Psikolog Eliz SEZER

Psikolog Eliz SEZER' in Özgeçmişini ve Danışanları Tarafından Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞİ

Eliz SEZER
Psikolog – Aile Danışmanı

Psikolog ve Aile Danışmanı Eliz SEZER; Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümünü onur derecesi ile bitirmiş olup Psikolog unvanını alarak aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Aile Danışmanlığı programını tamamlayarak Aile Danışmanı unvanını almaya hak kazanmıştır.

Lisans eğitiminin ardından özellikle çocuk ve ergen psikolojisi ve travma alanına yönelen Eliz SEZER, Deneyimsel Oyun Terapisi ve EMDR Terapisi gibi birçok önemli eğitimi akredite kurumlardan almıştır. Çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik çalışmalarında oldukça başarılı sonuçlar elde etmekte ve özellikle ‘antalya psikolog ve antalya pedagog’ alanlarında adından söz ettirmektedir.

2 yılı aşkın süredir mesleki çalışmalarına devam eden Psikolog Eliz SEZER; çocukluk-gençlik sorunları ve bireysel-psikolojik sorunlar ile yoğun olarak çalışmaktadır.

Halen Optimum Psikolojide  danışanlarına hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİ

– EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

– Deneyimsel Oyun Terapisi – Psikoloji İstanbul, Nilüfer DEVECİGİL

– Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi
– Aile Danışmanlığı YTÜ
– Çocuk Resimlerinin Psikopedagojik Analizi ve Çocuk Testleri PSİKOTERAP- İST
– Çocuk Objektif Testleri ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ
– TıllsTesti(BütünleşmişDil-Okuryazarlıktesti) TürkiyeDisleksiVakfı

 

UZMANLIK ALANLARI

Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlık
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Çocuklarda Oyun Terapisi
EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapisi

DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Toplam 35 Danışan Yorumu –   

 

D.D.

Eşimle ayrılık kararı aldığımız bir dönemde Eliz Hanımla tanıştık. İlk seansa kızımız olmadan gittik.Bu süreçte bizi nelerin beklediği konusunda detaylı bir şekilde anlattı. Kızım ile birlikte oyun terapisi seanslarına başladılar. Kızım Eliz Ablasını çok sevdiğini, seansların çok güzel geçtiğini söylüyordu.Bize çok güzel destek oldu. Özellikle boşanma sürecinde tam bir destekçi. Kızımın sorduğu sorulara vericek cevabım olmadığında kendisini rahatlıkla arayıp fikir aldım.Sonuna kadar ilgisinden dolayı ne kadar teşekkür etsem azdır.

 

Z.H.

9 yaşında bir kızım var.Kızım 4 yaşındayken babasıyla boşandım. İlk başlarda zorlanmasam da kızım büyüdükçe zorlandığını anladım. Okulda ciddi uyum problemleri yaşıyordu. Öğretmenleri tarafından hep psikolojik destek almam gerektiği söyleniyordu. Eliz Hanıma tesadüfen denk geldim, iyi ki de gelmişim. Hem benim hem de kızımın hayatına dokunuşuyla hayatımız yeniden şekillendi. Kızımla oyun terapisi yaptılar, çok ciddi bir şekilde uyum sorunları çözülmeye başladı. Benimle de her zaman görüştü süreci bildirdi. Her anlamda desteğini bizden esirgemedi o yüzden ona minnettarım.

 

L.Y.

6 yaşındaki Oğlumuzda sebebini anlayamadığımız bir takım sorunlu davranışlar ortaya çıkmıştı. Eşimle nerede hata yapıyoruz diye düşünürken güvenilir bir psikolog arayışına girdik. Sitede Eliz Hanımı bulduk ve randevu oluşturduk. İlk seansta bize samimi tavrıyla güvenini aşılamıştı ve bizimde terapiyi sürdürmede çok büyük bir etken oldu. Oğlumuzla oyun terapisini uyguladı. Bu terapiyle oğlumda  ilk seanstan itibaren değişim olmaya başladı. Sürekli bizi bilgilendirdi. Her şeyiyle işinin ehli biri.

 

D..

Kızımın ilkokulda okuma-yazmayı öğrenirken çok zorlanması ve yaşıtlarına nazaran geri kalması günden güne beni endişelendiriyordu.Ayrıca dikkatini bir türlü toparlayamaması da cabasıydı. 7 yaşına geldiğinde, benim için de kızım için de artık ödevler bir kabus haline gelmişti. Neşeli geçirdiğimiz günleri kaybetmiştik.Tam bu zamanda Eliz Hanımla tanıştık.Yapmış olduğu gelişim testleriyle kızımın yaşıtlarına göre hangi seviyede olduğu belli oldu.Kızımla yapmış olduğu Oyun Terapileri ile nedenini bilmediğim, çözümünü bulamadığım sorunların asıl sebeplerini ve nasıl davranmam gerektiğini öğrendim. Her görüşmede, bir ebeveynin yapması ve yapmaması gereken farklı şeyleri öğreniyorum. Ve bundan çok büyük bir keyif alıyorum. Tabi kızım da öyle, her hafta “yaşasın oyun ablama gidiyoruz” diye mutlu oluyor.Eliz Hanım hayatımıza mucize gibi girdi, iyi ki tanımışız.

 

Ü.N.

Eliz Hanımla  bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. Şuan 3,5 yaşında olan kızım için onunla görüşmeye başladık. Kızımın problemini ilk paylaştığımızda sürekli davranışın nedenini araştırmaya yönelik düşünmesi çok hoşuma gitti.İlk görüşmede mesleğini seven ve mesleğinde başarılı bir kişiyle görüştüğümüzü anlamıştık eşimle. Samimi bir güleryüzü var.Kızımın yaşadığı tuvalet ve okul kaygısı için bu konuları işleyen Eliz hanımın önerdiği birçok hikayeyi kızıma okudum ve çok işe yaradı. Kızımdaki olumlu gelişmelerden çok ben kendimi geliştirdim Eliz hanımla, yaptığım yanlışları görmeme vesile oldu, hangi durumda nasıl davranmam gerektiğini yavaş yavaş öğrendim. Ben geliştikçe kızım gelişti.

Bize ne kadar faydası olduysa diğer çocuklara da olacağından hiç şüphem yok. Çok teşekkür ediyoruz.

 

T.H

Eliz Sezer’i  bir oğlumun öğretmeninin tavsiyesi üzerine tanıdım.oğlum da dikkat eksikliği şüphesi vardı ve okuldan hep şikayet alıyorduk.sınıfından bir iki arkadaşı daha Eliz hanıma gelmiş ve müthiş bir değişme olmuştu.oğlumun öğretmeni ısrarla Eliz hanımla tanışmamızı istedi,iyiki de istemiş! oğlumda değişme başlıyor artık.eskiden yakındığımızı bir çok şey ortadan kaltı.tek çarenin ilaç olmadığını gösterdi Eliz Sezer bize.kendisine buradan selam ve saygılarımı iletiyorum.başarılarınızın devamını diliyorum..

 

G.F.

Çocuğumuzda ertelediğimiz problemler artık ertelenemez duruma geliverdi.Çok sessiz çekingen bir çocuk.Eliz hanım o kadar profesyonel ki uyguladığı oyun terapisi yöntemiyle oğlumu kendisine sevdirdi. Oğlum hep ne zaman gideceğiz Eliz Ablaya der oldu. Işıl Işıl gözleriyle, enerjisiyle bu güveni hem oğluma hem bize verdi.Çok hızlı gelişme kat ettik.

 

S.F.

 10 yaşındaki kızımız çok yavaş hareket ediyor ve derslerini yetiştiremiyor,ödevlerini tahtadan zamanında geçiremiyor.Öğretmen bir psikolog ile görüşün dedi.Bizim beklediğimizin çok üstünde bir ilgi ve anlayışla karşılaştık.Öyle sorular sordu, öyle açıklamalar yaptı ki Eliz Hanım şok olduk.Oyun terapisiyle kızım kısa zamanda sorunları hallolmaya başladı. Eliz Hanım bize ilaç gibi geldi.

 

O.H.

Anne ve baba olarak çoğu zaman kendimizin haklı olduğunu düşünürdük. Biz çünkü öyle yetişmiştik. Oğlumla sorunlarımız çoğalmaya başaladı. Git gide benden uzaklaşıyor ve çok üzülüyordum. Bir arkadaşımın vasıtası ile Psikolog Eliz Hanım’la tanıştık. Güler yüzü ve samimiyeti oğluma iyi gelmişti. Eliz hanım sayesinde çok yol kat ettik o artık aileden biri olmuş oğlumun Eliz ablası olmuştu.

 

R.V.

Oğlum 8 yaşında. Öğretmeninden okul servis görevlisinden oğlumla ilgili hemen hemen her gün şikayet alıyorum. Arkadaşlarına vurması, tükürmesi, dersi dinlememesi ve yalan söylemeleri ile baş edemeyecek hale geldiğimizi anladığımda sıkı bir araştırmaya koyulduk ve Psikolog Eliz Hanım’a ulaştık.İlk görüşmeden sonra Eliz Hanım bizi sürecin nasıl ilerleyeceği konusunda bilgilendirdi.Oyun terapisine başladılar oğlumla bir yandan da bize bilgilendirme yapıyordu. İlgisi ilk seanstan son seansa kadar hep tamdı. bu süreçte bile çocuğum üzerindeki olumlu etkileri gördükten sonra doğru yerdeyiz dedim. Gerçekten mesleğinin hakkını veren bir psikolog. Gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

 

C.D.Ş.

Eliz hanıma 2,5 yaşındaki kızımın bitmek bilmez ağlamaları,yeme problemleri,illa istediğini yaptırma çabaları üzerine arkadaş tavsiyesi üzerine ulaştık. Eliz Hanım çocuğun dilinden çok iyi anlıyor ve bize de onu öğretti. Kızımın amacı bize eziyet etmek değilmiş meğer,alt metninde ne anlatmak istediğini  anlamıyormuşuz.Tüm kritik dönemlerde bundan sonra başvurabileceğim iyi bir uzman bulmanın huzurunu yaşıyorum. Tüm ebeveynlere de kesinlikle tavsiye ederim.

 

M.U.

4 yaşında ki kızım bebeklik battaniyesini top haline getirip odasında ya da yanımızda TV izlerken üstüne yatması, üstünde hareket etmesi dikkatimi çekmişti. Battaniyesini düzelttiğimde tekrar bir süre sonra aynı şekli verip üstüne yatıyordu. Psikolog Elizhanım testlerini ve değerlendirmelerini yaptıktan sonra kızımla birlikte oyun terapi seanslarına başladı. Eliz hanımın aile görüşmeleri ile birkaç seans sonrasında sorunumuz ortadan kalktı. Psikolog Eliz hanıma çok teşekkür ederiz. Takıldığınız, sıkıştığınız yerde destek alabileceğiniz güler yüzlü, samimi bir insan .

 

R.C

26 aylık bir kızımız var.Kızımızın büyüdükçe agrasifleşen, her geçen gün bir yenisini eklediği tavırları karşısında umutsuzluğa düştüğümüz bir anda Psikolog Eliz hanımla tanışma fırsatı bulduk.Doğru yaptığımızı düşündüğümüz birçok konuda aslında nasıl yanlışlar yaptığımızı fark etmemizi sağladı. Bize ev ödevleri verdi.Kendisinin önerileri doğrultusunda davranışlarımızda ciddi değişiklikler yaptık.Kendisine ilgi ve alakası için, insana yönelik hassasiyeti için bir kez de buradan teşekkür etmek isterim…

 

C.N.

öğretmeninin uyarısı ile bir psikoloğa gitmeye karar verdim. Kızımızın içine kapanık olması, kendi yaşıtlarıyla bile oynayamaması, ders başarısının düşmesi, okulda sosyalleşememesi gibi problemleri vardı. Sonra internetten bir uzman arayışına girdim. Eliz hanımla o zaman tanıştık. Eliz hanımdan randevu aldığımda kızımın konuşmayacağını düşünmüştüm. İlk baştan beri çocuğuma ve bize olumlu ve samimi yaklaştı. Bende güven duygusu uyandırmıştı. Hem aile danışmanlığı hem kızımla yaptığı oyun terapileri sonucu kızım şuan çok iyi onunla tanıştığım için kendimi şanslı hissediyorum.

 

N.K.

Eliz Hanımla tanışmamız oğlumun saldırgan davranışları üzerine internetten yaptığım psikolog  araştırması ile oldu.Oğlumun uyku problemi saldırgan tavırları ve inat problemi vardı. Yaptığı testler, uyguladığı oyun terapisi seansları sonrasında bizim küçük dünyamızda harika değişimler olmaya başladı. Kendisine çok şey borçluyum. Hayatta aşılamayacak sorun yoktur ancak bazen sorunlarımızı dağ gibi büyür gözümüzde, tam da o sırada omuzumuza dokunan bir el olur en iyi destek.

 S.K.

32 Yaşındayım. Aklıma engel olamadığım kötü düşünceler gelip duruyordu, bu benim iş hayatımı da olumsuz etkiledi.İşten çıkmak durumunda kaldım, evde sürekli yatıyordum. Aşırı kilo verdim, uyku düzenim berbat haldeydi. Bir kez psikiyatriye gittim ve istediğim sonucu alamadım. Bu yersiz düşüncelere engel olmak istiyordum ve bana destek olacak bir psikolog arayışına girdim. Eliz Hanım’ı görünce randevu oluşturdum. İlk seanstan itibaren çok samimi ve içten yaklaştı. Benim bu düşünceleri yenebileceğime inandırdı ve öyle de oldu. EMDR diye bir teknikle bu düşünceleri resmen sildi. Toplam 5 seansta sorunum çözüldü.6. seansta da kendim nasıl baş edebileceğim konusunda güçlendirme yaparak beni ofisten mutlu bir şekilde uğurladı.Çok teşekkür ederim beni bu sıkıntıdan kurtardığı için.

A.D

Eliz Hanımı ailemin psikolojik destek almam konusunda baskı yapmaları sonucunda buldum..Hep bir ön yargım vardı fakat  İlk görüşme itibariyle  nezaketi ve tavrıyla rahatlatmıştı beni.Hayatımda kimseye bahsedemediğim sorunları Eliz Hanıma canı gönülden açtım. Eliz Hanım EMDR diye bir teknikle bu sorunlarımdan kurtulabileceğimi söyledi.EMDR ı daha önce de duymuştum fakat önyargım vardı,bu tekniğin asla benim sorunlarıma iyi gelebileceğini düşünmezdim ki Eliz Hanım anlatana kadar. O kadar işinin ehli bir insan ki gerçekten hayatım 2 ay içinde düzene girdi. Benim gibi önyargılıysanız bi Eliz Hanımla görüşün derim.Eliz Hanıma ne kadar teşekkür etsem az.

M..

Küçük yaştan beri gelen hala da yakamı bırakmayan sorunlarım vardı, bununla yaşıcam kurtulamayacağım bu travmayı atlatamayacağımı zannediyordum ta ki Eliz Hocamı tanıyana kadar.Alanında çok iyi bir psikolog.Güler yüzü ve samimiyetiyle her zaman içime umut oldu. EMDR tekniğiyle 7 seansta beni bu durumdan kurtardı.Artık çok daha iyiyim, iyi ki sizi tanımışım,çok teşekkür ederim.

S.S.

Eliz Hanımla yaşamdan keyif alamadığım yoğun bir depresyon yaşadığım dönem tanıştım.O kadar bitap bir haldeydim ki bana umut ışığı oldu. Cana yakın tavrıyla her zaman beni terapiye daha da teşvik etti. Seanlarımı iple çektim.Profesyonel, anlaşılır ve samimi tavrıyla kısa zamanda uzun yol kat ettik. Herkese tavsiye ederim.

E.A.

Arkadaşımın tavsiyesi  üzerine Psikolog Eliz Hanım’a  geldim.17 yaşımda Hayatımı derinden sarsan bir travma geçirmiştim. Yaşım 27 u travmanın etkilerini halen daha yaşıyordum ve bu beni ciddi anlamda rahatsız ediyordu. Gerçekten artık bu olaydan ve onun etkilerinden kurtulmak istiyordum.En sonunda Eliz Hanımla tanıştım. Travmalara en etkili çözüme kavuşturacak bir teknik olan EMDR tekniğinden bahsetti. Profesyonel tavrıyla bütün seanslar mükemmel bir şekilde geçti ve kısa zamanda kurtuldum. Gerçekten mucize gibi bir şeydi.İyi ki daha fazla ötelemeyip Eliz Hanıma gitmişim.

M.D.

Daha önce hiç psikolojik destek almamıştım.Çok takıntılı biriydim.Psikolojik destekle de bu durumun geçeceğini düşünmüyordum. İş yerinden çalışan bir arkadaşım Eliz Hanımdan bahsetti. Acaba gitsem mi diye düşünürken randevu aldım. Bir seans bi bakayım sonrasında düşünürüm dedim ve ilk seansa gittim.Eliz Hanım o kadar profesyonel anlattı ki olayı gerçekten düzelebileceğime inandım. Samimiyetini ve güleryüzünü hiç eksik etmedi.Ve arkasından ikinci seans için randevu oluşturduk. Toplam 8 seans da takıntılarımdan tamamen kurtuldum.Eliz Hanımla danışma sürecimiz hiç bitsin istemezdim.

Harun A.

Yıllardır ilaç tedavileri alıyordum denemediğim yöntem kalmamıştı. En son Eliz Hocama gittim ve onunla EMDR ile tanıştım. Kısa sürede problemimi çözüme ulaştırdı. Bu kadar kolay çözülebileceğini gerçekten düşünmezdim.Bu zamana kadar kullandığım ilaçlara harcadığım zamana yazık ettiğimi fark ettim.İyi ki Eliz Hocamı tanıdım.

Ayşenur S.

Ciddi derecede ölüm korkusu yaşıyordum ve bunun sebebini bilmiyordum. Hayatım çekilmez bir hale gelmişti. Ailem, eşim, çocuğum benim bu durumumdan aşırı etkilenmişlerdi ki onların isteği üzerine psikolojik destek almaya karar verdim. İnternetten araştırdığımda Psikolog Eliz Sezer’i gördüm. Başarılı buldum ve randevu oluşturdum.İlk seanstan itibaren o kadar samimi ve cana yakındı ki işini tam anlamıyla profesyonel yaptığı her halinden belli oluyordu. Eliz Hanım nasıl bir süreç izleyeceğimizi anlattı ne kadar zamanda terapiyi bitireceğimizi söyledi.Kısaca aklımdaki her soru işaretini cevapladı. Ben de Eliz Hanım’a güvenerek en doğru kararı aldığımı korkularım bitince anladım.Ona minnettarım.

P.L.

Bitmek tükenmek bilmeyen ağrılarım vardı.O kadar doktorlara gittim hiçbiri çözüm bulamadı bu ağrılarıma. Psikiyatriye sevk edildim. Sadece bir kez gittim, verdiği ilaçları bir süre kullandım fakat ilaçlarda derdime çare olmadı. Hayatımı son derece etkilemişti. Artık bu durumdan çok sıkılmıştım. En sonunda internetten psikolog araştırmaya başladım ve Eliz Hanım’ı gördüm. Daha önceden giden kişilerin yorumları beni Eliz Hanımla görüşmeye teşvik etti. Keza denilen kadar varmış.Hatta daha bile fazla. Birlikte terapi planlaması yaptık.Hiçbir doktorun çare olamadığı ağrılarıma EMDR uygulayarak 6 seansta bitirdik.Gerçekten mucize gibi bir şeydi.Eliz Hanım’a ne kadar teşekkür etsem az.

K..

Daha önce EMDR ı hep araştırmış fakat doğru uygulayan bulmakta çok zorlandım. Psikolog Eliz Sezer’e daha önce EMDR terapisi almış bir arkadaşım gitmiş ve bana da kendisinin ne kadar profesyonel olduğundan bahsetmişti. Araştırdım, danışan yorumlarını okudum ve randevu aldım. Gerçekten arkadaşımın dediği , diğer danışanların yorum yaptığı kadar etkili ve profesyonel. İşinde her anlamda etkin biri. Gittiğim ve kendisini tanıdığım için çok şanslıyım.

T..

15 yaşındayım, yoğun sınav kaygısı yaşıyordum. Hayatımın tek odağı sınav olmuştu. Başaramazsam, yapamazsam düşünceleri beni çileden çıkarıyordu.Ailemle birlikte terapist arayışına başladık.Eliz Ablayı gördük ve randevu aldık. Benimle çok canayakın konuştu. Gerçekten beni anladığını düşündüm.Ona her şeyimi rahatlıkla anlatabildim. EMDR diye bir yöntemden bahsetti ve bu kaygılarımı çok kısa sürede aşabileceğimi söyledi. Gerçektende öyle oldu. İlk psikolog deneyimimdi.Hem kendisini hem de yaklaşımını çok sevdim. İyi ki gitmişim.

Sebahat..

Kendisine oğlumun sınav kaygıları için başvurmuştuk. Üniversite sınavına hazırlanıyordu, bu oğlumda çok ciddi değişikliklere neden oldu. Odasından çıkmıyor, herkese agrasif davranıyor,sürekli küfür ediyor, sürekli abur cubur yiyerek kilosu kontrolden çıkmıştı.Bu duruma bir çare bulmamız gerektiğini düşünürken bir arkadaşım kendisini önerdi. Kendisiyle görüşmeye başladıktan kısa bir süre sonra değişimin farkına vardık.Görüşmemizin sonlarında ise artık tüm bu problemli davranışları yok olmuştu.

Ş…

16 yaşındaki kızımla evde devamlı çatışma halindeydik. Ne benimle ne babasıyla hiçbir konuyu konuşmuyor, başına buyruk davranıyordu. Bir anne baba olarak onun için endişelenmeye başladık. Çok başarılıyken okul başarısı ciddi anlamda düşmüştü. Nerdeyse artık hiç ders çalışmıyor tüm vaktini telefona ya da dışarıy harcıyordu. Bu duruma çözüm bulmak amacıyla Psikolog Eliz Hanım’a randevu aldık. Kızım başta hiç istemedi. İlk Seans zorla getirdik. Eliz Hanım’ın cana yakın tavrı, işinin verdiği profesyonellikle diğer seanslar kızım kendisi gitmek istedi. Eliz Hanım sadece kızımla değil bizimle de çalıştı.Kızımızla nasıl bir yol izleyeceğinden bahsetti, bilgilendirmelerde bulundu.Ne yapmamız gerektiği konusunda bizi aydınlattı.İlgili ve sıcak tutumuyla doğru bir karar verdiğimizi anladık.

M.Y.

17 yaşındaki oğlum için Eliz Hanım’a gittik.Küçükken yaşadığı bir olaydan  dolayı kendisinde bu yaşına kadar hala izleri kalmıştı. Daha fazla oğluma bu acıyı yaşatmak istemedim ve destek almaya karar verdik. Eliz Hanım oğlumla görüştükten sonra benimle de görüştü birlikte oğlumla nasıl çalışacağını anlattı. EMDR tekniğinden bahsetti. Eliz Hanım anlattığında pek inanamamıştım gerçekten bu tekniğin işe yarayacağına. Eve gidip kendimde bir araştırdım.Zaten kısa bir süre sonra oğlumda farkı görünce inandım. 5 seansta oğlumun sorunu tamamen çözülmüştü. Bizim için mucize gibi bir şeydi. İyi ki Eliz hanımı tanıdık, her zaman bizden güler yüzünü ve samimiyetini eksik etmediği için ona teşekkür ederiz.

B.H.

18 yaşındaki kızımın odasına kapanıp sürekli ağlamaları beni endişelendirmişti.Benimle de hiçbir şey paylaşmıyordu. Bu durum daha da kötüye gidince internetten psikolog arayışına başladım ve Eliz Hanımı buldum. Eliz hanım samimi ve güleryüzüyle güvenimizi aşıladı. Kızımla 5 seans EMDR yaptılar. EMDR mucize gibi bir şeymiş, kızımın problemi her neyse 5 seasnta çözülüverdi. Hem kızımı hem beni bu durumdan çekip kurtardığı için Eliz Hanıma minnet borçluyum.

E.D.

16 yaşındayım, psikolojik oldugu dusunulen ataklarim vardi. Atak dedigim ise ilk once boyundan gelen bir baş agrisi ile bas donmesi basliyordu. Daha sonrasi bende yok ama annemden filan duydugum yere düşüp bilincim kapali sekilde bagirmaya başlıyormuşum. Ilk baslarda vertigo, epilepsi gibi teşhisler konmuştu. Çok sonra da olmadigi anlasildi. Daha sonra psikolog destegi almam gerektigi soylendi ve bir cok psikologa gittim. Bir de inanılmaz seçici bir insanım ve kolay kolay bir şeyi birine anlatmam, hep icimde tutarim. Neredeyse 10 psikolog gezdim ve hicbirinden memnun kalmadim. En sonunda Berna hanimi buldum. Ve inanılmaz bi uyum sağladım diyemem ilk başlarda yapim geregi. 1,2 derken düzenli olarak gitmeye başladım. Ilk baslarda hergun 2-3 kere yarim saati bulan ataklarim şu anda yok oldular. Gerçekten yok yani. Eskiden tek basima disari cikmaya korkardim. Disarda atak geçirirsem diye korkuyodum. Suanda tek basima çıkabiliyorum. Gozum kapali tavsiye edebilecegim nadir insanlardan.

S.G.

Kızım için psikolog araştırması yaptığım sırada Eliz Hanımı buldum.Tavsiye mektuplarını okuduktan sonra karar verdim ve kendisiyle tanıştım. Bende o kadar güven teşkil etti ki sorunumuzu çözeceğine gönülden inandım. Kızım gördüğü 3 yada 4 seans terapi sayesinde baya ilerleme kaydetti. Şu anda devam ediyor.Bizi baya rahatlattı. Sorunlarınız için Eliz Hanıma başvurursanız kesinlikle çok fayda göreceksiniz. Kendisini hararetle tavsiye ediyorum. İsabetli bir karar verdiğim içinde kendimi çok mutlu hissediyorum.

M.A.

uzun süredir çocuğum ile ilgili yaşadığım ergenlik problemleriyle baş edemez duruma geldim. bu sorun nedeniyle bir arkadaşımın aracılığıyla Eliz hanımla tanıştım. Optimum Psikoloji merkezinden randevu aldım ve oraya gittim, ilgilerinden dolayı memnun kaldım. İlk görüşmede sorunlarımıza yardımcı olan Eliz hanıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

E.I

Kardeşim okul arkadaşlarıyla okulda ve evde bizimle ciddi çatışmalar yaşamaya başlamıştı.O kadar huzursuz bir çocuk haline geldi ki her şeye karşı çıkıyor,yerinde duramıyor,hatta bulduğu başka bir arkadaş çevresi ile bize kafa tutuyor,kötü alışkanlıkların peşinde kaybolup gideceğinden korkuyorduk.Bir süre sonra Bir danışanının tavsiyesi ile Psikolog Eliz hanıma başvurduk.İlk başta çok diretti,gitmek istemedi.Siz gidin Psikoloğa ben iyiyim dedi.Ta ki Eliz hanım bizi sıcacık enerjisiyle karşılayıncaya kadar. Daha sonra nasıl olduğunu anlayamadan kardeşimde Eliz Hanım’ı çok sevdi.Sürekli gitmek istedi.Tüm problemlerimizde çözüme kavuştu.

A.Y.

Annem internette araştırma yapmış, ısrarcı tavırları sayesinde Psikoloğum Eliz hanıma gelmeye basladim. Aile İçi ilişkiler konusunda cok fazla sorunlarim vardi, kendimi yalnız hissediyordum. Ailemle yaptigi gorusmeler, iletişimimizin düzelmesine ve beni anlamalarına yardımcı oldu. Sevgi dolu ve guler yuzlu biridir, kendime olan saygımı bulmama vesile oldu.

ÇOCUKLARDA ANKSİYETEYİ/KAYGIYI DENGELEMEK İÇİN 8 YÖNTEM

Ebeveynler olarak çocuğunuza kaygı duygusuyla nasıl baş edebileceğinin çeşitli yollarını öğretip onlara bu konuda …

İZMİR PSİKOLOG SEANS ÜCRETLERİ

Yaşamın getirdiği zorluklar karşısında ne yapacağımızı bilmediğimiz baş etme becerilerimizin yetersiz kaldığını …

OYUN TERAPİSİ NEDİR, FAYDALARI NELERDİR?

Literatürü incelediğimiz zaman oyun terapisinin iyileştirici gücü üzerine çarpıcı araştırmalar görmekteyiz. …