Psikolog Hazal Gül AKKUŞ

Psikolog Hazal Gül AKKUŞ'un Özgeçmişini ve Danışanları Tarafından Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞİ

Hazal Gül AKKUŞ
Psikolog Pedagog ve EMDR Dnş. 

Psikolog  Hazal Gül Akkuş, Bolu Canip Baysal Lisesinden mezun olduktan sonra FMV. Işık Üniversitesi’nde dört yıllık psikoloji lisans bölümünü üç yılda onur derecesiyle bitirmiştir. 2019 yılında İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarında yedi ay boyunca Prof. Dr. Öget Öktem’in süpervizörlüğü eşlinde konuşma bozukluğu üzerine çalışmıştır. Hastanede yatan hastalar için Türk Psikologlar Derneğinden Nöropsikolojik Değerlendirme test eğitimlerini almış ve burada yatan kişilere uygulamıştır.

Daha sonra 2020 tarihinde kariyerine özel bir klinikte devam eden Psikolog Hazal Gül Akkuş burada çocuklarla ve gençlerle çalıştı. Çocuklarla çalışmak için Nilüfer Devecigil’ den Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimini aldı. Davranış Bilimleri Enstitüsü’ nden EMDR Terapisi eğitimi aldı. Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi aldı.

3 yıldır mesleki çalışmalarına devam eden Psikolog Hazal Gül Akkuş; yalnızca çocukluk ve gençlik sorunları ile çocuk ve ergenlerle çalışmaktadır.

Halen Ankara Optimum Psikoloji’ de danışanlarına hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİ

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi – Nilüfer DEVECİGİL
– Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi

– Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Mehmet Z. SUNGUR

– Nöropsikolojik Değerlendirme test eğitimleri

– MMPI Kişilik Testi Eğitimi

– MOXO Dikkat Testi Eğitimi

 

UZMANLIK ALANLARI

EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapisi
Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlık
Oyun Terapisi
Dikkat Testi ve Terapisi

DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Toplam 40 Danışan Yorumu –   

A…

Uzun yıllar önce babamı kaybettim ve bunu bir şekilde kendi kendime aşmaya çalıştım. Fakat ben ne kadar unutmaya çalışsamda hafızam ve bedenim yaşadıklarımı unutmadı. Daha sonra geçirdiğim ikincil bir travma sonucu darma duman hayatımı artık tek başıma ayakta tutamayacağımı anladım ve Psikolog Hazal Hanımla EMDR terapisine başladım. Bu terapi sayesinde başlarda bastırdığım ve derinlerde yaşadığım ne kadar duygu varsa hepsiyle tek tek yüzleşmeme ve normal bir şekilde o duyguları da yaşayıp aşma fırsatım oldu. Anlayışı, danışanına olan sabrı ve terapilerimizde gösterdiği ilgi ve özen sayesinde hayatımın en sorunlu döneminde iyi ki Hazal Hanımla yollarımız kesişmiş diyebiliyorum.

 

k….

Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri EMDR terapisine başlamak oldu. Bu yola Hazal Hanımla çıktığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Başta kaygılarım ve endişelerim vardı ama Hazal Hanımın süreci detaylı anlatması ve sorularımı bıkmadan usanmadan yanıtlaması sonucunda bende rahatladım. EMDR terapisi sonucunda hayatıma bakış açım değişti ve sırtımda ki tüm yüklerden arınmış hissediyorum kendimi. Hazal hanımı ve EMDR terapisini herkese öneriyorum.  Kesinlikle hayat kalitenizi arttıracak.

 

P…..

Ağlayarak ve bir sürü korkuyla girdiğim terapi  odasinda Hazal Hanımın önerisi sayesinde EMDR yöntemiyle terapiye başladık. Bu yöntemle ve Hazal Hanımın desteğiyle o dönem ve daha öncesinde yaşadığım birçok problemle baş edebilmeyi öğrendim. İlk seansa ailemin zoruyla katılmama rağmen Hazal Hanım ‘in güler yüzü, samimiyeti, hoş görüsü ve uyguladığı EMDR yöntemi sayesinde enkaz gibi girdiğim o odadan tedavi sonunda yenilenmiş bir şekilde çıktım. Eğer sizinde hayatınızda baş etmekte zorlandığınız geçmiş öyküleriniz varsa Hazal Hanıma mutlaka yolunuz düşsün! Unuttuğunuzu sandığınız gerçeklerle yüzleşmek ve içinizdeki her şeyi o ana boşaltmak kadar iyi gelen bir şey yok… Her şey için teşekkür ederim.

 

A….

Senelerdir eteğimde biriktirdiğim tüm taşarımı EMDR terapisi sonucunda tek tek döktüm. Benim için terapiye başlamak kolay alınmış bir karar değildi ve çok araştırdım. Sonunda Hazal Hanım ile başladık yola ve iyiki kendisiyle tanışmışım. Bence bu süreçte en önemli şey anlaşıldığınızı hissetmek ve Hazal Hanımla her göz göze geldiğimizde beni anladığını ve benimle beraber üzüldüğünü çok iyi anladım. Bana süreç boyunca çok destek oldu ve şu an iyiysem kendisinin emeği çok büyük. Ne kadar teşekkür etsem az Optimum Psikoloji ailesine ve Hazal Hanıma. İyiki sizi seçmişim. Eğer EMDR düşünüyorsanız mutlaka Hazal Hanımla tanışmanızı tavsiye ediyorum herkese. Hiçbir şey kolay değil ama çıktığınız yolda iyi bir destekçinizin olması süreci çok kolaylaştırır bunu unutmayın.

 

Ş….

Bir yıldır düzenli olarak ilaç kullanıyordum. Hastane hastane gezmekten çok yorulmuştum ve hayatım asla  eskisi gibi olmuyordu. Artık ilaç görünce bile midem bulanmaya başladı. Annem ve babamın yoğun ısrarı üzerine şansımı birde psikoterapide denemeyi istedim. Hazal Hanımla tanışmamız böyle oldu ve başta bu sürecinde iyi gelmiceğini ve boşa gideceğini düşünerek gitsemde daha ikinci seasntan sonra bile kendimde olan değişimi fark ettim. Hazal Hanım bana öyle güzel teknikler öğretti ki artık her sıkıntı çöktüğünde de kendimi rahatlatacak farklı uygulamalar yapabiliyorum ve bunu kendisine borçluyum. İlaçlarımı da doktor kontrolünde azaltarak bıraktım ve sadece psikoterapi ile sürece devam ettik. Çok şükür artık iyiyim ve sürecimi tamamladım. Keşke daha önce kesişseymiş Hazal Hanımla yollarımız, iyiki tanımışım kendisini. Çevremdeki herkese koşulsuz önerdiğim birisi, iyiki var!

 

M….

Liseden beri psikologlara gidiyorum. Çocukken ailemi bir trafik kazasında kaybettiğim için teyzem beni sürekli doktorlara ve psikologlara gönderdi. İyi geldi mi derseniz hayır derim. Ama yaşım ilerledikçe ve artık aile kurma sırası bana da gelince kendimde engel olamadığım duygularla karşılaştım ve yardım almaya karar verdim. Uykusuz geçen ağlamalı gecelerin ardından Hazal Hanımla çıktık yola. EMDR tekniğini anlattı ve bu sayade kısa sürede daha çok verim alacağımızı ve nasıl bir uygulama olduğunu detaylıca anlattı. Ona güvenerek başladık ve şu an sadece iyiki diyorum. Şu an evliyim ve yakında bir çocuğumuz olacaksa bunu Hazal Hanıma borçluyum. Tüm korkularımdan sıyrılmış olmanın hafifliği ile güzel bir aile kurdum. İlerde çocuklarımdan birinin psikolog olmasını çok isterim. Çok güzel meslek ve bu meslekte Hazal Hanıma güvenbilirsiniz kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

E….

Herkes mutlaka bir psikoloğa görünmeli. Kendinizi iyi hissediyorsanız bile mutlaka bir psikologla görüşmelisiniz. Bundan bir ay önce çok basit bir uçak fobisi için gitmiştim ve Hazal Hanımla EMDR tekniği ile çalıştık. Kısa sürede bu sorunumu çözdük ve ben Hazal Hanımı çok sevdim bana çok yardımcı oldu. Kendisiyle aramızda olan güven bağından sonra konuşmak için cesaret bulduğum daha önemli sorunumu da açma kararı ile bir ay sonra yeniden çaldım kapısını. Bugün yine aynı sıcaklıkla karşıladı beni. Eminim bu sorunumu da kendisinin desteğiyle ve yardımlarıyla aşacağım. Hazal Hanımın mesleki deneyiminden ve anlayışlı, nazik tavırlarından çok memnunum. Çevremdeki herkese gönül rahatlığı ile öneriyorum. Özellikle EMDR tekniğini denemenizi öneririm.

 

C…..
Canım psikoloğumla olan terapi sürecimin sonuna geldiğimiz için o kadar üzüldümki. Ağlaya ağlaya geçen seasnlarımdan sonra sanki kalbimden bir ağırlık sökülüp alınmış gibi hissettim. Hazal Hanımın yönlendirmesi ile EMDR çalıştık ve çok memnun kaldım. Herkesin görmeyi umduğu bir psikolog vardır eminim ama Hazal Hanım benim beklentilerimin de üzerindeydi gerçekten. Konuşurken bile insanın içini ısıtan sıcak bir ses tonu var ve hiç sussun istemiyorsunuz. İlk psikolog deneyimimdi ve böyle iyi bir insana denk geldiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bundan sonra başıma gelen ilk sorunda kapısını çalacağım tek adres Optimum Psikoloji ve Hazal Hanım. Ne kadar teşekkür etsem az iyikii varsınız.

 

S….

Herkese merhaba, benim hayatımın dönüm noktalarından biri  psikoloğa gitmek oldu. Hazal Hanımla tanıştığımda henüz panik atak bozukluğum olduğunu bilmiyordum. Kaç kez ölümle burun buruna geldiğimi sayamadım bile…  Her hafta sürekli doktora gittiğim için artık hastanedekilerde benden bıktılar ve acil servisinden psikiyatriye yönlendirildim. Doktorum düşük dozda ilaç verdi ve psikoloğa gitmem için tavsiyede bulundu. Hazal Hanımla o zaman tanıştık. Bana hastalığımı çok iyi tanıttı ve onunla baş etmem için yapmam gerekenleri öğretti. Zaman zaman dışarda kendi başıma uygulamam için pratiklerde verdi ve ben bu hastalıkla baş etmeyi öğrenir oldum. Hazal hanıma ne kadar teşekkür etsem az…  Bir anda hayat kalitem arttı resmen. Bu zamana kadar devayı hep yanlış kapılarda aramışım ama bundan sonra bir derdim olduğunda çalacağım ilk kapıyı çok iyi biliyorum. İyiki varsınız…

 

A…..

Bazen kimse sizi anlamıyor gibi hissetseniz de hayatta hala sizi anlayan, sizi duyan birilerinin olduğunu bilmek insana ilaç gibi geliyor gerçekten… Hazal Hanımda benim hayatımın bir döneminde ilacım oldu. Koşulsuz dinledi beni ve asla ayıplamadı, yargılamadı ve en önemlisi garipsemedi. Anladı o beni. Sanki ilk defa beni duyan, anlayan bir kulağa konuşuyormuşum gibi hissettim ve seanslar hiç bitmesin istedim. Ama beş hafta süren bu yolculuğumuz sona erdi ve bu kapıdan ilk giren ben ile son çıkan ben arasında dağlar kadar fark var. Meğer hayatın akışında ne çok şeyi görmezden gelip ne çok şeyi çarpıtarak anlıyormuşum… İyiki Hazal Hanımla kesişti yollarımız. Bana öğrettiği her şey için minnettarım.

 

D….
Eşimle beraber yaşadığımız ve kimselere anlatmaya çekindiğimiz, bizim için çok özel bazı sorunlarımız vardı. Böylesine mahrem bir konuyu kime açacağımızı bilemedik ve sonunda bir uzamandan destek almak için araştırmalara koyulduk ve Hazal Hanımla çıktık yola. EMDR Tekniğinin bize daha faydalı olacağını ve nasıl bir yöntem olduğunu anlattıktan sonra bizimde içimize sindi ve başladık. Kendisinin öyle anlayışlı bir mizacı var ki ona anlattığınız şeylerden hiç utanmıyorsunuz. Sizi büyük bir dikkat ve özenle dinliyor ve anlamaya çalışıyor. Gerek seans içindeki geri bildirimleri olsun gerekse seans sonrası verdiği uygulamalar sayesinde şikayetçi olduğumuz tüm sorunlardan kurtulduk.Artık daha iyi bir evliliğimiz varçok şükür ve kimseler duymadan halledebildik tüm sorunlarımızı.  Kesinlikle tavsiye ediyorum Hazal Hanımı ve kullandığı tekniği. Bize çok iyi geldi inşallah sizede iyi gelir.

 

F…
Yasadigim ani bir kayıptan sonra defalarca psikolojik destek almama rağmen içimde hala tamamlanamayan birşeyler vardı. Hazal Hanımla aldığım EMDR sonrasında ilk defa kendimi tamamlanmış, korkularıyla ve acılarıyla yüzleşmiş ve tüm bunlarla basedebildiğimi hissederek ayrıldım  bir terapi odasından. Hazal Hanım ve verdiği destek sayesinde tedavi sonunda ve sonrasında kendimi daha iyi hissediyorum. Güleryüzü, sakinliği ve anlayışlı yaklaşımı için çok teşekkürler. Benim için zorlu olan bu süreçte iyi ki karşıma Hazal hanım çıkmış.

 

H….
Ben iki yıldır evli olan çiçeği burnunda bir yeni gelindim fakat ilişkimiz ilk seneden sonra değişti ve eşimin ilgisi git gide düştü. Onun ilgisi düştükçe benim hırçınlığım ve paranoyam arttı ve sonra beni aldırken yakaladım. Dünyam başıma yıkılmış sanarken arkadaşımın tavsiyesi üzerine Psikolog Hazal Hanımdan randevu aldım. Enkaz altından beni Hazal Hanım ve kullandığı EMDR terapisi çıkardı. İyiki gelmişim yoksa bununla nasıl baş ederdim, bunu kendime nasıl yedirirdim hiç bilmiyorum. Terapi insansa kendiyle alakalı bilmediği öyle güzel yönlerini gösteriyor ki artık eskisinden daha güçlü hisseder oluyorsunuz. Hazal Hanımı bu konuda herkese öneririm. Anlayışlı yapısı, sakin ses tonu ve mesleki başarısı sayesinde şu an çok daha iyiyim.

 

A….
Üniversite yıllarımdan bu yana insanlar karşısında performans sergilemeketen hep çekinirdim fakat ben bi işletme mühendisiyim. Şuan çalıştığım şirkette müdür pozisyonundayım ve sık sık yurt dışındaki toplantılara katılmam ve sunum yapmam gerekiyor. Her ay ya biri öldü bahaneleriyle yada sağlık sorunum çıktı yalanlarıyla gitmekten kaçtığım toplantılardan sonra patronum artık ölmezsen bu seferkine ne olursa olsun gideceksin dedi. Bende mecburen bir uzman yardımı arayışına girdim ve Hazal Hanımla tanıştık. Performans ankisyetem için EMDR tekniği kullandı ve süreç içinde bana çok yardımcı oldu. İyiki kendisi gibi bir psikologla tanışmışım. Ben çok memnun kaldım özellikle EMDR tekniğini daha önce hiç duymamıştım ve çok etkilendim. Bundan sonra ilk problemimde gidiceğim adres belli: Hazal Hanım.

 

Y….
Bundan üç yıl önce bir araba kazası yaptım ve ne yazıkki bir kişinin ölümüne sebep oldum. O günden sonra hayatım değişti ve bir daha asla arabalara binemedim. Arabalara binme korkum o kadar arttı ki artık tüm mesafeleri yürüyerek gitmekten ayaklarım yara oldu. Daha sonra çevreminde desteği ile bir psikologdan yardım almaya karar verdim. O kadar iyi geldi ki anlatamam. Hazal Hanım ile EMDR çalıştık ve resmen hayatım değişti diyebilirim. Bütün korkularımdan kurtuldum ve bu süreçte Hazal Hanımın beni hiç yargılamadan, anlayış ile dinlemesi de benim için süreci çok kolaylaştırdı. Herkese tavsiye ediyorum. Hayat kalitenizi arttırmak için gerçekten bir kaç hafta yetiyor. İyiki Psikolog Hazal Hanıma gelmişim…

 

İ….

Bir yıldır eşimle boşanma kararı almıştık ama kızımıza bunu ilk söylediğimiz günden beri aşırı tepkiler verdiği için boşanamadık. Kızımızın mutluluğu için hem boşanamıyorduk hemde boşanamadığımız için ev sürekli huzursuz ve gergindi. En son bu çıkmazı çözmek için psikoloğa gitmeye karar verdik.Psikolog Hazal Hanım bize çok yardımcı oldu. Kızımızla oyun terapisi eşliğinde götürdüler süreci ve şuan hem kızımız hemde biz çok memnunuz. Keşke başında biz konuşmadan direk psikoloğa gitseymişiz ama olsun geç gitmemize rağmen Hazal Hanım tüm sorunlarımızı çözdü. Güler yüzü ve samimi tavırlarıyla kızımda onu çok sevdi hatta seans bittiğinde ağladığı, gitmek istemediği bile oldu. İyiki tanışmışız Hazal Hanımla. Herkese tavsiye ediyorum, çocuklarla iletişim kurmanın en iyi yolu oyun terapisi.

 

H…
Herkese merhaba, eşimle uzun yıllar çocuk sahibi olmaya çalıştık fakat olmadı. Bu süreç boyunca hem hekim tedavisi gördük hemde psikolog desteği aldık. Daha sonra uzunca düşünülmüş bir süreç ardından evlat edinmeye karar verdik. Kızımızı evlat edineli yedi yıl oldu ve artık okula başladı. Fakat biz ona hiç öz anne ve babası olmadığımızı söyleyememiştik. Eşimde bende sarışınız ve kızımız esmer. Okulda arkadaşları onunla dalga geçmeye başlayınca bir psikolog ile görüşüp nasıl bir yol izlememiz gerektiğini sormak istedik. Hazal Hanım bize bu konuda çok yardımcı oldu. Önce biz Hazal Hanımla bir seans yaptıktan sonra kızımızı getirdik ve onunla oyun terapisi ile çalıştı. Bizim için uzun ve zorlu bir süreci Hazal Hanım sayesinde çok daha hafif atlatma şansımız oldu. İyiki diyorum gitmişiz ve yardım almışız. Hazal Hanım hem çok iyi bir psikolog hemde çok iyi bir insan. Sizi tüm samimiyeti ve güler yüzüyle karşılıyor ve çok destek oluyor. İyiki tanımışız kendisinisini herkese tavsiye ederim.

 

M….
Hayatımda verdiğim en doğru karar psikoloğa gitmek oldu. Ailece çıktığımız bir tatilde yolda geçirdiğimiz trafik kazası sonrasında bende oğlumda uzun süre hastanede yatmak zorunda kaldık. Bu süreçten oğlumda bende çok kötü etkilendik. Özellikle oğlum hastaneden çıktıktan sonra konuşmamaya başladı ve ne yaptıysak bir türlü konuşturamadık. Sonunda çareyi Psikolog Hazal Hanımda gördük. Oğlumla oyun terapisiyle geçirdiği haftalar sonunda eskisine döndü. Şimdi çok şükür konuşmayla alakalı bir sorun yaşamıyoruz. Başta oyun terapisine çok güvenmesemde oğlumun travmasını atlatmak için oyuncaklardan yardım alabileceği fikrine zamanla alıştım ve sonra çocuğumun tamamen iyileştiğini görmek bana verilmiş en güzel hediye. Hazal Hanıma ne kadar teşekkür etsem az… Hazal Hanıma çocuğunuzu teslim ederken güvenebilirsiniz gerçekten çok iyi bir psikolog. Tavsiye ederim.

 

C….

Bizim oyun terapisi ile tanışmamız okuldaki öğretmenimizin yönlendirmesi ile oldu. Okul değiştirdiğinden beri cemin adaptasyonda zorlandığının farkındaydım fakat öğretmenide bu durumun normalden uzun sürdüğünü ve mutlaka bir uzmana gitmemiz konusunda bizi uyarında hemen bir terapist arayışına girdik. Cem daha küçük olduğu için nasıl bir terapinin iyi geleceğinden de emin olamadık ve sonunda Psikolog Hazal Hanım ile yaptığımız görüşmelerden sonra oyun terapisinin en etkili yöntem olduğuna karar verdik. Üç hafta süren terapi seanslarından sonra Cem kendini toparladı ve eski neşesini yakaladı. Gerçekten çocukların oyun oynayarak kendilerini iyileştirmesi benim için mucizevi bir şey ve çok kıymetli. İyiki Hazal Hanım gibi bir psikolog ile karşılaştık ve bizi çok iyi yönlendirdi. Cem Hazal Hanımı öyle sevdiki sanırım terapi sürecimiz bitsede Hazal Hanımı ara ara ziyarete yine geleceğiz… Kensine güvenebilirsiniz, çevremde birkaç arkadaşımı daha yönlendirdim ve onlarda çok memnun kalmışlar. Hazal Hanım işinde gerçekten çok başarılı.

 

F.K.

Eşimin biyolojik problemleri sebebiyle çocuğumuz olmadığı için evlat edinmiştik fakat oğlumuzu biz her şeyiyle kabul etmişken onun bize yaklaşımında problemler vardı. Çareyi Hazal Gul Hanım ve oyun terapisi ile bulduk. Gerçekten seanslara devam ettikçe çok iyi yol katettik ve güzel sonuçlar aldık. En başında Hazal Gül Hanımla başlasaydık belki bütün her şey çok daha rahat olacaktı. Teşekkurler optimum psikoloji ve Hazal Gul Hanım.

 

N…

Kızım Nil’e oyun terapisi Hazal Hanim tarafından yapıldı ve güzel sonuçlar aldık. Güleryüzü ve Nile olan ilgi ve alakası için teşekkür ederiz. Annemin vefatindan sonra kızım çok etkilenmişti ve konuşmayı bırakmıştı. 4-5 aylık bir süreç sonunda şimdi tamamen iyiyiz ve huzurluyuz. Hazal Hanımdan gerek çocuklarla olan iletişim becerilerinden dolayı gerekse mesleki deneyiminlerinden dolayı çok memnunuz. İyiki terapi için kendisini seçmişiz.Herkese öneriyorum.

 

E….

Merhabalar, biz eşimle karıkoca sürekli çalıştığımız için çocuğumuz için bakıcı tutmuştuk. Özellikle çocuğumuz çift dille büyüsün diye yabancı bir şirketten aldığımız bakıcı hizmetinden başlarda çok memnunduk ve evde kameralar olduğu için gözümüz arkada kalmıyordu. Fakat daha sonra çocuğumuz git gide içine kapanmaya ve bizden uzaklaşmaya başlayınca çok korktuk ve hemen Psikolog Hazal Hanımdan randevu aldık. Hazal Hanım oyun terapisi ile başladı yola ve sonra öğrendiklerimizden hepimiz çok büyük üzüntüler ve şoklarla çıktık… Gerçekten bunları kabullenmemiz bile biraz zamanımızı aldı çünkü çocuğumuza kendi elimizle yaptıklarımız sonunda canımız en az onun ki kadar acımıştı.. Hazal Hanım bu süreçte hem eşime çok yardımcı oldu. Bir kaç seansta kendimiz için gittik ve uzun süren bir yolculuğun ardından şuan üçümüzde iyiysek eğer onun sayesinde. Mesleki başarısının yanında tarzı duruşu ve hem samimi hemde mesafeli yaklaşımı bize çok iyi geldi. Kendimizi uzun zamandır tanıdığımız birine gelir gibi hissettik hep. Kesinlikle kendisini herkese tavsiye ediyorum ve oyun terapisi konusundaki başarılarına saygı duyuyorum. İyiki tanışmışız.

 

S…

Hazal hanımla kızım okul öncesi eğitime başlayacağı sıralarda tanıştık. ebeveynleri olarak, kendini zaman zaman bizimle bile iletişime kapatan kızımın içinde olduğu durumu bir türlü cozemiyor ve anlamıyorduk. tedavimizi oyun terapisiyle destekleyen Hazal hanımın sayesinde kızımızın anlam vermedigimiz davranışlarinin altında yatan sebeplerin aslında bizimle de alakalı olduğunu öğrendik. o günden sonra anne baba olarak çocuğumuzun yanındaki davranışlarınlmıza ve birbirimizle iletişim şekline Hazal hanımın da yonlendirmeleriyle dikkat ettikçe kızımızın da bizimle iletişime geçmesi daha kolay oldu.  Bize gösterdiği ilgisi ve rehberliği için minettariz. Kendisini hala  dönem dönem ziyaret ediyoruz.

 

B…

Bir takım ailevi sorunlar yaşayan ilkokul çağındaki yigenim için Psikolog Hazal Hanımla ilk olarak telefonda görüştük. Ben durumu anlattığımda telefonun ucundaki ses bana o kadar sıcak geldi ve güven verdi ki bütün işlerimi erteleyip yigenimi alıp yanına gittim. Aynı sıcaklıkla bizi ofisinde karşıladı, ilk seanslarda iletisim kurmakta zorlanan yigenim onu çok zorlamasina rağmen oyun terapisiyle ve süreç boyunca gösterdiği ilgi ve azimle yigenimde büyük ve guzel davranış değişiklikleri gözlemledik. yigenim şimdi çevresindeki insanlarla iletişim kurabilen, daha sosyal bir birey. Bugün bir çocuğun gözlerine baktığımızda parladığını görebiliyorsak hepsi Hazal hanımın ilgisi, yaklaşımı,sabri sayesinde, kendisine bir kez daha teşekkür ederiz.

 

U….

Hazal Hanımla pandemi sürecinde tanıştık. Çocukların okula gideceği zaman bu süreçte yaşanan karmaşalardan dolayı okulların bir kapanması, bir kısa süreli açılmasından çocuklarım çok etkilendi. Özellikle küçük kızım.Okula alışması gereken dönemde okuldan uzak kaldığı için alışma sürecimiz zorlu geçti ama Hazal Hanımın uyguladığı oyun terapisi sayesinde bir kaç haftada tüm sıkıntılarımız geride kaldı. Hazal Hanım güvenle gidebilceğiniz bir psikolog. Biz kendisini çok sevdik.

 

Z….
Bir psikologla tanışmak için hep böyle kötü deneyimler gerekiyor sanırım ama keşke böyle bir durumda olmadan Hazal Hanımı tanıma fırsatımız olsaydı.. Yaklaşık beş yıl önce eşimle yollarımızı ayırdık ve eşim bir yıl önce yeniden evlendi. Tek kızımızda mahkeme kararı ile babasına verildi. Fakat son bir yıldır çocuğumu görmem gereken günlerde görememeye başladım ve sonrasında üvey annesi tarafından evde şiddete maruz kaldığını öğrendim. Nasıl kahroldum bilemezsiniz. Hemen yasal süreçleri devreye soktuk ama ondan önce babasını psikoloğa gitmek için ikna etmem gerekti. İyikide yapmışım. Çünkü Psikolog Hazal Hanımla ilk görüşmelerden sonra kızım kendine anca gelebildi… Hazak Hanım kızımla oyun terapisi uygulayarak süreci götürdü ve kendisinden çok memnun kaldık. Allah kimsenin başına vermesin ama olurda böyle bir durumla karşılaşırsanız mutlaka Hazal Hanımla görüşmelisiniz. Kendisinin deneyimine, tavrı ve alakasına hayran kaldık…

 

S….
Oğlum ve kızımın okulunu Ankaraya yeni taşındığımız için değiştirmek zorunda kaldık. Kızım yeni okuluna çabuk uyum sağlasa da oğlum okulda hergün bir kavgaya karışıyor ve her gün yüzü gözü kötü halde eve geliyordu veya ben müdür tarafından çağırılıyordum. Okulda maruz kaldığı akaran zorbalığı ve şiddet sebebiyle bir uzman desteği almaya karar verdik. Hazal Hanımdan randevu aldık ve kendisiyle oyun terapisine başladık. Kendisinin anlayışlı ve güler yüzlü hali dışında mesleki başarılarını da çok takdir ettim. Çocuğumla çok güzel ilgilendiler. Çok şükür okul değiştirmeden çocuğumun içinde bulunduğu durumdan sıyrılmasını sağladı. Kendisine ne kadar teşekkür etsem az… Herkese tavsiye ediyorum.

 

Y…
Bundan iki yıl önce eşim ve kızımla yaşadığım trafik kazası sonunda eşimi kaybettim. Üstelik ben ve karım ters dönmüş araçtan çıkarılırken tüm bu sahnelere kızımında şahit olması.. Ardından da annesini kaybedince hem ben çok dağıldım hem kızım. Bizim bu zorlu günümüzde tek yardımcımız Psikoloğumuz Hazal Hanım oldu. Kızımla oyun terapisi benimle EMDR terapisi yaparak ikimizi de ayağa kaldırdı… Hazal Hanım olmasaydı da başka bir psikolog olsaydı bu süreç bu kadar hızlı geçer miydi inanın bilmiyorum. Hazal Hanımın insanları anlayan yargılamayan ve koşulsuz dinleyen yanı sayesinde kendimi açabilme fırsatı buldum. Kendimi yenilenmiş hissediyorum. İiyiki gelmişiz.

M….
Merhaba ben kızımın oyun terapisi  uygulaması için Optimum Psikoloji merkezinden Psikolog Hazal Hanım için randevu aldım. Kendisi çok tatlı bir kadın.. Hem ben hemde kızım çok memnun kaldık. Artık ailemizin bir parçası olarak görüyoruz Hazal Hanımı ve Optimum ailesini. Çok teşekkür ederiz tüm ilgi ve alakanız için. Kesinlikle kaliteli bir hizmet veriyorsunuz.

 

K…
Okula giderken bindiği servis şöförü tarafından uzun zamandır taczi edilen kızımın içine kapanması ve okula gitmemek için her şeyi yapması sonunda soluğu Psikolog Hazal Gül Akkuşun odasında aldık. Kendisi hem benimle hem kızımla öyle güzel ilgilendi ki ne kadar teşekkür etsek az. Eğer Hazal Hanım olmasaydı bu zorlu sürecin altından nasıl kalkardım bilmiyorum. Kesinlikle bundan sonra ilk derdimde gideceğim tek adres.

 

S….
Selin yani 15 yaşındaki kızımla aramız o kadar kötüydü ki artık ne yapacağımı nasıl davranacağımı gerçekten bilmiyordum. Onu çok seviyorum ve her şeyi onun iyiliği için yapmama rağmen neredeyse her günümüz kavga ile bitiyordu. Bu durum Selinin notlarınıda kötü etkilemeye başlayınca bir uzmandan yardım almak istedik ve Psikolog Hazal Gül Akkuş ile yola çıktık. Kendisi  ile olan ilk seanlarımızın ardından Selin bile zorla gittiği yere tekrar gitmek için gün sayar oldu. Hazal Hanım ve kullandığı EMDR tekniği için ne söylesem az… Kızımla aramız düzeldi ve Selinin okulda arkadaşlarıyla iletişiminin bile değiştiğini söylüyor hocaları.. Hepimiz çok memnun kaldık çok teşekkürler Optimum Psikoloji ailesi…

A….
Merhaba, ben iki ay önce annemle babamın zoruyla geldiğim Optimum Psikoloji merkezinden ayrılacağım için biraz üzgünüm…İyiki gelmişim buraya ve çok sevdiğim Psikoloğum Hazal Hanımla tanışmışız. Buranın bana bu kadar iyi geleceğini hiç düşünmemiştim ve aslında psikologlara sadece delilerin gittiğini sandığım için başta gitmemek için çok uğraştım. Ama şu an keşke daha erken tanışsaymışız diyorum. Hayatımın ortasında tatlı esip geçen bir yaz rüzgarı gibiydi terapiler ve her değdiği dalımda çiçekler açtırdı. Hazal EMDR denen bir teknik kullandı ve benim anlatmakta zorlandığım şeyleri bile öyle rahat ortaya çıkarttık ki ben bile şaşırdım… Biraz ağladık biraz güldük ve ben artık çok daha iyiyim. Teşekkür ediyorum Hazal Hanım… Lise yıllarımı kaçırmadan yaşama fırsatım oldu yeniden daha ne olsun…

 

T…
Kızımın neredeyse ilk okul hayatından beri aşamadığı bir sınav kaygısı vardı. Başta bunu geçici bir sorun olarak gördük ve daha çok sınava girdikçe alışır sanmıştık fakat hiçte öyle olmadı… Sınav korkusu yüzünden en başarılı olduğu derslerde bile kötü dereceler yapmasının ardından rehberlik hocamızın da yönlendirmesiyle Psikolog Hazal Hanıma geldik. Son derece güler yüzlü ve işinde gerçekten iyi bir kadın. EMDR tekniği ile kızımda sınav kaygısı falan kalmamaya başladı. Başlarda kızım bile buna inanamadı desem yeridir… Bir kaç hafta giderek kızımın geleceğini kurtardığım için çok memnunum. Hazal hanımı herkese öneriyorum. Bizim cadıyı bile yola getirdiyse…

 

S….
Sizde benim gibi çocuğunuzun ergenlik döneminde ne yapacağınızı bilemiiyorsanız mutlaka bir psikologtan yardım almalısınız. Oğlum için sevgili psikoloğumuz Hazal Hanımdan ilk randevuyu ben aldım ve başta oğlum gitmeyi hiç istemedi… Fakat Hazal Hanımın anlayışlı ve sabırlı tutumuna oda daha fazla dayanamadı ve kendini terapinin akışına bıraktı. Şimdi çok sağlıklı bir ilişkimiz var ve ben iyiki Hazal Hanıma gelmişiz diyorum. EMDR tekniği sayesinde oğlumun hayata bakış açısı değişti… İyiki hayatımıza girmişsiniz.

 

K….
Kızımın uzun zamandır aşamadığı bir kedi korkusu vardı ama bunu hiç ciddi bir sorun olarak görüpte bir uzmana gitme gereği hissetmemiştik. Ne zaman ki kızımız kedi yüzünden birinci kattan düştü işte o zaman biz bu durumun nasıl ciddi sorunlar doğurabileceğini anladık. Uzun bir araştırmadan sonra Psikolog Hazal Gül Akkuş’a geldik ve kendisi kızımızla EMDR tekniği ile çalışarak bir kaç haftada sorunu çözdü. İnanılır gibi değil ama kızım artık kedilerden korkmuyor… Kendisine döne döne teşekkür ettik bizi büyük bir yükten kurtardığı için. Gerçekten çok tatlı ve güler yüzlü bir kadın üstelik işinde gayet başarılı kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

H…..
Oğlumuzu bir süreliğine yaz kampına yollamıştık ve sonra kamp bitip eve döndüğünde bizim beklediğimizden çok daha durgundu. Git gide içine kapandı ve bir süre bizimle iletişimi minimuma indirdi. Okulda hocaları da bu durumundan şikayet etmeye başlayınca başta biz oğlumuzla konuşmaya çalıştık. Sanki konuştuklarımızı hiç duymuyor gibi bir hali vardı gerçekten çok zor günlerdi… Daha sonra Psikolog Hazal Hanım’a geldik bir umut… İyiki de gelmişiz yoksa oğlumuz tamamen elimizden kayıp gidecekti. Hazal Hanım EMDR tekniği kullandı ve şuan oğlumuz gayet iyi. Başına gelenleri öğrendikten sonra ise biz hiç iyi olamadık ve sonrasında aynı klinikte farklı bir psikoloğada biz gitmeye başladık… İyiki varsınız Optimum Psikoloji ailesi…

 

R…
Fen Lisesine girdiğim günden beri çok yoğun bir başarı kaygım vardı. Okula sonuncu girmiştim ve sanki her an başarısız olabilirim ve okuldan atılabilirim korkusuyla soğuk soğuk terliyordum. Ailem bu durumu başta geçiçi kuruntu saydı fakat sonra bu kaygı durumum öyle arttı ki artık günlük işlerimi yapamaz oldum. Annem hemen Psikolog Hazal Hanımdan randevu almış ve apar topar gittik. İyiki gelmişiz… Hazal Hanımın söylediğine göre panik bir bozukluk yaşuyormuşum ve EMDR tekniği ile bu bozukluğu düzelttik. Şu an o kadar rahatlamış hissediyorum ki anlatamam. Her şey için sürekli endişelenerek ve kaygı duyarak yaşamak çok zordu gerçekten. Şimdi ise kuş gibi hissediyorum… Kesinlikle Hazal Hanımın kapısını mutlaka çalın neyden bahsettiğimi anlayacaksınız.

 

Y…
Merhaba ben 16 yaşındayım ve yakın zamanda evimizin asansöründe yarım saat mahsur kaldım. O günden sonra kapalı alanlarda kalamamaya başladım ve asla asansöre binmedim. Annemle babamın ısrarı üzerine psikologla görüşme kararı aldım ve çok sevdiğim psikoloğumla tanıştık. Hazal Hanımı gerçekten bir ablam gibi görüyorum. Bana öyle güzel destek oldu ki kendimi hiç yanlız ve güvensiz hissetmedim. EMDR uygulamasıyla başladık ve birkaç hafta sonra gözle görülür değişimler oldu. İyiki gelmişim psikoğa iyiki Hazal Hanımla tanışmışız.

 

B…
Merhaba ben lise son sınıfa gidiyorum ve üniversite için çok yüksek hedeflerim var. İnternetten araştırdığım kadarıyla psikologların performans arttırma üzerinde etkili olduklarını okudum ve babam Hazal Hanımdan randevu aldı. Kendisi çok tatlı bir kadın. Sakin bir ses tonu ve sizi hep anlamaya çalışan bakışları var. İnsan kendini hiç yabancı biriyle konuşuyormuş gibi gergin hissetmiyor. Beraber EMDR tekniğinde çalıştık ve bu süreçte hep rahatlamama hemde potansiyelimi ortaya çıkarmamda çok yardımcı oldu. İyiki gelmişim Hazal Hanıma, hepinize tavsiye ediyorum özellikle benden sonra liseden önerdiğim arkadaşlarımda gitti ve çok memnun kaldılar. Hazal Hanım çok iyi bir psikolog

 

M…
Kızımın yoğun sınav kaygısı vardı ve her sınav öncesinde hastanelik oluyorduk. Artık bu durum içinden çıkılmaz bir hal alınca eşimle beraber psikolog araştırmaya başladık. İnternette okuduğumuz güzel yorumlardan sonra Hazal Hanımla çalışmaya karar verdik. Şuan kızımın sınav kaygıları bitti ve artık çok daha pozitif bir insana dönüştü. EMDR tekniği ile üç haftada bu kadar yol kat edebildiğimize inanamıyorum gerçekten… Sizinde çocuklarınızın benzer sorunları varsa mutlaka Hazal Hanımın kapısını çalın derim. Kendisi çok iyi bir terapist.

PSİKOLOG KİMDİR?

İnsanın kendini anlama çabası eski yunan çağına kadar uzanmaktadır. Başlarda felsefenin içinde yer alan bir düşünce …

PSİKOLOG – PEDAGOG ÜCRETLERİ 2022-2023

Hayatımız boyunca pek çok problemle karşılaşıyoruz. Bazende bir problem olmadan nedensiz bir şekilde öfkeli, depresif …

ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE ALINAN PEDAGOG DESTEĞİNİN POZİTİF ETKİLERİ

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı şöyle tanımlamıştır: “Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı …