Psikolojik Danışman Gökhan DÖŞ

Psikolojik Danışman Gökhan Döş' ün Özgeçmişini ve Danışanları Tarafından Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞİ

Gökhan DÖŞ
Psikolojik Danışman ve EMDR Dnş. 

Psikolojik Danışman Gökhan DÖŞ; Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü bölüm üçüncüsü olarak bitirmiştir. Mezuniyetinin ardından Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimine başlamıştır. Halen yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.

3 yıldır mesleki çalışmalarına devam eden Psikolojik Danışman Gökhan DÖŞ; çocukluk ve gençlik sorunları, bireysel-psikolojik sorunlar ile yoğun olarak çalışmaktadır.

Halen Optimum Psikoloji Antalya şubesinde danışanlarına hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİ

–        EMDR Terapisi 1.Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

–        EMDR Terapisi 1.Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

–        Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi – Nevin Dölek

–        Terapötik Kartlar ve Metaforların Danışmanlıkta Kullanımı – Nevin Dölek

–        Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Teknikleri – Nevin Dölek

–        Çocuk Resimleri Analizi – Elon Danışmanlık

–        Çocuk ve Ergenler İçin Psikolojik Sağlamlık Programı (Çepsp-101) – Atanur Akar

–        PASS Bilişsel Müdahale Programı – Tamer Ergin

–        Attentioner Dikkat Terapisi – Hülya Bingöl Çağlayan

–        Disleksi Müdahale Programı – Çözüm Disleksi

 

UZMANLIK ALANLARI

–        EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme)

–        Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapisi

–        Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlık

–        Bireysel Psikolojik Danışmanlık

–        Grupla Psikolojik Danışmanlık

–        Dikkat Testi

–        Bilişsel Müdahale Programı

–        Özel Öğrenme Güçlüğü

DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Toplam 26 Danışan Yorumu –   

Ş.

Yemek yememle ilgili problemlerim vardı. Ya hiçbir şey yemiyordum ya da aşırı yiyip sonrasında istifra ediyordum. Giderek zayıflamıştım ve kendime zarar verdiğimde iyi oldu diyordum. Ablamın önerisiyle Gökhan Bey ile iletişime geçerek çalışmalara başladık. Görüşmelerimiz ilerledikçe aşırı yemelerim ve istifra etmelerim azalmaya başladı, bir süre sonra tamamen ortadan kalktı. Artık düzenli bir şekilde yemek yemeye başladım. Önceden yemek yemekten keyif alamazken tokluğumu fark edemezken artık hem yediğim yemekten keyif alıyorum hem de doyduğumu hissediyorum. Her şey için kendisine çok teşekkür ederim.

 

M.

Kendimi ciddi olarak yorgun hissetmem, hayattan keyif alamam sebebi ile arayış içerisine girmiştim. Terapi ve psikolojik destek konusunda önceki yaşadığım olumsuz deneyimlerden dolayı ciddi çekincelerim vardı. Bir tanıdığımın önerisi üzerine Gökhan Bey ile iletişime geçip görüşmelere başladık. İlk görüşmede çekincelerimden kendisine bahsettim. Kendisi oldukça samimi bir şekilde kaygılarıma yönelik açıklamalarını yaptı. Sürece başladığımızda asıl terapiye gelmeme sebep olan konudan çok daha farklı konuların hayatımı etkilediğini fark ettim. Özellikle ikinci seanstan sonra inanamayacağım şeyleri gördüm ve EMDR Terapisinin ne kadar etkili olabileceğini fark ettim. Her seans yaşantılarıma dair önemli ayrıntıları fark ettim. Uykularımın giderek düzene girdiğini ve hayattan keyif almaya başladığımı gördüm. İyi ki kendisinden psikolojik destek almaya karar vermişim, çevremde ihtiyacı olan herkesi de kendisine yönlendiriyorum.

 

Ö.

Kızımla yaşadığımız problemler nedeniyle Gökhan Hocamdan yardım istedik. Kızımla görüşmelere başladıktan sonra yaşadığımız problemler giderek azaldı. Kendisi bu süreçte anne-baba olarak bizlere de yapmamız gerekenler ve davranışlarımız hakkında rehberlik etti. Evde neredeyse her gün problem yaşarken artık bu sorun ortadan kalktı. Evdeki huzurumuzun tekrar geriye geldiğini hissediyorum. Desteklerinden dolayı ailecek kendisine teşekkür ederiz.

 

S.

İşyerinde yaşadığım problemlerin artık ciddi bir noktaya ulaşması sonrası iş arkadaşım Gökhan Bey’e gitmemi tavsiye etti. Uyku problemi, takıntılı düşüncelerim ve işlerle ilgili yanlış yapma korkum vardı. Artık takıntılarım beraber çalıştığım kişilerle problemler yaşamama neden oluyordu. İlk görüşmemizin ardından kendisi beni psikiyatri doktoruna yönlendirdi. İlaç tedavisine ek olarak EMDR Terapisine başladık. İlk görüşmede yerinde oturamayan kelimeleri toparlayamayan ben süreç bittikten sonra gayet rahat bir şekilde işime konsantre olabildim, endişelerim kalmadı. İş yerindeki arkadaşlarım ve ailem bendeki değişimi fark etti. Şu an çok daha iyi durumda daha rahatım, kendisine bana sağladığı destek için çok teşekkür ederim. İyi ki arkadaşım beni kendisine yönlendirmiş.

F.

Oğlumun ergenlik ile ilgili yaşadığı problemler ve korkuları nedeniyle Gökhan Bey’den destek aldık. Yaşadığı problemler nedeniyle ders başarısında düşüşler vardı. Bu düşüşler bizi de çok fazla endişelendiriyordu. Süreçte oğlum gayet istekliydi, sanırım bunda Gökhan Bey’in payı büyüktü. Kendisine zaman zaman uygulaması için etkinlik ve ödevler verdi. 4-5 görüşmenin ardından oğlumun ders başarısı olması gereken yere geldi ve bizleri çok mutlu etti. Görüşmeler tamamlandıktan sonra korkularının ciddi olarak azaldığını gözlemledik. Oğluma kattıkları için kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

Z.

Oğlumun karanlıktan korkması ve gece tek başına yatamaması ile ilgili olarak çözüm arayışı içindeyken bir yakınımızın tavsiyesi üzerine Gökhan Bey ile tanıştık. Görüşmelerden sonra gece korkularının temelinde oğlumun izlediği bir videonun olduğunu öğrendik. EMDR Terapisi sonrası oğlumun gece korkuları kalmadı ve artık tek başına rahatça yatabiliyor. Bizlere olan desteği için çok teşekkür ederiz.

 

L.

Pandemi ile beraber temizlik takıntım çok ciddi boyutlara ulaşmıştı artık elimde yaralar çıkmaya başlamıştı. İnstagram aracılığıyla Gökhan Hocamla tanıştık. Kendisi süreçte güler yüzlü, samimi tavrı ile temizlik takıntımı aşmamda yardımcı oldu. EMDR benim için çok önemli bir dönüm noktası oldu. Artık bende herkes gibi standart bir temizliği kabul edebiliyorum.

 

D.

Hastanede çalışıyorum. Kovid dönemi ile beraber her şeyden kendimi daha fazla soyutlar ve uzak durur bir hale gelmiştim. Özellikle annem ve babam olmak üzere büyüklerime bir şey olacak korkusundan kendilerine yaklaşamıyor, her hareketlerine karışıyordum. Tıpkı bir annenin çocuğuna karıştığı gibi aileme karıştığımı fark ettim. Artık bir dur demem lazımdı. Gökhan Bey ile görüşmelere başladığımızda var olan kaybetme korkum, görüşmeleri bitirdiğimizde rahatlamış bir duruma geldi. Ki görüşmelerimiz bittikten sonra Kovide yakalandık. Ancak oldukça rahat bir şekilde süreci atlattım. Muhtemelen ben bu desteği almamış olsaydım süreç benim için cidden çok daha zor geçerdi. Buradan kendisine bir kez daha teşekkür ederim.

 

K.

Evde tek başıma kalmaktan ve karanlıktan aşırı derecede korkuyordum. Geceleri evde bütün ışıkları yakmadan bir odadan diğerine gitmek benim için mümkün bir davranış değildi. Eşim olmadan akşam evde kalamıyordum. Bebeğim olmadan önce bir çözüm bulmam gerektiğini düşündüm, arkadaşımın yönlendirmesi ile Gökhan Bey ile tanıştım. Sağolsun Gökhan Bey ile EMDR uyguladıktan sonra evde tek başıma kalabiliyorum, gece bir odadan diğerine tek başıma ışıkları yakmadan gidebiliyorum. Artık yeni doğacak bebeğim için daha güçlü ve hazırım.

 

E.

Gökhan Bey ile görüşmelere başlamadan önce sorunlarla yüzleşmekten kaçan, kendi içimde bir şeyleri düşünerek çözmeye çalışan, olabildiğince içine kapanık biriydim. Birde aşırı mükemmelliyetçi davranıyordum hiçbir şey benim için yeterli olamıyordu. Tabi bunlar Gökhan Bey ile görüşmelere başlamadan önceydi. Şu an çok fazla yol kat ettik ve artık problemlerle yüzleşebiliyor çözmek için çaba sarf ediyorum. Hayatımda bir şeylerin değişmeye başladığını fark ettim. Hala yeterli hissetmediğim zamanlar oluyor ama kısa zamanda bunu başaracağımdan da eminim, bana kendime güvenmemi sağlayan Gökhan Bey’e çok teşekkür ederim. İyi ki destek almışım.

 

E.

Umudun bittiği yerde umut etmeye başlamak için bir işarete ihtiyacım vardı. Başarısız geçen onca tedaviden sonra yeniden başlamaya gücümün olmadığını hissetmiştim. Eşim destek almam için Gökhan Bey ile tanıştırdı, sanırım 8 seanstan sonra hayatın renkli yanlarını tekrar görmeye başladım, tedaviye yeniden başladım. Diğerlerine göre bu tedavi sürecinin farkı var, artık çok daha umutluyum ve başarabileceğimi düşünüyorum, ilk gelen tahlil sonuçları da çok güzel. Karanlık bir yolum olduğunu düşünüyordum ama yolumu nasıl aydınlatmam gerektiğini öğrendim. Bu tecrübe için nasıl teşekkür etsem bilmiyorum. Teşekkür ederim.

 

Y.

Ailevi problemler nedeniyle Gökhan Bey’den destek aldım. Hep kararsız bir yanım vardı, ne yapacağımı bilemiyordum. Görüşmelerimizi tamamladık ve artık kararlıyım. Aldığım kararların sorumluluklarını da üstleniyorum. Problemlerimle doğru bir şekilde başa çıkabiliyorum.

 

F.

Gökhan Bey’e teşekkür ederek başlamak istiyorum. Öfke patlamalarım oluyordu, çok sık olmasa da olduğu zaman etrafımda kim varsa kırıp geçiyordum. Çevremdeki insanların yönlendirmesi ile tanıştık Gökhan Bey ile. İlk görüşmede samimi tavrından dolayı güzel bir elektrik aldım. Daha önce de EMDR Terapi almıştım ama bu defa sanırım kurulan ilişkiden süreç çok daha başarılı ilerledi. Her seans yeni şeyler fark ettim ve çevremdekilerde değişimleri fark ettiler. Fark ettiklerimin inanılmaz şeyler olduğunu yazmalıyım. İnsan enerjisine çok fazla inanırım karşımdan iyi bir enerji alırsam benim için hep süreç kolay olmuştur. Gökhan Bey’in enerjisinin iyileştirici bir yanı olduğunu da düşünüyorum.

 

S.

Eşimle ve çocuklarımla yaşadığım problemler yüzünden psikolojik destek almak istedim. Kimsenin beni anlamadığını bana değer vermediğini düşünüyordum. Ot gibi bir hayat yaşadığımı hissediyordum. Baş ağrılarım çok fazlaydı, uykularım bölük pörçüktü. Gökhan Bey ile görüşmelerimiz ilerlerken üzerimden yüklerin kalktığını, oldukça rahatladığımı hissettim. Uykularım düzene girdi ve kendimi tükenmiş hissetmiyordum. Görüşmeler bana çok iyi geldi, teşekkür ederim.

 

E.

Oğlumun dikkat eksikliği ile ilgili problemi olduğunu okul rehber öğretmeni söyledi. Bizde bunun için bir arayışa girmiştik. Gökhan Bey ile tanıştık ve oğluma bir dikkat testi yaptı. Raporu bizimle paylaştıktan sonra gerekli çalışmaları planladı. Oğlumun okuma hızı çok düşüktü dakikada 20 kelime okuyordu, yaşıtlarına göre geride olduğunun farkındaydık. Oğlumun özel öğrenme güçlüğü olabileceği düşüncesi ile çocuk ve ergen psikatristinden de görüş alınmasının uygun olacağını tavsiye etti. 3 ay haftada iki kere yapılan çalışmaların ardından oğlumun okuma hızı dakikada 60 kelimeye ulaştı, yaşıtlarının seviyesine geldi. Ayrıca dikkatini sürdürme süresinde de artış oldu. Bize sağladığı destek için kendisine teşekkür ederiz.

 

K.

Yıllardır içine kapanık biriydim, en yakın arkadaşlarımla bile aramızda bir mesafe oluyordu. Onlar beni soğuk, her şeyini anlatmayan biri olarak tanıtabilirler. Hep sorunun ne olduğunu bana sorarlardı. En sonunda bir arayışa girdim acaba bende bir şey mi var diye. Gökhan Bey ile görüşmelerimiz ilerledikçe beni etkileyen olayların aslında birbiri ile bağlantılı olduğunu benzer olaylara benzer tepkiler verdiğimi gördüm. Benim için önemli bir kazanım oldu. Beni rahatsız eden olaylar ile ilgili EMDR uyguladı. Şu an eskiye göre farkı arkadaşlarım görebiliyor, onlardan gelen neyin var sorusunu duymadığım için bende rahatladım tabii.

 

E.

Oğlumun var olan problemi nedeniyle davranış sorunları ve dikkat problemlerini fazlaca yaşamaktaydık ailecek. Okuldan bununla ilgili sık sık şikayetler alıyorduk. Yaşadığı problem nedeniyle bunların olması normaldi ancak artık hepimiz için zor zamanlar yaşanırken biraz daha destek almaya karar verdik. Önce var olan davranış sorunları üzerine çalıştı Gökhan Bey, okulu ile iletişime geçerek gerekli düzenlemeler için yardımcı oldu. Daha sonrasında var olan dikkat problemi ile çalışmaya başladı. Dikkatinin mükemmel bir seviyeye ulaşamayacağını yaşadığı sorundan dolayı biliyorduk. Ancak uygulamalar tamamlanıp üstünden de bir okul dönemi geçince farkı gördük. Online eğitimde derslerine çok daha iyi konsantre olan, dikkatini daha uzun sürdürebilen S.’ı görünce bende çok mutlu oldum. Umarım yorumum destek arayan herkese bir parça yol gösterebilir. Gökhan Bey’e katkıları için çok teşekkür ederiz.

 

A.

Eşimle yaşadığımız problemler nedeniyle ayrı ayrı destek arayışına girdik. Tavsiye üzerine Gökhan Beyden randevu aldım. Eşimin benimle ilgili şikayetleri benimde onunla ilgili şikâyetlerim vardı. Zamanında yaşadığımız olumsuz olayların etkisinin olduğunu görüşmelerimiz sırasında fark ettim. Artık bende bayağı dolmuşum. Görüşmeler devam ettikçe önceye dair sıkıntılarım azaldı, kendi yaptığım hataları da fark ettim. Şu an evliliğim daha iyi ilerliyor, eşimde görüşmelerden sonra bende değişen şeyleri fark edip ifade ediyor, bu da hoşuma gidiyor. Yeniden başlamamıza katkısı olduğu için kendisine çok teşekkür ederiz.

 

F.

Vücudumda ciddi ağrılar vardı, doktor doktor gezmeme rağmen bunun biyolojik bir rahatsızlık olmadığını söyleyip psikolojik destek almamı önerdiler. Kuzenimin araştırmaları sonucu Gökhan Bey ile tanıştık. Sürece başladığımızda olumsuz yaşantılarımızın, kendimizle ilgili olumsuz düşüncelerin çok olmasının bu tarz beden yansımaları olabileceğini söyleyince heh bulduk dedim. Çünkü hayatımda geriye baktığımda birçok olumsuzluk vardı. Şu an görüşmelerin ortasındayız, birçok olumsuz anıyı çalıştık ancak hala çalışmamız gerekenler var. Ama rahatladığımı ve ağrılarımın azaldığını fark ettim. Her görüşmeden pamuk gibi çıkıyorum. Farklı şehirlerde olduğumuz için online destek alıyorum. Online psikolojik desteğin bu kadar faydalı olabileceğine yaşamasam inanmazdım. Süreci tamamladığımızda çok daha iyi hissedeceğime inanıyorum, kendisine çok teşekkür ederim.

 

M.

Önceden bir madde bağımlısı olarak yaşadığım kötü şeylerin beni nasıl etkilediğini Gökhan Hocam sayesinde anladım. Güler yüzlü tavrı ve beni yarı yolda bırakmadığı için kendisine çok teşekkür ederim. Sürekli yarı yolda bırakılan ve bağımlı olduğu için dışlanan biri olarak Gökhan Hocamın bana katkıları çok oldu. Yaşadığım kötü şeyleri konuştukça yine kaçmak istedim ama kendisinin desteği sayesinde başa çıkabildim. Hayatıma nasıl devam etmem gerektiğini, nasıl önlem almam gerektiğini de kendisi öğretti. Bundan sonra aynı duruma düşmeyeceğime inanarak hayatıma devam ediyorum.

 

G.

Sevgilimden ayrıldığım zaman kendimi çok kötü hissediyordum; sürekli ağlayıp düşünüp işlerime bile odaklanamıyordum. Sonra Gökhan Bey ve EMDR ile tanıştım. İnanılmaz şeyler yaşadım 2.seans itibariyle ağlamalarım azaldı, rahatsız eden düşüncelerim azaldı. İşime konsantre olmaya başladım. 3.seansa geldiğimde nasıl böyle oldu ya aklıma bile getiremiyorum, ağladığım şarkıyı açtım yine ağlayamadım dedim. Şimdi süreci tamamladık ve benim için hiçbir problem kalmadı. Sanırım hayatımda başa çıkabildiğim en kolay problemlerden biri oldu, bunun için bana destek olan Gökhan Bey’e minnettarım. Bu arada destek almak isteyenler olursa hiç çekinmeden Gökhan Bey’i tercih edebilirler. Güven ile ilgili hiç şüpheniz olmasın. Güler yüzlü ve içten tavrıyla sizi anladığını ve yardımcı olacağını ilk görüşmede hissettiriyor.

 

Y.

Eşimle oldukça problemli bir evlilik yaşayıp boşanma noktasına gelmiştim. Ailemin evine döndükten sonra aşırı uyumaya, ağlamaya, yemek yememeye başladım. Kilo kaybetmeye başlayınca ailemin önerisi ile destek almaya başladım. Gökhan Bey’den psikolojik destek aldıktan yaşadığım sorunlar ortadan kalmaya başladı, tekrar işe başladım ve hayata tutundum. Teşekkür ederim.

 

C.

Tıp bitirip üstüne birde tus sınavına hazırlanınca ciddi olarak hayattan bezmiştim. Artık sınava çalışacak gücüm kalmamıştı, sınav lafını duyunca geriliyordum. Gökhan Bey ile tanıştığımızda durumu kendisine anlattım ve EMDR ile çözebileceğimizi söyledi. Görüşmelerimizi yaparken ders çalışmaya da başladım. Sonra sınava girdim ve bir önceki girdiğim sınavdan daha yüksek bir puan aldım. Henüz istediğim puanda değilim ancak sınava dair bir korkum çekincem ya da çalışmama isteğim yok. Bir sonraki sınavda istediğim puanı alabileceğimi biliyorum. Gökhan Bey çok teşekkür ederim 😊

 

S.

Gökhan Bey ile bir yardım çalışması sırasında tanıştık. Kendisi mesleğini söyledikten sonra bende kısaca yaşadıklarımdan bahsettim. Aşırı fedakar ve hayır diyemeyen biriydim. Diğerleri tarafından hep suiistimal edildim şimdiye kadar. Gökhan Bey EMDR Terapisi ile çalışabileceğimizi söyledi. Görüşmelere başladığımızda hayır dersem ya da fedakarlık yapmazsam çevremdekilerin beni sevmeyeceğini düşündüğümü fark ettim. Görüşmeler ilerledikçe hayır diyebilmeye başladım, fedakarlıklarım aşırılıktan kurtuldu. Kendisi ile iyi ki karşılaşıp tanışmışız.

 

R.

Kızım üniversite sınavına hazırlanırken bir türlü konsantre olamıyordu. Artık kazanamayacağım düşüncesi ile sürekli ağlamaya başlayınca yardım aramaya başladık. Gökhan Bey ile bir arkadaşımın önerisi üzerine tanıştım, durumu anlattım. EMDR Terapisinin olumlu sonuçlar vereceğine inandığını söylediğinde denemeye karar verdik. Şu an kızım gayet motive ve istekli bir biçimde ders çalışmaya başladı tekrar. İnanıyorum ki sonuç güzel olacak. Yaşadığımız krizde bize destek olan Gökhan Bey’e teşekkür ederiz.

 

T.

Covid geçirdim ancak tam olarak hastalığın geçtiğine inanmıyordum. Ölmekten korkmaya başladım hasta olduğum dönemde. Evde karantina da olduğum dönemde panik atak geçirip hastaneye kaldırıldım. Psikiyatri doktorum ilaç ile beraber terapi alabileceğimi söyledi. Araştırmalar sonucu Gökhan Bey’de karar kıldık. Sağ olsun kendisi hep alttan aldı, anlamaya çalıştı. Onu da çok yordum zaten ama görüşmeler ilerledikçe çok rahatladım. Çalışmaları yaparken beni rahatsız eden geçmişe dair bir sürü olay çıktı onları da çalıştık. Şimdi çok daha rahatım, daha rahat hayatıma devam edebiliyorum. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

OYUN TERAPİSİ NEDİR, FAYDALARI NELERDİR?

Literatürü incelediğimiz zaman oyun terapisinin iyileştirici gücü üzerine çarpıcı araştırmalar görmekteyiz. …

ERKEKLERDE CİNSEL İSTEKSİZLİK

En sık görülen cinsel işlev bozukluklarından biri cinsel istekte azalmadır. Erkeğin cinsel isteksizliği sanılanın …

EMDR TERAPİSİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Her hayat, beklenmedik zamanlarda karşılaşılan türlü zorluklarla doludur. Yaşanılan bütün psikolojik sorunların …