Psikolog Merve Nur AKIL

Psikolog Merve Nur AKIL' ın Özgeçmişini ve Danışanları Tarafından Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞİ

Merve Nur AKIL
Psikolog – Pedagog

Psikolog  Merve Nur Akıl, Işık üniversitesi 4 yıllık psikoloji lisans eğitimini 3.5 yılda onur derecesi ile bitirmiştir. Gelişim Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlamak üzere tam başarı bursu alarak Klinik Psikoloji alanına yönelmiştir. Lisans süreci boyunca Gülhane Askeri Tıp Akademisinde TSK Travma biriminde, Rehabilitasyon Merkezinde ve Aile ve Sosyal Politikalara bağlı Huzurevlerinde çeşitli yaş grupları ile çalışma imkânı elde ederek önemli deneyimler edinmiştir. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Hastanesinde Onkoloji servisinde kanserli çocuklarla, ailelerle hem bireysel hem de grup oyunlarına KAÇUV gönüllüsü olarak destek vermiştir.

Daha sonra Özel Rehabilitasyon merkezinde ve Anaokulunda ailelerle, ergenlerle ve çocuklarla çalışmaya devam etmiştir.  Nilüfer Devecigil’den Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimini aldı. Prof. Ebru Şalcıoğlun’dan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini aldı.

3 yılı aşkın süredir aktif olarak çocukluk-ergenlik dönemi sorunları ile yoğun olarak çalışmaktadır.

Halen Optimum Psikoloji Ankara Şubesi’nde danışanlarına hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermeye devam etmekte olup, yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışmaktadır. 

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİ

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi – Nilüfer DEVECİGİL

– Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi.  Dr. Cem Keçe, CİSED,

-Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi. Prof. Ebru Şalcıoğlu., DATEM,

-Çocuk Ergen Ruh Sağlığı Eğitim Programı – Prof. Cem Gökçen ve Uzman Dr. Alper Yılmaz

– Moxo Dikkat testi Eğitimi,

– Çocuklarla Klinik Görüşme ve Çocuk Testleri Eğitimi,

 

UZMANLIK ALANLARI

Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlık
EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapisi
Deneyimsel Oyun Terapisi
Dikkat ve Algı Terapisi

DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Toplam 30 Danışan Yorumu –   

 

C..A

Oğlumun ergenlik dönemi için psikolog ararken yollarımız Merve Hanımla kesişti. Annesi olarak endişelendiğim durumlar vardı ve artık oğlumla sürekli tartışma halindeydik. Merve hanımla seanslar sonucu benimde endişelerim azaldı. Oğlumla daha iyi iletişim kurmaya başladık. Emdr yöntemi ile çalışmalarını titizlik ve özveriyle yönetiyor. Kendisinin güler yüzü ve içten tavırlarını hissediyorsunuz ve size de iyi geliyor. Emdr efsanevi ve mucizevi bir yöntem.  Ergenlik döneminde sorun yaşıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

 

B…E

Merve hanımla bir tavsiye üzerine yollarımız kesişti. 4.5 yaşında ki oğlum tırnaklarını kanatarak yiyor ve kirpiklerini yoluyordu. Oğlum Merve Hanımla seanslara eğlenerek gitmeye başladı ve sürekli gitmek için can atması bizi de sevindiriyordu. Kaygılarına ve travmalara yönelik oyun terapisi uyguladı. Hala devam ediyoruz. Sayesinde biz de anne baba olarak her hafta yeni bir şeyler öğreniyoruz. İçten tavrıyla ve güler yüzüyle içiniz ayrı ısınacak. Sorulara içtenlikle cevap veriyor ve elinden geleni yapıyor. İyi ki hayatımızda.

 

M..U

Merve hanıma 5 yaşında ki kızımın tek yatamama korkusu nedeniyle ulaştım. Sürekli yanımızda yatmak istiyor ve günlük rutin halinde uyuyana kadar eşimle kızımın yanında bekliyorduk. Çalıştığımız için bizi de oldukça zorluyordu. Geceleri uyuduktan sonra yatağa gittiğimizde uyandıysa gelip yanımıza yatıyordu. Göndermeye çabalayınca ağlama krizlerine başlıyordu.  Oyun terapisi ile bizim bile bilmediğimiz birçok şeyin etken olduğunu öğrendik. Bize kattıkları için çok teşekkür ederim. Sorulara içtenlikle cevap veriyor ve çok başka biri. Tanımanız lazım J

 

D… G

İşini hakkıyla yapıyor tam bir hanım efendi ben oldukça memnun kaldim. Ergenlik sorunlarımız nedeniyle başvurmuştuk. Evde sürekli birbirimizi yiyen ve kapı pencere çarpmaları ile dolu günlerle boğuşuyorduk. Kızımla olan problemlerimizi Merve hanım sayesinde çözüme götürmeyi başardık. Bence ihtiyacı olan herkes profesyonel bir destek almalı. Her anne ve babanın ergenlik döneminde yaşadığı bir sorun vardır uzmandan destek alınmalı. Ben tşk ederim Merve hanıma desteği için.

 

E…T

İnternet üzerinden Merve hanımla iletişime geçtik. İyi ki de tercih etmişiz. 4 seansta oğlumdaki değişimlere ben bile inanamıyorum. Oğlum ergenlik döneminde ve aşırı içine kapanmasıyla ve benimle sorunlarını paylaşmadığını fark ettiğim için başvurmuştuk. Benim ikinci evliliğim olduğu için bazı sorunlarda yaşamıştık. Şimdi sorunlarımızın farkına vararak süreci ilerletiyoruz. Samimiyeti ve güler yüzü için ayrıca teşekkür ederim.
Not: Daha önce gittiğimiz psikologlarla iletişim kurmayarak kendisini devamlı saklı tutmuştu. Merve hanımla hiç böyle bir sorun yaşamadık.

 

B…A

Merve hanımla 13 yaşında ki kızımın sınav süreci içerisindeyken aşırı derecede kaygılandığı için başvurduk. Kızımda sınava girmeden ellerin titremesi ve ıslanması, kalbinin çarpması ve bayılacak olma gibi şikayetleri vardı. Beraber çok güzel bir şekilde bizi de sürekli dahil ederek Emdr çalışmaya başladılar. Tanıdığınız da samimiyeti size geçiyor ve emin ellerde olduğunu biliyorsunuz. Gönül rahatlığı ile kendimizi ona teslim ettik. Yanılmadık. Alanında gerçekten çok iyi. İyi ki Merve hanımı tercih etmişiz. Bu zamana kadar emeği için teşekkür ederiz.

 

H….K

Merve hocama 6 yaşında ki kızım için başvurduk. Bizi yoran takıntılı halleri,  tikleri ve anlamsız derece her şeyden korkan bir çocuktu. Merve Hoca kızıma oyun terapisi uygulayarak onun iç dünyasına çok güzel girdi. Biz bile bu sürecin böyle olabileceğini düşünmemiştik. Kendimizin anne baba olarak çocuğumuza nasıl hasarlar verdiğimizi görünce kısa süreli sancılı süreçler geçirdik. Bizi bile o kadar rahatlattı ki. Merve Hocayı tavsiye etmemdeki en büyük sebep çocuklara oyun terapisi yaparken en önemlisi aileye de psikoeğitim veriyor. Eşim ve bana yola beraber çıktığımız bu süreçte ne yapmamız gerektiğini, ne yapmamamız gerektiğini, nelere dikkat etmemiz gerektiğini tek tek örneklerle usanmadan anlattı.  Çocuklara olan yaklaşımı, samimiyeti, içtenliği, güler yüzle yaklaşması bana ne kadar işine aşık bir psikolog olduğunu gösterdi. Herkes mutlaka hocamı tanımalı. Anne baba olarak bazen yorgun düşüp çaresiz kaldığımızda umut ışığı oluyor. İyi ki hayatımızın bir parçası haline geldi. Başarıları daim olsun.

 

A….Y

Oğlum 8 yaşında ve son 2 aydır hiç tek başına kalamıyordu. Geceleri ya benimle ya da babası ile uyumak istiyordu. Mutfağa su içmeye, tuvalete bile tek başına gidemeyip bizimle gitmeye başlamıştı. Uzunca süre psikolog araştırdık en sonunda Merve hanıma başvurduk.  Merve Hanım’a gittiğimizde bazı bilgisayar karakterlerden ve benzeri izlediği karakterlerden korktuğunu öğrendik. Çok şükür ki bu sorunu aştık. Bizimle olan iletişimi ve ilgisi bizi oldukça tatmin etti. Oğlumun ona hayran kalması ve sürekli Merve’ye bunu anlatmalıyım diyerek heyecanla seanslarını beklediği bir süreç oldu. Eve bazı ödevler vermişti ailecek yaptığımız için bizim içinde keyifli bir süreç geçirdik. Bağlarımız ve iletişimimiz daha da kuvvetlendiverdiği ödevler de ayrıca çok keyifliydi ve çocuğu gerçekten sürecin içine alan şeyler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum, iyi ki kesişmiş yollarımız.

 

R…A

16 yaşında ki kızım odasından çıkmıyordu ve sürekli sosyal medya fonemini olma uğraşı içerisindeydik. Okula gitmek istemiyordu ve sürekli bilgisayar ve telefonla zaman geçiriyordu. Son 2 haftadır bizimle yemek bile yemeyi kesmişti. Okulda ki öğretmeni de arkadaşlarıyla ilişkisini kestiğini tek başına telefonla uğraştığını, derslerinde ki başarısının gittikçe düştüğünü söyleyince hemen psikolog aramaya başladım. Merve Hanıma denk geldik hemen randevu aldım. Kızım gitmeyi reddetti zorlayarak götürdük ama görüşme sonunda devam etmek istedi. Beraber etraflıca konuştuktan sonra Emdr yöntemi ile ilerleyeceğini belirtti. Kullandığı yöntem ve kendi profesyonelliği olsun oldukça başarılı. Anne baba olarak bize bile çok şey kattı. Kızımızla aramızda ki iletişim sorunları üzerinde çalıştı.  Merve hanıma kattıkları için, güler yüzü ve ilgisi için çok teşekkür ederim.

 

B..İ

15 yaşında ki oğlumun topluluk önünde konuşamama veya öğretmeni tahtaya kaldırdığında sözcükleri bulamama, unutma, terleme ve çarpıntısı nedeni ile Merve hocamla seanslara başladık. Kullanacağı yöntemi detaylı bir şekilde aktardı. Kısa zamanda oğlum evde kendini kendisini konuşma yaparken deneyeme başlamıştı ve bizde oldukça mutlu olmuştuk. Yavaş yavaş ilerleyerek sorunlardan kurtulduk. Çok içten, samimi ve güler yüzlü biri. Sorulan her soruya yanıt veriyor ve rahatlatıcı, huzur verici bir yönü var. Ergenlik döneminde danışılacak adreslerden biridir.

 

Y….A

Merve hocamla iyi ki yollarımız denk geldi. Oğlumun kaygılarına, korkularına ergenlik döneminde yaşadığımız bütün sorunlarda başvurduğumuz tek adres. Anne baba olarak zorlandığımız noktalarda, işin içinden çıkamadığımız anlarda onun var olduğunu düşünmek bile insanı oldukça rahatlatıyor. Zorlandığım anda Merve hoca böyle derdi diyerek sesi bile kulağınızda yankılanıyorJ Eşim ve ben hep sorunun çocuklarımızda olduğunu ve neden böyle olduklarını sorgular dururduk. Sonra birden aynayı kendimize tutmayı Merve hocam sayesinde öğrendik. O yüzden Merve hocayı tanıdıktan sonra hep iyi ki dedik. Daha kapıdan girer girmez o güler yüzü, bakışı ve içtenliğini kalben hissediyorsunuz. Hiç yabancılık çekmeyeceğiniz birisi. Sırtınızdan yükleri alan, hafiflemenizi sağlayan biri. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

H…U

Eşimle sorunlu bir şekilde 1 yıl önce boşandık. Oğlumun babasına karşı aşırı derecede bir öfkesi vardı ve görüşmek istemiyordu. O kadar ısrar etmeme rağmen reddediyordu.  Hırçınlıkları, durduk yere ağlama öfke krizleri, gece diş sıkmaları başlamıştı. Daha önce psikologla görüşmelerde verim alamadık ve çekiniyordum. Hem maddi açıdan hem de bir fayda sağlama yönüne bakıldığı zaman düşündürücü geliyordu. Bir umut gene araştırıp Merve hocaya ulaştık. Ona ne kadar teşekkür etsem az. Resmen beni bir çukurun içinden çıkardı. Kendimi çok çaresiz hissederken oradan çıkarmasıyla gözümde de gönlümde de çok özel bir yere sahip. Oğlumu gözüm kapalı emanet edeceğim tek yer. Oğlumla o kadar içten ilgilendi ve o kadar güzel çözümledi ki oğlum Merve hanımı bir sığınak gibi gördü. Her seansı heyecanla beklemeye başladı. Kullandığı yöntemler, önerileri çok kıymetli ve değerli. Oğlumun Merve hocayla güvende hissetmesi ve rahat olması beni oldukça mutlu ediyor. Oğlumun kısa zaman içinde bana karşı olan tavrı azaldı. Babasıyla görüşmeyi kabul etti. Onu tanımanız lazım. Seans sonunda ki o güven ve rahatlama hissini anlatamıyorum J İyi ki umudumu yitirmeden Merve hocamızı bulmuşum. Çekinmeden, gönül rahatlığı ile Merve hocamı tavsiye ediyorum.

 

S…T

Kızımın stres anlarında altına kaçırma problemi vardı. İlkokulda olduğu için birkaç kez de okulunda sınıfta kaygılandığı bir anda bu problemi yaşamış.  Arkadaşları da dalga geçince bir köşede ağlamaya başlamış ve öğretmeni fark etmiş. Ağlaması durmayınca ve kıpkırmızı bir hale gelince beni aradılar ve koşturarak okula gittiğim bir süreç yaşamıştık. Eve gelince başlayan ağlama krizleri, öfkeli davranışları başlamıştı. O günden sonra okula gitmemek için verdiği mücadeleler başladı. Evden törenle çıkmalarımız, tartışmalarımız, kendini yerden yere atması, okulda sürekli sorun çıkarıp benim çağırılmam… Hatırlaması bile oldukça üzen bir dönem içindeydik. Okulda ki öğretmeni bir oyun terapisi almamız gerektiği görüşündeydi. Bende artık tıkanmış ve tahammülü tükenmiş bir durumdaydım. Sinirime hakim olamıyordum. Sonrasında Merve hocayı bulduk. İlk tanıdığım andan itibaren sevecen tavrı dikkatimi çekmişti. Beni o kadar güzel karşıladı ve yargılamadan dinledi ki kendimi çok rahat hissettim. Onunda özelliği bu sanırım. Kendinizi onun yanında güvende ve rahatlamış hissediyorsunuz. Kızımla araları çok iyi. Bazen beni bile hayran kalıyorum o samimiyetlerine J Kızım Merve hocayla olmaktan keyif alıyor. Okul yerine bugünde Merve’ye gidelim diyor J Eşimde çözüleceğine inanmıyordu ben Merve hocayla görüştükten sonra eşimi de götürdüm. Sorunlarımızı yavaş yavaş çözmeye başladıkça eşimle bu alanın ne kadar farklı olduğunu ve doğru kişiyle ne kadar güzel ilerlediğini gördük. Çocukların oyun oynarken aile olarak altında yatan şeyleri gözlerimizle görmek ve her seans sonunda bizi bilgilendirmesi bizim içinde zorlu bir süreç haline geliyordu. Ama bir yandan nasıl olması gerektiğini ve aldığımız geri dönütler sayesinde kızımızın günden güne daha iyi hissettiğini gördükçe her hafta iyiye gittikçe bu bizim için mutluluk verici bir durum haline geldi. Tereddüt etmeden Ankara’da ya da nerede olursanız olun güvenebileceğiniz tek yerdir Merve hocam.  Asla pişman olmazsınız J

 

D..K

4 yaşındaki çocuğum anaokuluna hiç gitmek istemiyordu. Hocasından çok çekiniyordu ve arkadaşlarıyla anlaşamadığını söylüyordu. Yaşı erken olduğu için ilk başta okuldan almayı düşündük. Konu hakkında araştırma yaparken Merve hocama denk geldik. Bize oyun terapisinin bilgisini verdi ve onun önerisi ile süreci başlattık. 5 seans sonunda çocuğumun sıkıntılarının sebeplerini bulduk ve aşma yolunda çok önemli yollar kat ettik. Bizde ebeveyn olarak nerelerde hatalar yaptığımızı anladık. Artık çocuğum okula gitme konusunda bizden daha heyecanlı. Bu heyecanı Merve hocam sayesinde yaşadık. O olmasaydı okuldan alacaktım. Merve hocama sonsuz teşekkür ediyorum. Kızım için verdiğim en doğru karar kendisini aramak oldu.

 

Ö…H

Çocuğumun geceleri altını ıslatma problemi vardı. Sıklıkla olmadığı için çok önemsemedik. Ama artık bir zamandan sonra artmaya başladı. Biraz daha erteledik düzelir diye ama düzelmeyince bir tanıdık vasıtası ile Merve hocaya ulaştık. Yaptığı değerlendirmeler sonucu bizi güzelce bilgilendirdi ve ben kendimi çok rahatlamış hissettim ve oyun terapisine başladık. Tedavimiz devam etmesine rağmen yaşadığımızı sıkıntılarda oldukça azalma oldu. Çocuğumuzun neşesinin artması kaygılarının azalması anneler için dünyalara değişilmez gibi geliyor. Hepsi Merve hocamın sayesinde. Hayatımıza dahil olduğu için çok şanslıyız. Onun gibi bir psikoloğa denk geldiğimiz için kendimi çok şanslı hissediyorum. Gözüm kapalı Ankara’da Merve hoca derim.

 

P…S

Eski eşimle sorunlu bir birlikteliğimiz oldu. Ayrılma kararı verdik. Oğlum 16 yaşında ve ergenlik dönemiyle de birleşince iyice içine kapandı. Bana hiçbir şey anlatmıyordu. Eskiden beraber zaman geçirirdik ve keyif alırdık. Ne zaman beraber zaman geçirmek istesem sürekli arkadaşlarıyla olduğunu işi olduğunu söylemeye başlamıştı. Eve geç gelmeye başlamıştı ve sorularıma çok sert cevaplar veriyordu. Kendimi iyice yalnız hissetmeye başlamıştım ve kaybolduğumu hissediyordum. Uzun bir araştırma sonucu Merve hocama ulaştık.  Beraber güzel anlaştılar ve oğlum ilk başta tepkili olsa da tepkisi günden güne azaldı. Kendini açmaya başladı.  Kendini açtıkça sorunlarda azalma oldu. Bazı seanslara bende dahil oldum. Ama en önemlisi boşanma sürecimde özellikle bir anne olarak desteğe ihtiyacım olduğu bir zamanda bana ilaç gibi gelen,  içten yaklaşımıyla en zararsız şekilde bizi bu sorundan çıkarması oldu. Uzun bir aradan sonra oğlumla eskisi gibi konuşmaya başladık. Oğlumun yaşadığı kaygıları, yaşadığı sıkıntıları Merve hocam sayesinde öğrendim.  Ne kadar teşekkür etsem az gelir. Onu tanımak büyük şans oldu. İyi ki işini bu kadar güzel insanlar var. Herkesin denk gelmesini istediğim bir psikolog. Minnettarım.

 

U…Y

Çocuğum yakın aile haricinde kişilerle konuşmaktan çekiniyor ve bazı zamanlar konuşurken durup kilitleniyordu. Bunu fark edince biraz gözlemden sonra aslında çok büyük sorunlar olduğunu fark ettim. Okulda bir şey yaşayıp yaşamadığını öğrenmek için okulla görüşmeye gittim. Okulda öğretmene sorduğumda sürekli yalnız kalmak istediğini ve ani şeylerden korktuğunu belirtmişti. Saçını sevmeye bile kendini çekerek tepki verdiğini kişisel olarak hoşlanmayabilir diye düşündüğünü bir sorun olabileceğini düşünmediğini dile getirmişti. Aslında teması seven bir çocukken böyle tepkiler veriyor olması beni endişelendirmişti ve hemen bir uzman aramaya başladık ve Merve hocaya denk geldik. Oyun terapisiyle tanıştık ve kesinlikle işinin ehli olduğu oldukça belliydi. Başlamadan bütün detayları anlattı. Sorduğum her soruya sakinlik ve güler yüzüyle cevapladı. Aklımda hiçbir soru işareti bile kalmamıştır.  Birkaç seans sonunda asıl gerçeği öğrendik. Kızımın kötü tepkilere maruz kaldığını görmüş olduk. Mucizevi gibi bir yöntem kullanarak bunu yapıyor ve anne- baba olarak çocuğunun kendi içinde yaşadıklarını oyunla öğrenilebileceğini gördük. Çocuğumuzla nasıl oyun oynayacağımızı Merve hocayla öğrendik. Eğer Merve hocaya gitmesek öğrenemeyeceğimiz birçok şeyle yüz yüze geldik. Zorlayıcı zamanlar geçirdik. Ama iyi ki Merve hocaya denk geldik. Benim için yeri oldukça ayrıdır. Zor zamanlarımızda içtenliği ile ve sakin tavrı beni o kadar rahatlattı ki onu tanıdığım için çok şanslıyım.

 

K….H

Çocuğum yeni bir şeyler yapma ve deneme konusunda çok kaygılı davranıyordu. İlk başta çok önemsemedik uyum sağlayacağını düşündük. Ama anaokulunda sorun olabileceğini ve sıkıntı yaşayabileceğini söylediklerinde bir arkadaş tavsiyesi ile Merve hanıma ulaştık. İleriye dönük sorunlar olabileceğini ve altında yatan nedenleri sorguladığımızda bizim bile farkında olmadığımız çok şey öğrendik. Hiç ummadığınız aklınıza gelmeyen şeyleri fark ediyorsunuz. Oyun terapisi yöntemini oldukça detaylı anlattı. O anlatırken aklınızda ki sorulara bile kendisi cevap veriyor oluyor. Özellikle verdiği geri bildirimler oldukça kıymetli.  Bir yandan da bizde bu sorun için nasıl davranmamız gerektiğini öğrendik. Çocuğumda ki sorunlar günden güne azalmaya başlayınca Merve hanıma hayran kalmamak elde değil.  Tedavimiz devam etse de çok güzel yol katettik. Merve hanıma denk geldiğimiz için çok şanslıyız.

 

L..Z.

7 yaşında ki oğlum gece tek yatmaya korkmaya başlamıştı. Daha öncesinde karanlıkta uyuyan çocuğum anne çocuğu aç veya anne benimle yatar mısın? demeye başlamıştı. Uykusu çok hafiflemişti ve sabah babası uyandırmaya gittiğinde yastığının ve çarşafın su içinde olduğunu görmüş ve hemen beni çağırdı. İlk gün çok üstünde durmadık ama uykusunda sürekli sayıklıyor ama ne dediğini anlamıyorduk. Gece olduğunda uyumakta zorlanan ve uyumamak için direniyordu. 1 haftada çarşaf su gibi olunca bir uzmandan destek almaya karar verdik. Merve hanımla tanışmamız öyle başladı. Oyun terapisi ile kısa bir zamanda sorunun nedenini çözdük. Oynadığı bilgisayar oyununun bir karakterinden etkilenmiş olduğunu öğrendik.  Merve hanım işinin uzmanı.  Sorun yaşayan herkese gözüm kapalı tavsiye edeceğim biri. Bütün sorularınıza içtenlikle cevap vermesi, ilk günden beri ilgili tavrı, çocuklarla iletişimi o kadar güzel ki. Tanıdığınızda ne demek istediğimi anlarsınız J iyi ki varsınız Merve hanım.

 

Ö…S

Çocuğum 4 yaşına girdiğinden beri Merve hocamla iletişim halindeyiz. Ebeveynlik konusunda destek alıyoruz hem de bir sorunla karşılaştığımız zaman hemen kapısını çalıyoruz.  Çocuğumun en iyi anlaştığı insan diyebilirim. Daha öncesinde çocuk büyütmekten korkardım, çok kaygılıydım ancak onunla tanıştıktan sonra kaygılarım uçtu gitti. Bana da ayrı destek oluyor, eşime de. Hayatımızın dönüm noktası ve iyi ki var dediğim biri. Her konuda yargılamadan sonsuz sevgisi var. Onu tanımak büyük şans. İyi ki Merve hocamı seçmişiz.

 

S….R

Eşimi bir kaza sonucu kaybettik. 2 tane kızımı da tek başıma büyütmeye çabalıyorum. Küçük kızım daha küçük olduğu için sorunlar baş göstermeye başlamıştı. Ellerini ve ayak parmakları etlerini yemeye başlamıştı. Yaralarla da gittikçe oynuyordu. Her yeri kan içinde kalıyor ve buna hiçbir tepki vermiyordu. Sanki canının yandığını hissetmiyor gibiydi. Daha sonra bir tavsiye üstüne Merve hocamla iletişime geçtik. Kullandığı yöntemle kendisine hayran bırakıyor. Kızımın seans var dediğimde gözlerinin içi parlıyor ve Merve’yi çok özledim diyerek saati heyecanla bekliyor.  Gittiğimizden beri sorunlarımız oldukça azaldı. Yaralar iyileşmeye başladı. Kızlarım bir yana benim için de çok iyi geliyor. Yanında kendimi huzurlu ve anlaşılmış hissediyorum.  Kendisi çok bilgili ve çok samimi birisi. Herkese tavsiye ederim.

 

C…Ö

Lise 2 ye yeni başlayan oğlumun bilgisayara bağımlı olması ve arkadaş edinememesi üzerine yaşadığımız endişeler sonucu Merve hocamızı bulduk. Oğlumu seansa ikna etmek ve dışarıya çıkarmak oldukça zordu. İkna olduğu bir anda kapısını çaldık ve hiç çıkmak istemedik. Sıcacık duruşu ve güler yüzü sizi orada tutmasına yetiyor. Oğlum bile ilk günden ısındı ve konuşmanın iyi geldiğini devam edeceğini söyledi. Kullanacağı Emdr yöntemini detaylı anlattığı için oğlum kendisini Merve Hocamızla oldukça güvende hissetti. Bunu oğlumuzdan duymak bile bizi bu kadar sevindirdi. Daha çok başındayız ama şimdiden bize kattığı her şey için teşekkür ederiz. İyi ki Merve hocamı onca kişi arasından seçmişiz. Şanslı olduğumu düşünmem ama bana şanslı hissettiren tek insan diyebilirim J

 

R…Y

5 yaşında ki oğlumun okulda sürekli uyumsuz davranışları olduğunu, arkadaşlarının oyununu bozduğunu ve birkaç arkadaşına zarar vermesiyle okulun çağırısı üzerine uzman birini aramaya başladık. Bir tavsiye ile Merve hocayla iletişime geçtik.  Oyun terapisi ile seanslar başladı. Agresif davranışları ve uyumsuz tavırları oldukça azaldı. Öğretmenle de iş birliği yapıldığı için çok güzel geri dönütler alınca ailesi olarak oldukça mutlu olduk. Hepsi Merve hocamın sayesinde. Çocuğuma ve bize çok iyi geldi. Kendisi çok sevecen ve tatlı bir insan. Ankara’da gönül rahatlığı ile başvura bileceğiniz birisi. İşinde oldukça başarılı. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

F…Ö

4,5 yaşında olan kızım için Merve hanımla görüşmeye başladık. Kızımın problemini ilk anlattığımda dikkatlice dinleyerek sürekli davranışın nedenini sorgulamaya ve derinine inmeye çalışması çok hoşuma gitti. İlk seansta kızımız olmadan eşimle beraber gitmiştik. Uygulayacağı yöntemi detaylı bir şekilde bizi nelerin beklediğini anlattı. Kızım ile birlikte oyun terapisi seanslarına başladılar. Her seans sonrası Merve ablasını çok sevdiğini ve sürekli onun yanında olmak istediğini gitmek söyler hale geldi. Hatta bir durumda anne Merve abla böyle dememişti ama unutuyorsun galiba diye beni bile düzeltmişliği olmuştuJGerçekten bu süreçte biz çok faydasını gördük. O yüzden Merve Hanım’ın güler yüzü ve bilgisinden her anne ve babanın yararlanmasını şiddetle tavsiye ederim.

 

T..D.

Merve Hanım ile arkadaş tavsiyesiyle tanıştık. Oğlumun bazı sorunları vardı ve destek arayışı içerisindeydik. Oğlumu ilk kendisine götürdüğümde oldukça tedirgindim. Çünkü oğlum konuşmayı sevmeyen kısa cevaplar veren, çekingen yapılı bir çocuk olduğunu bildiğim için tepki göstereceğini düşünmüştüm.  Tamamen yanılmışım. Neden tavsiye edildiğini ilk seansın sonunda anladım. Bütün kaygımı aldı gitti. Merve Hanım’ın güler yüzü, ve profesyonelliği sayesinde oğlum onu çok sevdi. Her seansa giderken heyecanla ve aşırı istekli bir şekilde evden çıkar hale geldi. Merve Hanım sayesinde hızlı bir şekilde ilerleme sağladık. Bizi tecrübesi ve profesyonelliği ile çok iyi bir şekilde bilinçlendirdi. Ebeveyn olarak hatalı olan davranışlarımızı değiştirdiğimizde çocuğumuz da sorun gördüğümüz davranışların aslında nasıl değiştiğini gözlemleme fırsatı bulduk. Kesinlikle çok samimi birisi. Herkese tavsiye ediyorum. Birde buradan sesleniyorum. Şiddetle Psikolog Merve Nur Akıl diyorum. İyi ki karşımıza çıktı J Sonsuz teşekkür ediyoruz.

 

A…Y

Oğlumda küçük yaştan beri babasıyla fark ettiğimiz dikkat dağınıklığı vardı. Okula da başlaması ile problemlerimiz günden güne artmaya başladı. Öğretmen oğlumdaki dikkat probleminin ileri ki yaşlarda ders başarışını etkileyebileceğini söyledi ve bir uzmandan yardım almamız gerektiğini belirtti. Birçok yöntem ve psikologlardan netice alamamıştım.  Bir Arkadaşımın tavsiyesi ile son umut Merve Hanımdan randevu aldık. Görüşmeye gittiğimizde bizi o kadar samimi ve güler yüzle karşıladı ki enerjisi hemen geçti. Önce benimle ve eşimle daha sonra oğlumla görüşmeler yaptı. Oğlumun neler yaşadığını ve durumu çok güzel ve ayrıntılı bir şekilde anlattı. Benim kaygımı azalttı ve umutla bakmamı sağladı. Kullandığı yöntemler sayesinde ve aileye verdiği ödevlerle hem eğlenip hem öğrendiğimiz bir sürece girmiştik. Sonunda artık oğlumun dikkat seviyesi artmaya başladı ve daha da dikkatini toplamayı öğrendi. İyi ki Merve hanıma güvenip yola çıkmışım. Çok umutsuz olduğunuz bir anı düşünün ve size o anda uzanan bir eli hayal edin. Herkese tavsiye ediyorum. Çünkü o benim kurtarıcı MELEĞİM.

 

T…E

Merhaba, 6 yaşındaki kızımın doğduğu andan itibaren parmak emme problemi vardı. Parmaklarını emmeyi asla bırakmıyordu. Ne yolu denediysek başaramadık. Ellerinin rengi bile değişmişti. Bir durumla karşılaştığı zaman yer, zaman fark etmeden parmaklarını emmeye başlıyordu. Uzun bir araştırma sonucu Merve hanıma ulaştık. Oyun terapisi ile çalışacağını detaylı bir şekilde anlattıktan sonra sorularımın hepsine cevap buldum. Seansları yakından takip ettim. Nasıl ilerleme kaydettiğine an ve an şahit oldum. Şuan artık parmak emme sorunumuzdan tamamen kurtulduk. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Merve hanımı tanıyan herkesin söylediği gibi çok candan biri. Gerçekten alanında çok bilgili. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

İ..S

Lise 3 öğrencisiydim ve Merve Hocamı ailemin zorunlu istediği üzerine gitmiştim. İlk başta bu duruma çok kapalı olmama rağmen zamanla beni kendisine çekmeyi başardı. Ve tanıdıkça hep gitmeliyim dediğim biri olarak aklıma kazındı. Arkadaşlarımın da genel olarak yaşadığı bir durum olan üniversite sınavına şimdiden hazırlandığım bu dönemde yaşadığım stres beni olumsuz yönde etkilemişti. Ailemde bu durumu fark edince bana yardım aldırmak için üstün bir çaba gösterdiler J . Hem yanında mutlusunuz hem de huzurlu. Ayrıca kullandığı yöntemler çok ilgi çekici. Emdr ile beni tanıştırdığı için oldukça mutluyum. Bu dönemde içerisinde benim önemsemediğim birçok sorunu çok kısa bir sürede çözüme kavuşturduk. Deneme sınavlarımda artışlar olmaya başladığında hemen onun yanına koşmak istediğimi hatırlıyorum. Kendisini o kadar içten ve sıcakkanlı ki annemlerden farklı olmaz diye düşündüğüm için çok pişmanım. Bir insanın ufak bir sorunu ile bile o kadar ilgili davranıyor ki. Başka biri anlatsa sanırım inanmazdım. Keşke onu her an yanımda tutabilsemJ Daha önce kardeşimin bir deneyimi olmuştu ve karşı tarafı samimiyetsiz bulmuştum. Ondan fazlaca uzaktım ta ki Merve Hocamı tanıyana kadar. Merve Hocama denk geldiğim için oldukça şanslı hissediyorum. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Bir sorununuz olsun olmasın onu bir tanıyın bence J

 

M…A

Herkese merhaba, büyükşehirlerde işinde güvenilir bir uzman bulmanın çok zor olduğunu çok iyi bilen biri olarak oğlum için seçtiğim en güvenli tercih Merve hanım oldu. Oğlumla ilgili birkaç sorun ile kapısını çalmıştık.  Ayrıntılı bir şekilde eşimi de beni de dinledi. Sorular sorarak oldukça derine indi. Daha sonra oğlumuzla çalışacakları oyun terapisi hakkında bilgiler verdi. Anne baba olarak aklımızda soru kalmadı hepsine tek tek cevap veriyor oldu.  İlk zaman sorunun olası nedenleri hakkında konuştuklarımızın gerçekten de bizde oyuna dahil olduğumuz zamanlarda Merve hanımın dediği şeyler olduğunu anladık. Anne baba tutarlılığından bahsetmişti. Ankara’da çocuk psikoloğu arıyorsanız hemen ulaşın derim. Emekleri için tekrar teşekkür ederiz.

 

Y…Ç

Merhaba, Ben lise son sınıfta olduğum için Merve hanımdan destek almaya başlamıştım. Kendimi tıkanmış, bunalmış, çökkün bir ruh hali içinde iken araştırarak bulmuştum.  Daha sonra ailemle konuştum ve onlarda onay verdikten sonra iletişime geçtik. Benim hem ailemle hem de okulumla ilgili sorunlarım günden güne artıyordu. Kendimi çaresiz ve çıkmazda, anlaşılmaz hissediyordum. Özellikle ailemin beni hiç anlamadığını düşünüyorum. Merve hanımla görüşmelere geldikten sonra gerçekten anlaşıldığımı hissettim. Evet, biri beni sonunda duydu dedim. Psikolog Merve Hanım çok girişken ve aşırı sempatik biri. Kafamı kurcalayan ve konuşmak istediğim her konuyu rahatça konuştuğum biri. Her türlü sorunumu anlatabiliyorum ve bir şekilde beni rahatlatmayı başarıyor. Resmen bakış açım değişti. Bende farklı yönden bakmayı onunla öğrendim. Kendimi yanında huzurlu ve güvende hissediyorum. Bana ve düşüncelerime değer veriyor. Bu o kadar değerli ki. Ben kısa zamanda iyi bir ilerleme kaydettiğimi düşünüyorum ve herkese Merve hanımı tavsiye ediyorum. Benim yaşımda olan ve sorunlarına çıkış yolu bulmak isteyen akranlarım mutlaka Merve hanımı tanımalı.

 

PSİKOLOG KİMDİR?

İnsanın kendini anlama çabası eski yunan çağına kadar uzanmaktadır. Başlarda felsefenin içinde yer alan bir düşünce …

PSİKOLOG – PEDAGOG ÜCRETLERİ 2022-2023

Hayatımız boyunca pek çok problemle karşılaşıyoruz. Bazende bir problem olmadan nedensiz bir şekilde öfkeli, depresif …

ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE ALINAN PEDAGOG DESTEĞİNİN POZİTİF ETKİLERİ

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı şöyle tanımlamıştır: “Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı …