Psikolog Sedef ARSLAN ERCAN

Psikolog Sedef ARSLAN ERCAN' ın Özgeçmişini ve Danışanları Tarafından Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını bu sayfada bulabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞİ

Sedef ARSLAN ERCAN
Psikolog ve EMDR Dnş. 

Psikolog  Sedef ARSLAN ERCAN, 2012 yılında Maltepe Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde psikoloji bölümünü bitirdi. Aynı yıl Maltepe Hastanesi psikiyatri bölümü yatan hasta servisinde stajını tamamladı.

Davranış Bilimleri Enstitüsü’ nden EMDR Terapisi eğitimi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi gibi birçok eğitim aldı.

8 yıldır mesleki çalışmalarına devam eden Psikolog Sedef ARSLAN ERCAN; gençlik sorunları ve bireysel-psikolojik sorunlar ile yoğun olarak çalışmaktadır.

Halen Konya Optimum Psikoloji’ de danışanlarına hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİ

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EFT Eğitimi -Inovatif NLP ve Koçluk Akademisi – Mustafa Çay

– BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) Bilgelik Enstitüsü Lütfü Kaan Özdemir

– TSSB, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Terapisi Bilgelik Enstitüsü Lütfü Kaan Özdemir

– MMPI (Minnesota çok yönlü kişilik envanteri) Türk Psikologlar Derneği

– Aile Danışmanlığı PETAD

*Psikolojik ilk yardım PETAD

*Cinsel Terapi Eğitimi CİSED Cem Keçe

 

UZMANLIK ALANLARI

EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapisi
Ergen Psikolojik Danışmanlık
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Bilişsel Davranışçı Terapi

DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Toplam 30 Danışan Yorumu –   

G.N.

Kısa bir zaman önce eşimin beni aldattığını öğrendim. Bu durum beni tamamen yıkmıştı. Sanki benim için her şeyin sonu gelmiş gibi hissediyordum.Hiç bir şey yapmak istemiyordum, evden dışarı dahi çıkmak istemiyordum. Sürekli ağlama krizlerine giriyordum. Bir şekilde Sedef hanımla yollarımız kesişti. Kendisi güler yüzlü, cana yakın ve anlayışlı birisi. Kısa sürede çok fazla yol katettik. Şuan kendimi çok daha iyi hissediyorum.

Z.M.

Merhaba biz 14 yaşındaki kızım için Sedef hanımdan randevu aldık. Ergenlik sorunları için başvurduk. İlk seansa benim isteğimle gelen kızım şuan çok istekli ve mutl bir şekilde seanslarına devam ediyor. Hayatımızda bir çok şey değişti. Bizde kendi yanlışlarımızı görmüş olduk.Kendisine çok teşekkür ederiz.Herkese öneririm.

 

B.Z.

Sedef hanımla 16 yaşındaki oğlum için geldiğimizde tanıştık. Oğlum okulda arkadaşları tarafından dışlanıyordu ve çok mutsuzdu. Ciddi anlamda özgüven problemi yaşıyordu. Emdr terapisi ile oğlumun özgüven problemi tamamen geçti. Artık kendisinden çok emin ve çok mutlu. Bu durum derslerinede olumlu yansıdı. Seef hanıma emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

 

B.E.

Merhabalar, psikolog Sedef hanımla tanışmadan önce karamsar, çok stresli, her şeyi problem eden biriydim. Sedef hanımla terapilere devam ettikçe kendime olan güvenim geldi, daha az stres yapmaya başladım. Hayata artık daha pozitif bakabiliyorum. Kendisine buradan da bir kez daha teşekürler.

 

K.D.

Eşimi kaybetmem sonucu yaşadığım ruhsal çöküntü sebebiyle kendisine başvurdum. Sedef hanımın pozitif yaklaşımı ve uyguladığı Emdr seansları ile yaşadığım o acı artık daha hafiflemiş geliyor. Travmalarınız varsa ve yardım almak istiyorsanız mutlaka tavsiye ederim.

 

D.A.

Sedef hanımdan öfke problemim üzerine görüşmeye başlamıştım. Kendisi öfke sorunumu aşmamda bana çok yardımcı oldu. Ailem ve  arakadaşlarımla olan ilişkilerimde düzeldi. Bu sorunla ilgili sorun yaşayan herkese tavsiye ediyorum. Artık öfkemi kontrol edebiliyorum ve olaylara farklı bir penceren bakabiliyorum.

E.B.

Psikolog Sedef hocamdan yoğun bir depresyon sürecindeyken destek  almaya başladım. Kendisi yerinde tespitleri ve güzel yönlendirmeleriyle o depresyon sürecinden, pozitif düşünebilen her şeyden mutlu olmayı başarabilen bir kişi olmama vesile oldu. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

H.N.

Yaşadığım kaygı bozukluğum nedeniyle Optimum psikolojiden Sedef hanımdan randevu aldım. Seanslar ilerledikçe sorunumun bazı travmalarımdan kaynaklandığını öğrendim. Özellikle bana uyguladığı Emdr seanslarının çok faydasını gördüm. Şuan kendimi huzurlu, güçlü ve özgüvenli hissediyorum.

 

N.B.

Sedef hanım güler yüzlü, son derce saygılı, yargılamadan konuşan, sorunlarımı rahatça anlatabildiğim bir psikologtur. Geçmişte yaşadığım bir travmadan kutulmak için internetten araştırma yaparken Emdr diye bir terapi yöntemi olduğunu gördüm. Kendisine Emdr terapisi almak için başvurdum. Aldığım terapi sonucu korkularımı yenmeme ve kendime güvenimi kazanmama çok yardımcı oldu.

 

E.Ç.

Geçmişte yaşadığım bazı olaylardan dolayı çok takıntılı bir insandım. Sedef hanım benim hayata bakış açımı değiştirdi, beni geçmişten çıkardıve bugünü yaşamamı sağladı. Sanki o günlerden hiç kurtulamayacak gibi hissediyordum. Ancak Sedef hanım sayesinde artık o takıntılardan kurtuldum. Hayatıma güzel dokunuşlar yaptığı için kendisine ayrıca teşekürederim.

M.A.

Sedef hanıma başvurduğumda kendimi okadar kötü hissediyordum ki çıkmazda gibiydim. Sürekli ağlamak istiyordum kendimi ço değersiz ve yetersiz görüyordum. Bir şeyleri tamamlamada ve yürütmede kendimi engellenmiş gibi hissediyordum. Sedef hanımla Emdr terapisine başladık. Çocukluk travmalarımı birer birer çalışmaya başladık. Emekleri için kendisine minnettarım.

 

A.K.

Çok yoğun kaygılarım vardı. Her an çocuğuma veya ailemden birisine bir şeyler olacakmış hissi yaşıyordum. Ne yaptıysam bu durumla başa çıkamadım. Sedef hanım sayesinde Emdr terapisiyle tanıştım. Bu terapi yöntemiyle bu yersiz kaygı ve korkularımdan kurtuldum. Bu sorunu yaşayan herkese tavsiye ediyorum.

 

N.Z.

Merhabalar, benim hayatımda her şey yolunda giderken içimde anlamsız bir huzursuzluk hali oluşmaya başladı.Araştırmalarım sonucu Sedef hanıma gitmeye karar verdim. Kendisi alanında yetkinliği ve samimiyetiyle bana nelere nasıl odaklanmam gerektiğini farkettirdi. Duygularımı keşfetmemi sağladı. Herkese içtenlikle tavsiye ederim.

 

P.S.

Bir arakadaşımın tavsiyesi üzerine Sedef hanımdan randevu aldım. Kendisine minnettarım. Panik atak problemim vardı. İlk seanstan itibaren o güveni ve iyileşme umudunu bana verdi. Adını daha önce duyduğum ama çok fazla bilmediğim Emdr terapisi ile hayatımı çok zorlaştıran bu problemden kurtuldum. İyi ki tanımışım diyorum.

 

R.E.

Uzun zamandır yaşadığım sorunlar sebebiyle Sedef hanıma gitmeye karar verdim. Kendisi işinin ehli, güven veren samimi bir kişi. Profesyonel yaklaşımı sayesinde kendimi çok rahat anlatabildim. Kendisi beni Emdr terapisi ile tanıştırdı. Bu terapi yöntemiyle çok güzel ilerledik. Kendimi çok daha değerli hissediyorum. Beni içtenlikle dinleyip, sorunlarıma çözüm bulduğu için teşekürediyorum.

 

A.D.

Oğlum lise sınavına hazırlanıyordu ve sınac kaygısı yaşıyordu. Okulda girdiği tüm sınavlarda aşırı heyecan ve kaygı yaşıyordu. Destek almaya karar verdik. Sedef hanım bu konua bize çok yardımcı oldu. Hem ebeveyn olarak oğlumuza karşı bazı yanlış tavırlarımızı fark etmemizi sağladı hem de oğlum bu sınav kaygısını yenmiş oldu. Biz kendisinden çok memnun kaldık.

 

M.K.

Gelecek kaygısı yaşadığım her şeyin berbat gittiği bir dönemde bir akrabamın tavsiyesi ile Sedef hanımla tanıştım. Gergin ve umutsuz başladığım terapilere, hayatımda aldığım en anlamlı karar olduğunu şimdi anlıyorum. Sedef hanıma hiç yargılamadan dilemesi ve bana kattığı farkındalık için sonsuz teşekürler.

 

B.

Hayatımı ,kendimi ,amaçlarımı sorguladığım bir dönemde desteğe ihtiyacım vardı.Sedef hanım da bu desteği bana sonuna kadar sağladı.Kendimi bulmaya ,hayatımı anlamlandırmama ve daha pozitif düşünmeme yardım etti.Poztitif düşünmeye başladıkça hayatımda o kadar olumlu kapılar açılmaya başladı ki iyi ki Sedef hanımla yollarımız kesişmiş.

 

K.

Kızımın zorlu doğumundan sonra sebepsiz bir ruhsal çöküntü yaşamaya başlamıştım.Annelik gibi zorlu bir süreci daha huzurlu ve mutlu geçirmemi sağlayan kişidir kendisi.Artık daha mutlu ,özgüvenli ,kararlı ve ne yapacağımı bilen bir anneyim.Çevremdekiler bile bu değişimin farkındalar.Bilgi ve tecrübeyle hayatıma çok güzel dokundu.

 

N.S.

Sedef hocamla yaklaşık 2 yıldırtanışıyoruz.Kendisiyle katıldığımız eğitimler vasıtasıyla tanışmıştık.Kişisel enerjisi ve pozitif bakış açısıyla çok iyi bir psikologdur.Bilgi ve becerilerine son derece güvenirim.Danışmanlık hizmeti almak isteyen herkese tavsiye ederim.

 

A.

İş değişikliği sebebiyle şehir değişikliği yapmak durumunda kalmıştık.Ama 15 yaşındaki oğlum bu yeni şehre ve okuluna uyum sağlayamadı.Her şeyi sorun eder hale geldi.Öfke krizleri yaşamaya başlamıştı ve bir uzmandan yardım almak istedik.Tavrı ,davranışları ,bilgi ve deneyimleriyle Sedef hanım oğlumun uyum problemini kısa sürede çözdü.Artık herşey bizim için daha kolay hale geldi.

 

E.T.

Hayatımın zorlaştığı ve artık  bir çözüm bulmak istediğim dönemde tanıştık Sedef hanımla.Hayatımdaki kırılma noktalarından birisidir.Kişilik özelliğim olarak bildiğim birçok şeyin sonradan öğrenildiğini fark ettim.Kendisi sayesinde EMDR terapisiyle tanıştım.Seanslara ilk başladığım halimle son halim arasında inanılmaz fark vardı.Bana hep güler yüzlü ,sabırlı ve pozitif yaklaştı.Ben çok mutlu ayrıldım.Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

A.E.

Sedef hanımla kızım için terapiye başladık.Bu süreçte çok güzel gelişmeler katettik.Ergenlik süreci ebeveynler için zor ve yorucu geçebiliyor.Bu süreci Sedef hanım ile çok güzel yönettik.Kendisi iletişimi kuvvetli ve işini iyi yapan bir psikolog.

 

G.N.

Yaklaşık 4 aydır Sedef hanımla seanslarımıza devam ediyoruz.Kendisi işini iyi yapan ,özverili bir insan.Anksiyete yaşadığım bir süreçte EMDR yöntemi ile çalışmaya başladık.Uzunca bir süre hiçbir şey işe yaramamıştı.Terapiye başlarken bu problemi atlatacağıma dair hiçbir inancım yoktu.Ama kendisinin beni aydınlatması ve umutlandırması sonucu çok güzel yol katetmeye başladık.Hayatımda bazı şeylerin değişmesi ve güven içerisinde hissedip öyle yaşamak çok başkaymış.Gitmek isteyen tüm arkadaşlarıma da tavsiye ettim.Emekleri için teşekkürler.

 

G.Y.

Memnun kalan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Sedef hanıma kızımı getirdim.Kızım çok çekingen ,evden dışarı çıkmak istemeyen ,insanlarla iletişim kurmayan ,kalabalıktan kaçan biriydi.İlk seansa da benim zorlamamla gelmişti.Fakat şu an seanslara büyük bir istekle geliyor.Eskisine göre daha sosyal ,iletişim kuran birisi haline geldi.Kendisine ne kadar teşekkür etsem az kalır.

 

M.

Oğlumun öfke kontrol problemi vardı ve son bir yıldır kendisine zarar verme alışkanlığı vardı.Psikoloğa gitmeye karar verdik.O dönemde Sedef hanımla tanıştık.Kendisi bizimle çok  ilgilendi.Oğlumun bazı şeyleri fark etmesini sağladı.Herşey bizim için farklılaşmaya başladı.Meğerse oğlumun bu hale gelmesindeki sebep biraz da ebevenler olarak bizmişiz.Biz de kendisinden bireysel terapi almaya başlayacağız.

 

H.S.

Kendimi tanımamda geçmişte yaşadığım olayları anlamlandırmamda , o olayların yarattığı şu anki etkilerinden kurtulmamda bana çok desteği oldu.EMDR terapisi ile ilerliyoruz.Kendimi daha iyi hissetmeye başladım.Kendisinden gayet memnunum.

 

A.N.

Merhabalar ,Sedef hanımla hayatımın en zor dönemini yaşadığı  anda tanıştık.Gerek bana olan yaklaşımı gerek bilgi ve deneyimiyle bana çok yardımı dokundu.Yardım almak isteyen herkese tavsiye ederim.

 

M.D.

Sedef hanımdan 16 yaşındaki oğlum için destek almaya karar verdik.Eşimle boşanma aşamasında olduğumuz için oğlumun birçok konuda olumsuz etkilendiğini fark ettik.Öfke problemi ve okuldaki başarısının düşmesi bizi de çok üzüyordu.Sedef hanımın sevecen ve profesyonel yaklaşımı sayesinde bu süreci en az zararla atlattık.Kendisine sonsuz teşekkürler.

 

A.R.

Oğlumun ergenlik dönemindeki desteğini hiç unutamayız.Oğlum içinendişelendiğim ve çaresiz kaldığım dönemde yardım almaya başladık.Gerçekten mesleğini severek yapan birisi.Bilgi ve deneyimleriyle oğlumla iyi bir iletişim kurdu.Güler yüzlü ,sabırlı ,sakin tavırlarıyla oğluma çok iyi geldi.Destek almak isteyen herkese öneririm.

PSİKOLOG KİMDİR?

İnsanın kendini anlama çabası eski yunan çağına kadar uzanmaktadır. Başlarda felsefenin içinde yer alan bir düşünce …

PSİKOLOG – PEDAGOG ÜCRETLERİ 2022-2023

Hayatımız boyunca pek çok problemle karşılaşıyoruz. Bazende bir problem olmadan nedensiz bir şekilde öfkeli, depresif …

ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE ALINAN PEDAGOG DESTEĞİNİN POZİTİF ETKİLERİ

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı şöyle tanımlamıştır: “Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı …