar rahatladı ki. Sıkıntısı olan herkese tavsiye ederim. O güzel güler yüzüyle insana güven veriyor. Bana o kadar iyi geldiki Allah ondan razı olsun.

Mehmet Ü.

Aile içi sorunlar ile ilgili destek için, aşırı gergin ve sinirlerim bozuluyordu. Eşimle bir şekilde bu problemleri çözmek istiyorduk, danışmanlık düşünüyorduk ama kim olacağını bilmiyorduk. İnternet ortamında tavsiye ile optimum’a karar verdik , şu anda çok memnunuz.

Zehra B.

Nişanlıyım ve evlilik tarihim yaklaştıkça o ilk gece korkum yüzünden yüzüğü atmayı düşünmeye başladım, ama bu ilişkimde bitse bir diğerinde de aynısı olacaktı bu yüzden  bir kutuya sıkışmış gibiydim,  artık hayata küsmüştüm sinirli agresif biri olmuştum çıkış yolu bulamıyordum bu sorunumu kimseyle paylaşamıyordum.. Bu sorun artık işime de yansımaya başladı. En sonunda Sena hanıma geldim ve her şeyin zihnimde bittiğini aslında kulaktan duyma şeylerle bu korkumun oluştuğunu anladım şu anda kafamdaki korkular yok artık.. Sena Hanıma çok teşekkür ederim iyi ki tanımışım kendisini

 

Bengisu T.

Sena hanımla sadece bende olduğunu düşündüğüm vajinusmus problemden dolayı  bir cesaretle aradım. Başta çok çekindim net üzerinden bulduğum bir insana aile içi ve kişisel problemlerimi nasıl anlatırım acaba diye. İlk seansta görüşmemizden sonra tedirginliğim yok olmuştu, sanki bir arkadaşımla sohbet ediyormuşum gibiydi. Yaşadığım bu sorundan dolayı ya kafayı yerim ya da eşimle boşanırım diye düşünüyordum. EMDR terapi yöntemi ile sorunuma yönelik çalıştık. Benim bu durumu yaşamama sebep olan şeylerin aslında geçmişte beynimde yer edinmiş olan ve bana yanlış anlatılan şeyler olduğunu öğrendim. Hayat ne garip insanın geçirmiş olduğu çocukluk asla peşini bırakmıyor. Sena hanım seanslarımız boyunca sabırla sorularıma tek tek yanıt verdi.. Şu an eşimle mutluyum kendimle de barışığım, fark ettim ki insanın isteyince aşamayacağı hiçbir şey yok. Tabikii anlayışlı, yardımcı bir danışmanla birlikte. Benim gibi kendisiyle barışık olmak isteyen ve  problem yaşayan kadınlar varsa şiddetle tavsiye ederim..

ÇOCUKLARDA ANKSİYETEYİ/KAYGIYI DENGELEMEK İÇİN 8 YÖNTEM

Ebeveynler olarak çocuğunuza kaygı duygusuyla nasıl baş edebileceğinin çeşitli yollarını öğretip onlara bu konuda …

İZMİR PSİKOLOG SEANS ÜCRETLERİ

Yaşamın getirdiği zorluklar karşısında ne yapacağımızı bilmediğimiz baş etme becerilerimizin yetersiz kaldığını …

OYUN TERAPİSİ NEDİR, FAYDALARI NELERDİR?

Literatürü incelediğimiz zaman oyun terapisinin iyileştirici gücü üzerine çarpıcı araştırmalar görmekteyiz. …