Psikolog Su YILDIZ

Psikolog Su YILDIZ' ın Özgeçmişini ve Danışanları Tarafından Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını, aşağıda bulabilirsiniz.

Su YILDIZ
Psikolog

Lise eğitimini tamamladıktan sonra Polonya’nın Varşova kentinde SWPS (University of Social Sciences and Humanities) üniversitesinde Psikoloji lisans eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitimi boyunca psikolojinin çeşitli alanlarında (psikopatoloji, bilişsel psikoloji, kültürler arası psikoloji, çatışmaların çözümü, istismara uğramış bireylere yönelik yaklaşımlar, bilinçli farkındalık- mindfulness) proje ve çalışmaları olmuştur. Psikoloji lisans tezini ‘Yüksek Öğrenim Gören Öğrencilerde Psikolojik Refah; Psikolojik Refahı Etkileyen Faktörler ve Gelişimi için Uygulamalar’ alanında yazmıştır.

2019 yılından beri Optimum Psikoloji’ de çocukluk ve ergenlik dönemi sorunları, bireysel-psikolojik sorunlar, ilişki evlilik sorunları ve cinsel sorunlarla çalışmaktadır.

İyi derecede İngilizce, başlangıç seviyelerinde İspanyolca ve Lehçe bilen Psk. Su Yıldız, farklı terapi ekollerin eğitimi, araştırmaları ve Türkçe çevirilerine devam etmektedir.

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİ

  • Şema Terapi Eğitimi
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
  • Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
  • Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi
  • Cinsel Terapi Eğitimi
  • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi
  • Çocuk/Ergen ve Yetişkin Değerlendirmede Objektif-Projektif Testler

DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI 

Toplam 36 Danışan Yorumu -   

 

C. D.
Uzun süredir kullandığım ilaçların bana fayda vermediğini hatta daha da kötü etkilediğini fark ettiğimde psikolojik danışma yardımı almaya karar verdim. Araştırdığımda Şema Terapi karşıma çıktı, randevu aldım ve her seanstan sonra kendimi biraz daha hafiflemiş hissettim. Seanslara devam ediyoruz ama şimdiden faydasını görebiliyorum.

F. T.
Kendimi çok kötü hissettiğim bir dönemde bir tanıdığımın önerisiyle yaptığımız görüşmede ona takıntılarımdan bahsettim. Takıntılarımın artık hayatımı ne kadar zorlaştırdığını ve bu durumdan kurtulmak istediğimi söylediğimde bana şema terapiden bahsetti. Bu sayede bana rahatsızlık veren durumların beni eskisi gibi rahatsız etmeyeceğini ve hayatımın kolaylaşacağını söylediğinde büyük bir umutla görüşmeler için randevu aldım. İlerleyen haftalarda gerçekten arındığımı, rahatladığımı daha da net gördüm. Tavsiye ederim.

M. E.
Birkaç yıldır çok sık yaşadığım panik ataklarımdan ve beni çok yıpratan sorunlarımdan bahsettiğimde sebebinin daha önceki olaylara dayanıyor olabileceğinden söz etti. Böyle durumlarda çokça kullanılan bir terapi tekniği olduğunu söyledi. Benim şema terapi ile tanışmam bu şekilde oldu. İyi ki tanışmışım. Bu kadar zaman boyunca kafeste kapalı kalmışım ve artık özgürleşmişim gibi hissediyorum.


L. D.

Eşimle birkaç ay önce boşandık ve 9 yaşında bir kızımız var. Rehber öğretmeninin önerisi ile bir pedagoga gitmeye karar verdim. Kızımızın içine kapanık olması, kendi yaşıtlarıyla bile oynayamaması, ders başarısının düşmesi, okulda sosyalleşememesi gibi problemleri vardı. Son zamanlarda tırnak yeme, tek başına uyuyamama, geceleri ağlayarak uyanma gibi sorunlar da başlamıştı. İnternetten bir uzman arayışına girdim. lk seanstan beri çocuğuma ve bize çok olumlu ve samimi yaklaştı. Yaptığı testler, uyguladığı oyun terapisi seansları sonrasında bizim küçük dünyamızda harika değişimler olmaya başladı. Kendisine çok şey borçluyum. Desteğinden ve emeğinden dolayı çok teşekkür ederiz.

 

E. P.

Kendisine oğlumun sınavla ilgili korkuları için başvurduk. Oğlum üniversite sınavına hazırlanıyordu. Gece gündüz ders çalışıyordu. Dışarı çıkmıyordu, arkadaşı yoktu, evde bizimle devamlı kavga ediyordu. Saatlerce odasına kapanıp ders çalışıyordu. Her ebeveyn çocuğunun çalışmasını ister ama oğlumun çalışması artık kendisine zarar vermeye başlamıştı. Hızla kilo verdi. Devamlı sınavı düşünüyordu. Başaramamakla ilgili çok büyük korkuları vardı. Kendisiyle görüşmeye başladıktan sonra daha rahat olduğunu fark etmemek imkânsızdı. Artık başaracağına inanıyor.

 

Ş. D.
Bir yakınımın bana psikolojik yardım aldığını ve şema terapi adı verilen yöntemle iyi hissettiğini söylemesiyle birlikte acaba benim için de uygun olur mu diye düşünüp randevu aldım. İlk görüşmeden itibaren kafamdaki bazı soru işaretleri gitti ve çok geçmeden diğer görüşmelerim için zaman ayırıp randevu aldım. Düzenli olarak gidip geldikçe ne kadar faydalı bir yöntem olduğunu anladım.

S. K.
Kendimle alakalı, yaşadığım hayatla alakalı bir sürü problemim vardı ve artık dayanamayacak duruma gelip yardım almalıyım dedim. Yaşadığım şehirdeki uzmanları araştırırken denk geldim ve şema terapinin ne olduğunu araştırdım. Okuduğum yorumlar üzerine bir görüşme talep ettim. Kendimle ilgili aldığım en önemli karardı diyebilirim. Herkese tavsiye ediyorum.


B. K.

Yıllardır kullandığım ilaçlardan da denediğim yöntemlerden de o kadar sıkılmıştım ki… çünkü faydasını göremiyordum, görsem de kısa süreli oluyordu. Yalnızca günü kurtardığını düşündüm ve düzenli bir psikolojk yardım almam gerektiğini düşündüm. Böylece yolum optimum psikolojiye düştü. Kısa denebilecek bir sürede kendimi toparladım. Çok teşekkür ediyorum.


C. A

Yoğun kaygılarımla alakalı yardım almam gerektiğini düşündüğümde kendisi bana bazı bilgiler verdi ve hemen arkasından randevu aldım. Her görüşmemizden sonra biraz daha iyi hissettiğimi fark edince doğru yolda olduğumu anladım. Gerçekten işini iyi yapan biri.

F. C.
Yaşadıgım bazı olumsuz durumlardan sonra içime kapandım, her şeyden uzaklaştım ve uzunca bir süre hayatımı kendime zehir ettim. Ben kendi kendime üstesinden gelirim sanıyordum fakat durum çözülmez bir hal aldı ve yakınlarımın ısrarıyla psikolojik yardım arayışına girdim. Böylece kendisiyle tanıştım. Onun seansları sayesinde aylarca süren ve peşimi bırakmayan depresyondan kurtuldum. Yardım aldığım süre boyunca çok ilgili davrandı ve benim iyi hissetmem için hayata tekrar dönebilmem için elinden geleni yaptı.

T.A.

16 yaşındaki kızımızın aşırı derecede içine kapanıktı. Birkaç arkadaşı dışında kimseyle bir şey paylaşmıyordu. Ev ortamında ise tam tersi devamlı bağırıyordu, bizimle sadece kavga halinde iletişim kuruyordu. Bizi asla dinlemiyordu hatta bizimle zıtlaşıyordu. Bir süre sonra davranışları kendine zarar veren bir hal almaya başladı. Kendisini sonucu buldum. Uygulayacağı yöntemleri ve nasıl ilerleyeceğini hem bize hem de kızımıza çok güzel bir şekilde ifade etti. Samimiyeti, iletişimi, bizi sürekli bilgilendirerek sürece dahil olmamızı sağlaması ve sonuç odaklı ilerlemesi bizi çok memnun etti. Henüz yeniyiz ama şimdiden çok sakinleştik. Teşekkürler.

 

A. S.

Büyük kızım 10 yaşında. Son iki üç yıldır ciddi iletişim problemleri yaşıyorduk. Gitgide hırçınlaşan, öfkeli bir çocuk olmaya başlamıştı. Okulunda da sorunlar yaşamaya başladı, başarısı ciddi anlamda düştü. Kızım psikoloğa gitmemekte direndi. Zorla da olsa kendisini ikna ettim. Her şeyden önce çok pozitif, güler yüzlü ve anlayışlı bir insan. Kızım da ben de çok sevdik kendisini. Kızımla nasıl bir yol izleyeceğinden bahsetti ve uygulayacağı yöntem ve teknikler hakkında beni bilgilendirdi. Sürekli iletişim halindeyiz ve bana da ne yapmam konusunda çok güzel tavsiyelerde bulunuyor. Henüz terapi sürecimiz bitmemesine rağmen, kızımda çok güzel değişimler görüyorum. Herkese tavsiye ederim.

A. Ü.
Kendisinden evlilik terapisi noktasında destek aldık. Eşim ilk etapta terapi noktasında isteksizdi ama kendisinin yaklaşımı onu rahatlatınca istekle gitmeye başladı. Eşimle çok severek evlendik ama evliliğimizde bir takım sorunlar yaşadık. Bu sorunlar tartışmamız, ortak noktada buluşamamaya başlamamız ve eşimin ailesinden kaynaklıydı. Kendisiyle birlikte bir takım çalışmalarda bulunarak sorunlarımızı etkili bir biçimde çözdük. Çok güleryüzlü, samimi ve işinde çok başarılı biri. İnsana güven veriyor ve rahatça paylaşabiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim. Eşimle paylaşamadığım birçok sorunu orada daha rahat bir biçimde dile getirebildim. Eşim orada beni dinledi ve sorunlar çözülmeye başladı. Kendisine çok teşekkür ederim. Evliliğimin düzene girmesinde emeği büyük.

 

A. B.
Eşimle yaşadığımız bir problemden dolayı yaşadığım cinsel isteksizlik sonucu eşimle birlikte destek aldık. Kendisini internet üzerinden yaptığımız araştırmalar sonucunda bulduk. Özellikle cinsellik gibi çok özel bir konuyu 3. kişiyle paylaşma fikri bile zor geliyordu. Bu konuda boş yere endişe ettiğimi kendisi ile tanıştıktan sonra anladım. Profesyonel duruşuyla kendisinden verim alacağınızı düşünüyorum. İşini çok severek ve ciddiye alarak yaptığını ilk görüşmenizde anlıyorsunuz. Bu tarz sorunları olup da bu yazıyı okuyanlara en azından bir kez görüşerek kendilerine ve eşlerine bir şans vermelerini öneririm. Biz eşimle sorunlarımızı halletmek istiyorduk. Kendisinin de vermiş olduğu yoğun destek ile hallettik. Neredeyse boşanmanın eşiğindeyken eskisi gibi mutlu olabilmek çok güzel. Teşekkürler 🙂

 

A. Ö.
Eşimle yaşadığım sorunlar için başvuruda bulundum. Eşim gelmek istemediği için ilk seanslarımı kendim gittim ve bana iyi geldiğini görünce eşim de gelmek istedi. Yaklaşık 6 ay görüştük kendisiyle ve her gittiğimiz seanstan yeni bir şey öğrenerek çıktık o kapıdan. Ben eşimi, eşim beni anlamaya başladı. Kendisinin ilgisinden, samimiyetinden, profesyonelliğinden ve en önemlisi doğru analizlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Hayatında destek alma ihtiyacı yaşayan herkesin kendisiyle tanışmasını isterim.

 

B. K.
Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim. 1 yıldır erken boşalma sorunu yaşıyordum. İlk başlarda bu sorunu kabullenemedim ama karımla olan ilişkimi etkileyince bir terapiste gitmenin iyi olacağını düşündüm. Seanslarımız hala devam ediyor ama şimdiden yararını görmeye başladık. Teşekkürler hocam.

 

F. A.
Eşim cinsel sorun yaşamaya başladığında terapiste gitmeyi reddetmişti. Daha önce de birkaç seans başka bir terapiste gitmiştik ama faydasını göremedik. 5 seans yaptık ve şimdiden faydasını görmeye başladık. Sadece cinsel sorunlarla ilgilenmiyor aynı zamanda çift hayatını da düzenliyor.

 

A. P.
Eşimle cinsellik yaşamak istemiyordum. Sanki bu isteksizlik sadece cinsel hayatımı değil bütün hayatımı etkilemişti. İnternette biraz araştırma yaptım ve kendisini buldum. İyi ki de bulmuşum. Çok güven verici ve rahatlatıcı bir insan. Kendisinin ve eşimin desteğiyle bu sorunu aşabildim. Teşekkürler

 

B. U.
İnternetten araştırmalarımız sonucu ulaştık. Kendisine öncelikle telefonda görüşüp sorunlarımızı anlattık. Terapiye gelinceye kadar önyargılarımız vardı çünkü Daha önce farklı terapistlerden terapi alıp hayal kırıklığı ile sonlandırmıştık. Kendisine çift terapisi için başvurduğumuzda evliliğimizin temelini adeta yeniden oluşturduğumuzu fark ettik. Sorunlarımızı yavaş yavaş ve özümseyerek çözmemizi sağladı. Eşimle birbirimizi daha iyi anlamayı dinlemeyi ve keşfetmemizi sağladı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

Dilber
Merhabalar, Bundan 6 ay öncesine kadar evden çıkamayan,kendine asla güveni olmayan,insanlarla konuşmaya çekinen asosyal bir insandim. Ta ki sizinle tanışana kadar bana bu süreçte öyle güzel destek oldunuz ki kendimde ki değişimleri kısa sürede farketmeye başladım.  Artık daha sosyal kendine daha fazla güvenen insanların yanında konuşabilen ve bana sorulan sorulara cevap verebilir hale geldim. Hepsi sizin sayenizde. Bana kattığınız herşey için çok teşekkür ediyorum hakettiginizden çok daha iyi yerlere gelmeniz dileğiyle:))

 

A. B. De...
Babamın ölümü üzerine yalnız kalan yaşlı (85) anneme destek olmak için 2017 yılının haziran ayında çok sevdiğim adeta aşık olduğum memleketim İzmir'den Antalya'ya taşınmak zorunda kaldım. Antalya'yı şehir olarak da bilmem, tanıdığım bir tek arkadaşım dahi yoktu. İzmir'de işlerimi de bırakıp gelmiştim. O yaz öyle geçti. Kış geldi. Ne arkadaş çevre edinebildim ne de kendime uygun bir iş bulabildim. Eve kapanmış, adeta hayata da kapatmıştım kendimi. Çalışmama ve eve kapanma psikolojimi çok bozdu. Annemle şiddetli kavga etmeye, yaşlı kadını durduk yerde üzmeye başladım. Adeta her sözü, hareketi bana batıyordu. Dışarı çıktığımda da hiç tanımadığım yada yeni tanıdığım insanlarla gereksiz tartışmalara giriyor, bu şehre geldiğim için kendime kahrediyordum.. O günlerde bir arkadaşımın tavsiyesiyle  Su Yıldız hanımla tanıştım. Kendisinin telkin, destek ve yardımlarıyla kendime geldim. Şimdilerde hayata daha pozitif bakıyorum. Hala iş bulamadım ama bu korona günlerinde işlerinden olanlar bile varken, emekli maaşımın olduğuna şükrediyorum. Su  hanım sayesinde güzel dostlar ve hobiler edindim. Adeta hayata geri döndüm. Kendisine teşekkür ediyorum.

 

A. De....
Aile içi sorunlarımızdan dolayı kötü hissettiğimiz bir dönemde kendisi ile görüştük. İçinde bulunduğumuz durumda bize yardımcı olan Su hanıma teşekkürler

 

F. Ünal
Yaşamış olduğum deprem ile ilgili zaman zaman zorlandığım oluyor. Böyle bir dönemde bana desteğini hissettiren, yanımda olan Psk Su hanıma teşekkür ederim.

 

H. Şi...
Ticarette sıkıntılı bir dönem yaşadım. Bu sıkıntılı zaman ile ev hayatıma da yansıdı. Devamlı ev- iş hayatı karmaşası yaşadım. Aldığım bir dost tavsiyesi ile destek almaya başladım. Kısa zamanda aile hayatım düzelmeye başladı. Sürecin en başından sonuna kadar sabır ve güler yüzlü yaklaşımınızdan dolayı öncelikle kendim ve ailem adına teşekkür ederim.

 

Volkan Z.
İyi bir aile terapisti için aile dostlarımızın fikirlerini aldık. Ancak Su hanımın ismi birkaç arkadaşımız tavsiye edilince kendisiyle irtibata geçtik. Ziyaretimizi yaptık. Çok hoş bir ev ortamıyla karşıladı bizi. Güler yüzü, tatlı dili ve mükemmel ötesi tecrübesiyle kendisine hayran bıraktı bizi. Kendisi, yol göstericimiz, danışmanımız, rehberimiz, her şeyimizdir. İyiki varsın Su hanım. Sevgiler.

 

A.B
Merhaba Ben ayşe ticaretle uğraşıyorum son 2 senedir çok ciddi sıkıntılar yaşadım ve bu yaşadığım sıkıntıları çevremdeki ve ailemdeki insanlara yansıtıyordum Hergün mutsuz ve sinirli geliyordum birşekilde herkesi kırıyordum söylediklerimle ve işimin paramın yanında herkesi kaybetmeye başladığım süre içinde tanıştım kendisi ile. Tanıdığım içinde çok mutlu oldum  Çünkü hayatımın dönüm noktasındaydım ve bana o kadar şey öğrettiki ben kendisine çok şey borçluyum . İşlerim normal ama benim ailem ve çevremle olan bağım daha çok güçlendi ve eskisinden daha huzurluyum ve mantıklı şeyler düşünüyorum en azından. Herşey için çok teşekkür ediyorum minnettarım sevgilerle

 

Yamak
Bir yıl önce antalya ya çalışmaya geldim.  Bilmediğim bir yerde  de bir çok sıkıntı yaşadım. Tavsiye ile görüşmeye gittim. Mükemmel yabancı dili ile Güler yüzlü Samimi hizmetlerinizden dolayı size minnettarım

 

Ahmet  A.
Boşanma evres,i üç cocukta ayrıma iş sıkıntısı derken derdime derman oldunuz. Olaylara yaklaşımınız ve telkinleriniz beni kendime getirdi sağolun. Sizi tavsiye eden arkadaslarima da yazdım sagolsunlar. Su hanımı herkese tavsiye edecegim ve siz nerdeyseniz biz ordayız artık.Hayatın zorlu yollarinda tekrar görüşmek ümidiyle sağolun varolun.

 

N. Stefashyna
I came to Antalya a year ago to work.  I had a Boyfriend here.  I had a lot of trouble in a Country I don't know.  I went to the interview with advice.  I am grateful to you for your sincere services with an excellent foreign language and smiling face.

 

Yılmaz A.

Zorlu bir evlilik sürecim vardı. Eşimle ayrılık noktasına geldiğimde bir danışmana başvurarak  sona erdirmeye karar vermiştim. Haliyle bu durumlar işimi de çok olumsuz etkiliyordu. Tavsiye üzerine terapi almaya başladım iyi ki de gitmişim Su hanım samimi olmakla birlikte seviyeli bir yaklaşım ve dikkatle eleştirmeden dinledi ve klasik tavsiyelerde bulunmak yerine sorunuma özel çözümler önerdi. Bazen hoşuma gitmese de gerçekleri söylemekten vazgeçmedi. Önemli olan sonuç her ne olursa olsun benim için hayırlı olduğunu bilmek, gerçekle yüzleşebilmek ve sorumluluk alabilmekti. Mesleki olarak güvenmemin yanında insan olarakta kendisine  güveniyor ve çok teşekkür ediyorum.

Yakın zamanda 42 yıllık iş hayatından emekli oldum. Başlarda iyiydi ama bu kısa sürdü. Yoğun bir iş hayatından sonra kendimi bir boşlukta hissettim ve psikolojim bozuldu aile ve özel hayatım zarar görmeye başladı. Destek almaya karar verdikten sonra Su hanımla tanıştım. Şu an çok daha iyi hissediyorum, kendisine çok teşekkür ediyorum.

İflas ettikten ve üzerine eşimden ayrıldıktan sonra tamamen yalnızlaştım. içime kapandım. Bir dostumun tavsiyesi ile inanmayarak geldiğim ofisinizden zaman içerisinde çok daha farklı, hayatla barışık biri olarak ayrıldım. Teşekkür ederim.

 

Ercan Ç.
Kendimi çok kötü hissettiğim bir dönemde yaygın kaygılarım ile ilgili yardım almayı düşündüğümde kendisi bana bazı bilgiler verdi ve hemen arkasından randevu aldım. Biraz çekimserdim ama beni anladı, sorunlarımı anladı. Her görüşmemizde biraz daha iyi hissettiğimin ve doğru kişi ile doğru yolda olduğumu anladım. Şükranlarımı sunuyorum.

 

Tuncer U.
2019 yılı içerisinde önemli bir iş için uçakla yurtiçi bir seyahat yapmam gerekiyordu. Havaalanına kadar gittim. Ancak garip ve izahı kolay olmayan bir sıkıntı hali yaşamaya başladım. Terminal binasına dahi girmeden havalanından ayrıldım. Bu durum beni tedirgin etti ve aynı gün destek almaya karar verdim. Şu anda durumum çok iyi, geçen süre içerisinde hava yolu kullanma ve kalabalık alanlarda bulunma konusunda hiç bir sıkıntım kalmadı. Desteğinden dolayı Su hanıma çok teşekkür ederim.

OYUN TERAPİSİ NEDİR, FAYDALARI NELERDİR?

Literatürü incelediğimiz zaman oyun terapisinin iyileştirici gücü üzerine çarpıcı araştırmalar görmekteyiz. …

ERKEKLERDE CİNSEL İSTEKSİZLİK

En sık görülen cinsel işlev bozukluklarından biri cinsel istekte azalmadır. Erkeğin cinsel isteksizliği sanılanın …

EMDR TERAPİSİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Her hayat, beklenmedik zamanlarda karşılaşılan türlü zorluklarla doludur. Yaşanılan bütün psikolojik sorunların …