Psikolog Sinef Eylül DOĞ

Psikolog Sinef Eylül DOĞ' un Özgeçmişini ve Danışanları Tarafından Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

ÖZGEÇMİŞİ

Sinef Eylül DOĞ
Psikolog ve Aile Danışmanı

Psikolog Sinef Eylül DOĞ, lisans eğitimini Kto Karatay Üniversitesi Psikoloji bölümünde başarıyla tamamlamıştır. Eğitim hayatı boyunca çeşitli test ve terapi eğitimleri almış; Şema Terapi, BDT, Metakognitif Terapi ve EMDR gibi birçok ekolü tanıma ve uygulama fırsatı bulmuştur. Rumeli Üniversitesinde, BDT eğitimini tamamladıktan sonra APA ve YÖK onaylı sertifika sahibi olmuştur. Bu alanda kendini geliştirmeye Prof.Dr.Mehmet Zihni Sungur’dan eğitim ve süpervizyon alarak devam etmiştir.

İlgi ve becerileri doğrultusunda Klinik Psikoloji alanına yönelmiş, Klinik Psikoloji eğitimini İstanbul Kent Üniversitesinde almıştır. ‘’Biten İlişkiler Sonrasındaki Yas Süreci’’ hakkında tez çalışması yürütmektedir. Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde aldığı eğitimin ardından ‘’Aile Danışmanı’’ unvanı almaya hak kazanmış, online ve yüz yüze terapi süreçleriyle alandaki yoğun çalışmasını sürdürmüştür. Bir eğitim merkezinde ergenlerle çalışma fırsatı bulmuş, farklı yaş gruplarıyla çalışmak özel bir deneyim kazandırmıştır.

Kahramanmaraş merkezli ülkemizi derinden sarsan depremin ardından bir süre gönüllü psikolog olarak çalışmıştır. Sinef Eylül Doğ, bireysel-psikolojik sorunlar, çift-evlilik-aile sorunları ve cinsel sorunlar ile yoğun olarak çalışmaktadır.  Halen Konya Optimum Psikoloji’de danışanlarına hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİ

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Aile Terapisi ve çift terapisi Eğitimi
– Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Mehmet Zihni Sungur

– Şema Terapi Eğitimi

– Metakognitif Terapi

– Aile Danışmanlığı Eğitimi – Necmettin Erbakan Üniversitesi Konya

UZMANLIK ALANLARI

EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Çift ve Aile Psikolojik Danışmanlık

DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Toplam 33 Danışan Yorumu –   

 

A.D.

Sinef Hanıma panik ataklarım nedeniyle geldim kalp krizi geçirdiğimi düşünüyordum bir kaç kere acile gittim psikoloğa gitmemi tavsiye ettiler, araştırdım ve hemen randevu aldım. Sinef Hanım süreçte oldukça ilgiliydi geçmez diye düşünüyordum anca hiç fark etmediğim şeyleri gösterdi bana EMDR terapi sayesinde artık çok iyiyim süreç oldukça verimli geçti artık bu durumla başa çıktım çok teşekkür ederim bana yardımcı olduğunuz için.

 

F.G.

Son zamanlarda hayattan hiç keyif almıyordum canım hiçbir şey yapmak istemiyordu bir kaç ay önce sevdiğim birini kaybettim sonrasında hayatla tüm bağlarımı kopardım. Ailemin ısrarıyla Sinef Hanıma geldim başlangıçta benim için zordu yataktan çıkmak bile zor geliyordu, çok umutsuzdum ancak Sinef Hanımla Emdr terapi çalıştık yeniden ayağa kalktığımı hissediyorum hocama çok teşekkür ederim.

 

B.B.

Sinef Hanımı bulduğumda çok kötü durumdaydım sürekli bir şey olacakmış gibi geliyordu çok endişeliydim sürekli çantamda ilaç yaşıyordum her an ölebilirmişim gibi geliyordu artık bu şekilde hayatıma devam edemediğimiz farkettim. Araştırırken Sinef Hanım karşıma çıktı ve hemen Emdr terapiye başladım. Yaklaşık 1 aydır terapiye geliyorum ve kaygılarım oldukça azaldı, artık çantamda ilaç taşımam gerek yok.

 

A.E.

Psikoloğum Sinef Hanıma çok teşekkür ederim EMDR terapi sayesinde kaygılarım yendim. Günün büyük çoğunluğunu gelecek hakkında endişelenerek geçiriyordum, Sinef Hanım bana göremediklerimi gösterdi. Terapide kazandığım farkındalık sayesinde hayatımı düzene soktum.

 

S.Y.

Günün büyük çoğunluğunu ağlayarak geçiriyordum, her şey berbat bir hal almıştı ve artık yaşamak istemiyordum. Ailemin ısrarıyla randevu aldık ilk seanslar hep ağladım kendimi anlatırken Sinef Hanım bu süreçte oldukça ilgiliydi Emdr Terapi aldım, artık bir şeyleri çözmeye başladığımı hissediyorum. Teşekkür ederim.

 

M.A.

Bir kaç ay önce nişan attım, aslında yaşanan bir şey olmamasına rağmen ya eski nişanlım bana ve aileme zarar verirse diye kaygı duyuyordum gittikçe şiddetlenmeye başladı ve daha önce kaygı duymadığım başka şeyler hakkında da endişelenmeye başladım. Günün büyük bir çoğunluğunu düşünerek ve endişelenerek geçiriyordum. Kalbim çok hızlı atıyordu ve kalp krizi geçirdiğimi düşündüğüm ataklar yaşıyordum. Tavsiyeler üstüne Sinef Hanımla terapi sürecine başladım, EMDR bana çok iyi geldi kaygılarımdan kurtuldum.

 

A. A.

Sinef Hanım’a çok bunaldığım, hayattan hiç keyif almadığım ve ağlamaktan geceleri uyuyamadığım bir dönemde gittim. Hiçbir şey yapmak istemiyordum fazlaca kilo vermiştim ve çok umutsuzdum sanki dünya yıkılmış da altında kalmış gibiydim, hiçbir şey düzelmez gibi geliyordu seansların bu kadar iyi geleceğini hiç düşünmemiştim. Sinef hanım benimle EMDR denilen bir terapiyle çalıştı, yaklaşık 3 ay boyunca düzenli olarak gittim kendimi çok daha iyi hissediyorum. Uykularım düzene girdi ve iştahım yerine geldi. Haftalık seansımızı iple çekiyorum, teşekkür ederim kendime dair umut aşıladığınız için.

 

 

H. K.

Başa çıkamadığım temizlik takıntılarım vardı kendimi bildim bileli böyleyim ama gittikçe daha fazla arttı, öyle ki gün içerisinde nefes alamadığımı hissediyordum. Başkalarının dokundukları yerlere dokunmaktan çok rahatsız oluyordum ellerimi defalarca kere yıkadığım için yara olmaya başlamışlardı, dışarıda public tuvaletleri kullanmak zorunda olsam bile kullanamıyordum birkaç kere bu nedenle altıma kaçırdıktan sonra yardım almam gerektiğini düşünmeye başladım araştırırken Sinef hanım karşıma çıktı. Sinef hanımla takıntılarım konusunda çalıştık, çok faydasını gördüm artık dışarıda çok sıkıştığımda tuvaleti kullanabiliyorum. Benim durumumdaki herkesin Allah yardımcısı olsun çok zor bir süreç ama siz kararlı olduktan sonra ve iyi bir psikolog bulduktan sonra emin olun çözülüyor.

 

 

Ş. A.

Sinef Hanım’a panik ataklarım sebebiyle gittim, daha önce ilaç kullanmıştım ama çok faydasını göremedim doktorum iyi bir terapistten yardım almanın yararlı olacağını söyledi. Her panik atakta kalp krizi geçirdiğimi sanıyordum yaptırmadığım test kalmadı sonuçlarım hep temiz çıktı, seanslar sırasında EMDR denilen bir yöntemle çalıştık. Düzenli devam ettim ve ataklarım oldukça azaldı artık pek sıkıntı vermiyor hocama emekleri için teşekkür ederim.

 

 

N. M.

Eşimle evlendiğimizden beri tartışmasız günümüz geçmedi nişanlılık döneminde hiçbir sorunumuz yoktu ama evlendikten sonra her şey sorun olmaya ve eşim soluğu sürekli ailesinin evinde almaya başladı. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle Sinef Hanım’a ulaştım eşim ilk başta terapi sürecine sıcak bakmamıştı ancak gittiğinde fikri değişti Sinef Hanım’la seanslarımızı sürdürüyoruz, sorunlarımızın çözülebilir olduğunu gördük Sinef Hanım’a da öneren arkadaşıma da teşekkürü borç bilirim.

 

A. G.

Sınav dönemindeki oğlum için psikolog arayışındaydık, çok içine kapandı bizimle konuşmuyordu eve gelir gelmez kendisini odasına kapatıyor saatlerce çıkmıyordu biz gittiğimizde öfkeleniyor bağırıp çağırıyordu, derslerinde de düşüş başlayınca danışabileceğimiz birine ihtiyaç duyduk. Oğlum psikologla da konuşmaz diye çok endişeliydim ancak Sinef Hanım oğlumun dilinden anladı, öfke problemi tamamen çözüldü artık yüzünü daha sık görüyoruz. Okuldaki rehber öğretmeni de dersleri için daha çok çabaladığını fark etmiş, gidişattan çok memnunuz psikoloğumuza sevgiler.

 

T. Ö.

Bir kaç ay önce kaza geçirdim kazadan bu yana uyumakta ve günlük aktivitelerimi gerçekleştirmekte zorlanıyordum sanki kazayı tekrar tekrar yaşar gibiydim hayatımın bir parçası olmuştu ve gitmiyordu çok çaresiz hissediyordum, annem psikoloğa gitme fikrini ortaya attı bu sayede Sinef Hanım’a ulaştım. Emdr adlı bir terapiyle ilerleyeceğimizi söyledi, daha bir kaç seans olmasına rağmen deliksiz uyumaya başladım hayat kalitem arttı çok teşekkür ederim iyi ki karşıma çıktınız.

 

P. H.

Eşim çok kıskanç ve sürekli kıskançlık kavgaları ediyorduk boşanmayı düşünmeye başlamıştım küçük çocuğumuz var evde o da çok tedirgin oluyordu kavgalardan, bu şekilde bir yere varamayacağımızı fark ettik çocuğumuz ve evliliğimiz için bir profesyonelden yardım almaya karar verdik, Sinef hanımla yaklaşık 2 aydır görüşüyoruz bize çok iyi geldi eşim eskisi kadar bunaltmıyor ben de onun için çabalıyorum evliliğimizi kurtardık.

 

B. E.

Sinef Hanıma gelmeden önce gitmediğim doktor kalmadı sürekli bende bir hastalık olduğunu ama bulunamadığını düşünüyordum durmadan internetten araştırıyordum vücudumda bir leke görsem kanser olduğumu düşünüyordum, ailem ve arkadaşlarım bana çok kızıyordu çünkü sürekli onları hasta olduğuma ikna etmeye çalışıyordum, gittiğim doktorlar sonuçlarımın temiz olduğunu söyledi hep. Eşimin ısrarıyla psikoloğa gitmeye karar verdim. Sağ olsun Sinef hanım çok yardımcı oldu hastalığımın fiziksel olmadığını anladım, terapiden sonra hastalık düşüncelerim azaldı eskisi gibi korkmuyorum.

 

E. E.

Psikoloğa çok çekinerek gittim çünkü sapık olduğumu düşünüyordum insanlar benim hakkımda ne der diyordum, cinsellik ile ilgili başkalarıyla paylaşamadığım düşüncelerim vardı eşim bunu anlarsa diye birlikte olamıyordum sorduğunda da bir cevap veremiyordum artık bir yol bulamadığım için Sinef Hanıma ulaştım. Sinef Hanım beni hiç yargılamadan dinledi ve yardımcı oldu, ya anlaşılmazsam korkularım yersizmiş terapi sürecimiz çok güzel ilerliyor eşimle beraber olmaya başladık çözülmez sandıklarım çözüldü.

 

S. Y.

Abim yıllardır Amerika’da yaşıyor yakın zamanda kalp krizi geçirdi ilgilenmesi için kısa süreli birini parayla tutabildik ancak bakabilecek benden başka kimsesi yok bu nedenle yanına gitmem gerekiyordu ancak uçak fobim var hayatımda hiç binmedim düşüncesi bile beni çok panikletiyor bayılacak gibi hissediyorum ama bir taraftan gitmek zorundayım. O kadar uzun bir yolda ben de kalp krizi geçiririm heralde korkudan diye düşünüyordum, acil bir şekilde Sinef Hanımdan randevu ayarladık Emdr denilen bir terapi uyguladı bana birkaç seansta korkumu yendim, abimi alıp döndüm teşekkür ederim.

 

K. A.

Sinef Hanıma birkaç ay önce eşimle başvurduk beraber oluyorduk ancak hiç zevk almıyordum benim için eziyet haline dönmüştü akşamları eve dönmek istemiyordum, eşimle bunu ne şekilde paylaşacağımı bilemiyordum. Bir gün telefonumu karıştırırken yakaladım onu aldattığımı düşünüyormuş, oturduk konuştuk terapi almayı teklif etti uzun araştırmalarımız sonucu Sinef hanımla görüşmeye karar verdik süreç çok güzel ilerledi sorunum büyük ölçüde çözüldü teşekkür ederim hocam.

 

R. O.

Ergenlik dönemindeki kızım insan içine çıkmak istemiyor, okula gitmemek için elinden gelen her şeyi yapıyordu, insanlarla konuşurken çok zorlanıyordu. Bir öğretmeni sosyofobisi olabileceğini söyleyerek psikoğa gitmemizi tavsiye etti internet araştırmalarımız sonucu Sinef Hanıma ulaştık. Sinef Hanım kızıma EMDR terapi uyguladı, gelişmeleri görüyoruz insanlarla konuşabilmeye başladı okuldan arkadaşlar edindi teşekkür ederiz diğer endişeli tüm ailelere Sinef Hanımı gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

 

M. L.

İşimdeki sorunlar ve ailemin baskısı yüzünden çok bunalmıştım, optimum psikolojiyi duymuştum aradım ve Sinef Hanım için randevu aldım. Emdr denilen bir terapiyle çalıştık. Kendimle ilgili hiç farketmedim şeyleri fark ettirdi bana kendimi oldukça rahatlamış hissediyorum.

 

A. A.

İlişkilerimde sürekli problem yaşıyordum bir kaç defa aldatıldım ve sürekli bu şekilde olacak gibi geliyordu kimseye güvenim kalmamıştı , iş yerinden bir arkadaşımın tavsiyesiyle Sinef hanımla görüşmeye başladım. Emdr ile güzel bir sonuç aldım farkındalığım arttı.

 

K. E.

Geçen sene eşimden boşandım evliliğimizde bir türlü çözemediğimiz sorunlar vardı, akrabaların da karışması her şeyi batırdı. Biraz aradan sonra çocuğumuz için tekrar görüşmeye başladık evlenmeyi düşünüyoruz ancak terapi almamız şartını koştum Sinef Hanıma bu şekilde ulaştık. Daha önceden çözülemeyen problemlerimiz çözüldü daha sağlam adımlarla ilerliyoruz bu defa bilinçliyiz Sinef Hanıma teşekkür ederim bu kadar iyi gitmesini hayal dahi edemezdim meğer her şey elimizdeymiş psikoloğumuz bize birçok şeyi fark ettirdi.

 

S. A.

Yaklaşık 3 sene önce major depresyon tanısı aldım bir kaç defa terapiste gittim ve ilaç kullandım ancak terapiyi hep yarım bıraktığım için bir işe yaramadı. Bu kez Sinef Hanımla denemek istedim Emdr’ı internet üzerinden araştırmıştım ve iyi geleceğini düşünmek istedim. Sinef hanımla seanslar düşündüğümden çok daha iyi ilerledi bu sefer terapileri yarım bırakmadım Sinef Hanım düzenli terapi almam gerektiğini ve bu şekilde faydasını göreceğimi söyledi, çoğu zaman yataktan çıkacak gücü bile bulamazdım ama günlük hayatıma devam edebiliyorum artık.

 

G. K.

Tesadüfen eşimin bir kadınla yazışmalarını buldum ayrılmanın kıyısına gelmiştik eşim çok pişman olduğunu isteyerek yapmadığını boşanmak istemediğini söylüyordu benden bir şans daha istedi kabul ettim ancak içimi bir türlü rahatlatamıyordum evliliğimiz devam ediyordu ancak gerçek bir evlilik gibi değildi. Eşim profesyonel yardım almayı önerdi bu sayede Sinef Hanıma gitmeye başladık artık daha iyiyiz onun tavırlarında değişim gözlemliyorum benim de güvenim artmaya başladı.

 

M. Ç.

Çocukken başımdan bazı kötü olaylar geçti yıllarca kimseye anlatamadım kendimi suçluyordum bir yandan çok utanıyordum, patlama noktasına gelmiştim ağlama krizlerine giriyordum kimse ne olduğunu anlamıyordu ben de paylaşamıyordum, herkese ve her şeye karşı nefret doluydum en çok da kendime başıma gelecek iyi hiçbir şeyi haketmediğimi düşünüyordum. Kız kardeşimin ısrarıyla terapi almaya başladım. Sinef hocam bana Emdr denilen bir terapi uyguladı, kendimi daha iyi hissediyorum ağlamalarım son buldu ve en önemlisi eskisi gibi kendimden nefret etmiyor ve her şey için kendimi suçlamıyorum hocam farkındalık kazandırdı. Teşekkür ederim sayenizde daha umutlu ve mutluyum.

 

H. Ü.

Nişanlımla düğün arefesinde sorunlar yaşamaya başladık çünkü ben evlenmekten korkuyordum istemiyor değildim ama kafamdaki bazı şeyler beni korkutuyordu, nişanlım bunun bu şekilde olmayacağını beraber bir terapiste gitmeyi önerdi ben de kabul ettim, Sinef Hanımla birkaç seans görüştük korkularım devam etmiyor nişanlım ve ben güzel bir süreç geçirdik sonuçtan memnunuz.

 

İ. E.

Uzun bir süredir kendime fiziksel olarak zarar veriyordum içimdeki ruhsal acıyı fiziksel acıyla dindirmeye çalışıyordum sürekli ölmeyi düşünüyordum dayanamadığım bir boşluk hissediyordum, ne yapacağımı bilemez haldeydim terapi almaya karar verdim ve Sinef Hanımla seanslara başladık. Kendime zarar vermeyi bıraktım ve çevremdeki insanlarla ilişkilerimiz daha iyi seviyeye getirmeye çalışıyorum Sinef Hanım daha önce fark etmediğim bazı şeyleri anlamama yardımcı oldu.

 

K. K.

Eşimle kırıp döktüğümüz konuşarak çözemediğimiz kavgalar yaşıyorduk ancak ikimizde boşanmayı hiç istemiyorduk bu yüzden terapi almaya karar verdik. Sinef Hanımla bir süreç başlattık eşimle bağırıp çağırmaktan hiç doğru düzgün konuşamadığımızı fark ettim terapi içinde eşimin nasıl hissettiğini ne düşündüğünü fark etme fırsatım oldu artık birbirimize karşı daha anlayışlıyız seanslara devam ediyoruz, memnunuz.

 

B. Ş.

Çok kiloluydum kilo vermek istiyordum ama sürekli ve tıkınırcasına yemek yemeden duramıyordum, diyetisyenimin yönlendirmesiyle terapi almaya başladım Sinef hanımla emdr terapi ile ilerledik, sonuçtan oldukça memnunum içimdeki boşlukları yemekle doldurmaktan vazgeçtim çözüm terapideymiş şimdi güzel bir kilo verme sürecindeyim teşekkür ederim.

 

T. A.

Eşimle çocuk istiyoruz ancak bir türlü evliliğimizde düzen kuramadığımızı hissediyordum eşim beni hiç anlamıyor gibi geliyordu ve çocuk konusunda çok ısrarcıydı daha kendi içimizdeki tartışmaları problemleri çözemezken çocuk her şeyi daha çok karıştırır diye düşünüyordum. Eğer çocuk istiyorsan sorunlarımızı çözmek için benimle birlikte adım atmalısın dedim eşime, ardından ufak bir araştırmayla Sinef Hanımı buldum randevu aldık ve hızlıca terapiye başladık, bir kaç haftadır terapiye gidiyoruz daha az tartışıyoruz ve iletişimimiz güçlendi.

 

U. D.

Eşimin sürekli işi nedeniyle seyahat etmesi gerekiyor ve benimle yeteri kadar ilgilenmediğini ve sevmediğini düşünüyordum, yanımda olduğu zamanları da kavga ederek geçiriyorduk. Eniştem ve ablamın önerisiyle terapi almaya başladık. Sinef Hanım bize çok yardımcı oldu eşimin beni sevdiğini görebiliyorum artık birbirimize karşı daha toleranslıyız seanslar düşündüğümden çok işe yaradı, teşekkürler.

ÇOCUKLARDA KEKEMELİK NEDİR? NEDENLERİ ve TEDAVİSİ?

Kekemelik nedir? Kekemelik, konuşma sırasında duraklama, tekrarlanan sesler, heceler veya cümleler, dengesiz konuşma …

MUTLU EVLİLİĞİN SIRLARI – Evlilik Sorunları Kader Değildir

‘’Evliliğin yürümesini sağlayan nedir?’’ şüphesiz ki yıllardır süregelen çalışmalarda araştırmacılar …

DİKKAT EKSİKLİĞİ NEDİR? DİKKAT TESTİ VE DİKKAT TERAPİSİ

Dikkat; yaşamsal, sosyal, akademik iş ve rutinlerin gerçekleştirilebilmesi ve bilişsel faaliyetlerin düzenlenmesi için …