Psikolog Buse KARACA

Psikolog Buse KARACA' nın Özgeçmişini ve Danışanları Tarafından Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını, aşağıda bulabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞİ

Buse KARACA
Psikolog – Pedagog 

Psikolog Buse Karaca Konya’da lise öğrenimini tamamladıktan sonra Ankara Başkent Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun oldu. Ankara Dışkapı Eğitim Araştırma Hastanesi Psikiyatri Polikliniği’nde staj programını tamamladı. Öğrenim hayatı ve sonrasında birçok mesleki eğitime katıldı.

EMDR Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Filial Terapi eğitimleri aldı.

Optimum Psikoloji Konya Şubesi’nde psikolog – pedagog – EMDR Dnş. olarak görev yapmakta olup, yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışmaktadır.

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİ

  • EMDR Terapisi Eğitimi 1 Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü
  • Deneyimsel OYUN TERAPİSİ Eğitimi
  • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi
  • Çocuk Değerlendirme – Gelişim Testleri
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
  • Çocuklarda Ruhun Esnekliği

UZMANLIK ALANLARI

-Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık

– Ebeveyn Danışmanlığı

– EMDR Terapisi

-Oyun Terapisi

DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Toplam 40 Danışan Yorumu –   

 

G. D.
Buse hanımla öfke sorunu yaşayan 7 yaşındaki oğlum için görüştük. Kendisi oldukça ilgili biri oğlumun dilinden anlıyor bize de çok yardımcı oldu başlangıçta endişeliydik daha önce bir psikoloğa gitmeyi hiç düşünmemiştik ama zaman geçtikçe oğlumdaki değişim çok net görüldü endişelerimizin yersiz olduğunu fark ettik kendisine teşekkür ediyorum.

 

S. K.
2.sınıfa giden kızım ödevlerini yapmıyor sadece bilgisayar oynamak istiyordu. Eşimle uzun zaman uğraştık ama kızımı asla bilgisayarın başından kaldırmayı başaramadık öğretmeninden ödevleriyle ilgili şikayetler almaya başladık buse hanımla bu vesileyle tanıştık. Kendisi çok ilgili güler yüzlü hem bize hem kızımıza çok yardımcı oldu. Kızımıza nasıl yaklaşmamız gerektiğiyle ilgili bilgilendirmeler yaparak bize rehber oldu olmaya da devam ediyor durumu kontrol altına aldık diyebilirim. Kendisine emekleri için çok teşekkür ederiz bu sorunu yaşayan ailelere rahatlıkla tavsiye edebiliriz.

 

H. S.
16 yaşındayım lise öğrencisiyim. Ailemle ve arkadaşlarımla yaşadığım sorunlar nedeniyle buse hanıma gittim. Artık kendimi daha iyi hissediyorum diyebilirim. Kendimi anlatmakta çok zorlanırdım ifade edemezdim. İfade edemedikçe herkes üstüme gelirdi. Buse hanıma kendimi anlatabildim beni anladığını hissettim bu benim için çok önemliydi. Kendimi tanımak adına atılmış güzel bir adım buse hanımla tanışmam. Bu yüzden ona çok teşekkür ederim.

 

F.
4 yaşındaki kızım çok fazla ağlıyordu bu durum tüm evi etkiliyor huzursuz oluyorduk. Hep hırçın hep inatçı söz dinlemez durumdaydı. Bir tanıdığın tavsiyesi üzerine Buse hanımdan oyun terapisi desteği aldık. Çok iyi sevecen biri tatlı diliyle bize neleri yapmamız neleri yapmamamız konusunda tavsiyeler verdi. Kızımla oyun terapileri devam ederken anne olarak ben de çok şey öğrendim kendisinden. Tekrar teşekkür ediyoruz.

 

B. A.
Ergenlik döneminde kızımla iletişimimiz iyice koptu. Çocukluğundan beri sorunlar yaşardık ama ergenlik başlarında hiç anlaşamamaya başladık ve yolumuz Buse hanımla kesişti. Seanslara başladığımızda Buse Hanım anne baba olarak bizimle ve kızımızla ayrı görüşmeler planlayıp aile olarak bizim ilişki biçimimizi düzenleyici, kızımın düzenini sağlayıcı önerilerde bulundu. En önemlisi anne baba olarak bizim tutumlarımızı ve bakış açımızı geliştirdi uygulanabilir ve destekleyici çözümler sundu. Kızım bizimle iletişim kurma konusunda şimdi çok daha iyi paylaşımlarımız ve aile olarak sorunlarla baş etme becerimiz arttı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek az.

 

L.
Çocuğunuz için endişeleniyor bir problem olduğunu biliyor fakat nereye başvuracağınızı bilmiyorsanız size gönül rahatlığıyla Buse hanımı tavsiye ederim. Oğlum biraz hırçındı, kurallara pek uymuyordu okulda arkadaşlarıyla fiziksel temas boyutunda kavgalar ediyordu. Buse hanımla daha ilk seansımızda sempatik işini bilen güven verici tavrıyla ona rahatlıkla açılmamızı sağladı ve yıllardır tanıyormuşçasına tüm yaşadığımız sıkıntıları bir solukta anlattık. Yaptığımız görüşmeler sonucu bir anne baba olarak bizim de yanlışlarımız olduğunu fark ettik. Birlikte çok yol kat ettik Allah razı olsun kendisinden. Bize sağladığı faydadan dolayı herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 

D. T.
Oğlumun kreşte arkadaşlarına saldırgan davranışlar göstermesiyle öğretmeni oyun terapisi önerdi. Buse hanımla yolumuz öyle kesişti. Arkadaşlarıyla pek oyun oynamaz bize de çok çabuk sinirlenirdi elinde ne varsa fırlatırdı. Babası da bende ne yapacağımızı bilmiyorduk. Bir süre çok üstüne gittik sonra görmezden geldik ama nafile. Buse hanımla yaptığımız görüşmelerde kendi yanlışlarımızı da fark ettik. Anne baba olarak bazen istemeden çocuklarımızı zorlayabiliyoruz. Bunu fark edip bundan sonrasını düzenlememize fırsat verdiği için Buse hanıma çok teşekkür ediyoruz. Diğer yandan oyun terapisinin gerçekten çok faydasını gördük oğlumda büyük bir rahatlama sağladı. Şimdi evde kendi kendine oyuna daldığını bile görüyoruz hırçınlığı azaldı bu bizi çok mutlu ediyor. Allah razı olsun Buse hanımdan.

 

F. E.
Kız arkadaşımla yaşadığım sorunlar sebebiyle Buse hanıma başvurdum. Daha önceki ilişkilerimde de aslında hep aynı sorunu yaşıyordum. Büyük bir kıskançlık ve kaybetme korkusu. En sonunda da korktuğum şey başıma geliyordu. Bu durumun sürekli yaşanmasından bıkmıştım artık ve profosyonel bir destek almaya karar verdim. Buse hanım beni büyük bir sabırla dinledi anlaşıldığımı hissettim ve bununla birlikte bir çözüm sürecine girdik bana emdr terapisi uyguladı. Aslında sorunun kız arkadaşlarımda ya da bende olmadığını çocukluğumda yaşadığım travmatik yaşantıların bugün 28 yaşımda hala benimle olduklarını gördük. Şimdi neyle baş etmem gerektiğini biliyorum daha güçlü hissediyorum. İlgisi sabrı içtenliği için Buse hanıma minnettarım başarılar diliyorum.

 

B. Ç.
16 yaşındayım lise öğrencisiyim okulda arkadaşlarımla sorunlar yaşadım ve giderek yalnız kaldım. Küçüklükten atlatamadığım şeyler olduğunu hissediyordum.. Buse hanımla terapiye başlayınca her şey gün yüzüne çıktı diyebilirim. Korkularım kaygılarım hissetmekten kaçtığım her şey.. Emdr terapisiyle tanıştım. Kendimle yüzleştim sorunun aslında nerelerde saklı olduğunu birlikte keşfettik. Bu sayede çok daha güçlü hissediyorum buse hanıma çok teşekkür ederim.

 

U. Ü.
7 yaşındaki Oğlumun dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite sorunu için kendisine basvurdum.İlk kez böyle bir sorunla karşı karşıyaydım ilk çocuğumda hiç görmediğim şeyler görüyordum. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle Buse hanıma gittim. Kendisi hem mesleki bilgisiyle hem de insanı özellikleriyle oğluma çok yardımcı oldu okul başarısı arttı. Diğer yandan çok şaşkın ne yapacağını bilmeyen bir anne olarak desteği için ne kadar teşekkür etsem az. Herkese tavsiye ediyorum.

 

S. D.
Buse hanıma 2,5 yaşındaki kızımın bitmek bilmez ağlamaları, yeme problemleri, istediğini yaptırma çabaları üzerine gittik. Buse hanım çocuğun dilinden çok iyi anlıyor ve bize de onu öğretti. Kızımın amacı bize eziyet etmek değilmiş meğer tabloyu yanlış okuyormuşuz. Tüm kritik dönemlerde bundan sonra başvurabileceğim iyi bir uzman bulmanın huzurunu yaşıyorum. Tüm ebeveynlere de kesinlikle tavsiye ederim.

 

S.
Kızımı Buse hanıma getirdim. Çok içine kapanık arkadaş edinmekte zorlanıyordu. Buse hanım bizi uzun uzun dinledi oyun terapisi uyguladı. Birlikte çok yol kat ettik. Şimdi buse hanımın yanından ayrılmak istemiyor. Eşim ve ben çocuğumuzun yaşadığı değişimden çok memnun kaldık herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederiz.

 

Z. P.
Yaklaşık iki yıldır oğlumu farklı psikologlara götürüyorum çok kırılgan içine kapanık ve bu durum beni çok üzüyordu. Ta ki buse hanımla tanışıncaya kadar. Şu an çok daha iyi durumdayız hem oğlum hem ben. iyi ki tercih etmişiz kendisini zaten tavsiye üzerine gitmiştik. Buradan da kendisine teşekkür etmek istiyorum.

 

H. M.
Yaklaşık bir yıl önce babamı kaybettim. Zaman her şeyin ilacı derler ama ben babamın acısını bir türlü içimden atamadım. Keşke diyordum arabayı babam yerine ben kullansaydım ya da keşke o yoldan gitmeseydik. Hep kendimi suçladım. Kimseyle görüşmek istemiyordum çocuklarım eşim kimseyle ilgilenemez olmuştum. Eşimin böyle giderse ben boşanmak istiyorum demesi üzerine gönülsüz de olsa destek almaya karar vermiştim. Buse hanımla 5. Seansımızdayız artık kaza anını hatırladığımda gelen ağlama krizlerimi kontrol altına almaya başladım. Daha hafif hissediyorum. Gelecek seanslar için umutluyum. Buse hanıma teşekkür ediyorum kendisi çok içten samimi bir insan.

 

P.
Ergenlik döneminde kızımın değişen davranışları agresifliği bizimle çatışmaları üzerine buse hanımla tanıştık. Bizim kızımıza kızımın da bize olan tutumu zaman içinde değişti ebeveyn olarak daha bilinçliyiz kızımızın nasıl bir dönemden geçtiği hakkında bizi bilgilendiren yol gösteren Buse hanıma çok teşekkür ederim. Bu sorunu yaşayan ailelere özellikle tavsiye ederim.

 

G. E.
Oğlum 4 buçuk yaşında söz dinlemiyor ne söylenirse tam tersini yapıyordu eşimle de sorun yaşamaya başladık ne yapacağımızı bilmiyorduk psikoloğa gitmek hiç aklımızda yokken bir arkadaşımızın tavsiyesiyle denemeye karar verdik şimdi iyi ki diyoruz bizim için dönüm noktası oldu. Şu an çok daha sakin bir çocuk tabi ki zaman aldı bir anda olmadı bu ama sonuçtan memnunuz buse hanım çok yetkin alana hakim birisi kendisinden Allah razı olsun.

 

Y. G.
Kızım bu sene okula başladı ama hiç odaklanamıyordu sabahtan akşama kadar bilgisayar tabletle vakit geçirmek istiyordu biz okula yönlendirdikçe sinirleniyordu öğretmeninden şikayet aldık arkadaşlarından geri kalıyordu optimum psikolojiyle bu şekilde tanıştık buse hanımdan destek aldık almaya da devam ediyoruz kendisi çok güler yüzlü kızımın okul başarısının artmasına derslerine odaklanmasına yardımcı oldu teşekkür ederiz başarıları daim olsun.

 

S. G.
Merhabalar öncelikle. Buse hanımla tanışıklığımız kızımız 2 yaşındayken hemen hemen bütün ailelerin aşina olduğu 2 yaş sendromu ile başladı. Kızımızın bu süreci en sağlıklı şekilde geçirebilmesi için neler yapabileceğim konusunda bilgi sahibi değildim. Çalıştığım için kızıma kayınvalidem bakıyordu bu yüzden süreç biraz daha sancılı geçiyordu. Daha ilk seanstan güven ortamını oluşturmuştu Buse hanım, sıkıntılarımızı, neler yaşadığımızı, kızımızın tepkilerini, bizim yaklaşımlarımızı paylaştığımda kendisi çok pozitif bir şekilde yaklaşarak olumsuz duygularımızı ortadan kaldırdı. Endişelerimizden doğan panik halini atlatmamızı sağladı. Buse hanım varlığınız bizim için çok değerli, biz kızımızı büyütürken yanımızda olduğunuzu bilmek, görmek bize sonsuz bir güven veriyor, desteğiniz için, her şey için çok teşekkür ederim

 

Ç. B.
Travma sonrası stres bozukluğu yaşıyordum. İnternetten araştırırken EMDR diye bir uygulama olduğunu videolardan ve forumlardan keşfettim sonrasında bir arkadaşımdan Buse hanımın bu işi yaptığını öğrendim ve EMDR hakkında daha çok Bilgi almak için görüşmeye gittim kendileriyle. Buse Hanım EMDR nin ne işe yaradığı ve nasıl uygulandığı sürecin nasıl ilerlediği hakkında bilgilendirdi. Bıkmadan usanmadan her seansta İlgisi ve nazik yaklaşımıyla sorunlarımı aşmamda bana çok yardımcı oldu ama daha gidecek çok yolumuz var. Ama şunu söyleyebilirim ki kendisi güvenle gidebileceğiniz bir psikolog herkese tavsiye ederim

 

S. T.
Merhaba Buse hanimla suan 2 yaşına girmek üzere olan kızim için yardım almaya karar verdiğim de tanıştım. Kızım hırçın,uykuya zor geçen doğduğunda kolik olan bir bebekti, ona nasıl doğru yaklasacagim ve sorunların üstesinden nasıl geleceğim konusunda endişelerim olmuştu. Öncelikle Buse hanımın bana olan pozitif yaklaşımı beni rahatlamasi sonrasında aktardığı bilgilerle bebeğin uykuya geçiş ve hircinlik nedenlerini sırasıyla doğru yaklaşımlarla çözerek 2 yaşa girişte karşılaşacağım konularda bilgilendirip beni hazırlamasi bebek yetiştirme konusunda ki endişe ve korkularımı aldığı için ona samimiyetinden ve ilgisinden dolayi çok teşekkür ediyorum. Eğer kızımla ilgili bir gün yine çaresiz hissedersem hiç düşünmeden ona koşarım yanımızda olduğu için çok tesekkur ediyorum.

 

H. Y.
Merhabalar öncelikle, Buse hanıma yaklaşık iki ay önce internet üzerinde rastladım. Öncesinde hiç öyle biri olmamama rağmen Eşimle boşandıktan sonra kendimi çok değersiz dünya üzerinde bir hiçmişim gibi hissetmeye başlamıştım. Görüşmeye gitmeye karar verdim. Görüşme esnasında bir dost sıcaklığı ile sizi dinliyor kendinizi çok güvende hissetmenizi sağlıyor. Emdr terapisiyle birlikte çocukluğumdan kalma uzak geçmişimden kalma bazı olayların kayıtlarının beni ne kadar etkilediğini fark ettim. Ve tabi ki çocukluk döneminin önemini. Terapi sürecinde kendime çok daha yakından bakma fırsatı bulup beni etkileyen kayıtların artık üzerimdeki yükünün eskisi kadar ağır olmadığına şahit oldum. İlginç bir deneyim olduğunu düşünüyorum. Ve bu deneyimde bana bir yol arkadaşı olan Buse hanıma teşekkürlerimi iletiyorum.

 

M. D.
Merhaba kızım 4 yaşında ve şu an anaokuluna gidiyor. Doğduğu günden bu yana zor mizaçlı oldu bir bebekti. Büyüdükçe hareketli, kendi kuralları dışında hiçbir kurala uymayan çok zor bir çocuk oldu. 1,5-2 yaşlarındayken hiçbir komut almaması, konuşmada yaşının gerisinde kalması ve dikkat eksikliği olması sebebiyle anne babası olarak çok endişelenmeye başlamıştık. Buse hanım’dan destek almaya başlamamız bu döneme rastlıyor. Kendisi öncelikle bizi bilinçlendirdi ve doğru davranışları benimsememiz konusunda bizi çok olumlu şekilde yönlendirdi. Kızımıza çizdiği yol haritası ile birçok problemin üstesinden gelmeyi başardık. Kızım hala çok hareketli ama konuşma, sosyalleşme, dikkat, komut alma gibi birçok konuda bizi şaşırtacak kadar ilerlemiş durumda. Buse hanım mesleğinde son derece uzman, çocuk gelişiminin her dalında tecrübe sahibi, işine gönül vermiş, çok samimi, güler yüzlü, sabırlı ve çok değerli bir danışmandır. Her konuda destek almaya devam ediyorum ve kendisini kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

N. K.
Kızımız hem okul hayatında hem de sosyal hayatta kaygılarını yenmeye daha rahat iletişim kurmaya başladı. Buse hanıma emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

K. P.
Kardeşimin çeşitli korkuları vardı. Gece tek yatamıyor, bu korkuları onun sosyal hayatını olumsuz etkiliyordu. Tavsiye üzerine Psikolog Buse Karaca’ya geldik. Bizi cok sıcak karşıladı,sabırla dinledi gerçekten yanındayken kendinizi çok rahat hissediyorsunuz anlaşıldığınız hissini veriyor size. Kardeşimle seansları devam ederken bizi de kardeşimin durumu ve neler yapabileceğimiz konusunda yönlendirdi. Bir kaç seanstan sonra korkuların yatıştığını görmek bizim de kaygılarımızın azalmasına yardımcı oldu. Kendisini mutlaka herkese tavsiye ediyorum.:)

 

T. M.
Buse hanım cok tatli ve bilgili biri bizi çok güzel karşılıyor. 3 yasındaki kızımın kardeş kıskançlığı,uyku bozukluğu ve biberon bıraktırma sürecinde destek için kendisine başvurmuştum. Kızıma oyun terapisi uyguladı. Konyada cocuk psikoloğu olarak kesinlikle tavsiye ederim.

 

O. K.
Psikolog Buse hanımla bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım. Yıllardır süregelen bir panik atak hastasıydım. Başlangıçta düzeleceğime hiç inancım yoktu fakat okadar çaresizdim ki son bir umut olarak ona başvurdum. Yaptığı EMDR terapisi sayesinde panik atak problemimden ve kaygılarımdan kurtuldum. Ayni zamanda sosyalleştim ve kendime olan güvenim arttı. Ek olarak o kadar pozitif ve sicakkanli bir insanki ilk seansta bile sizinle güçlü bir iletişim kurmayı başarıyor. İyi ki varsınız Buse hanım.

 

T. S
Kızım kaybetmeyi asla kabullenmiyor bu yüzden sürekli arkadaşlarıyla kavga ediyordu öğretmeninden şikayetler almaya başladık. Bir yardım almamızı önerdi. Optimum psikolojiye başvurduk. Buse hanımla görüşmelere başladık. Sorunun giderek azaldığını görmek anne baba olarak bizi çok mutlu ediyor daha uyumlu sosyal bir çocuk olmasını bekliyorduk fakat bu beklentinin sadece kızımla ilgili olmadığını bu sürece bizim de katkılarımızın çok önemli olduğunu anlattı Buse hanım. Kendisinden çok memnunuz ilgili güler yüzlü kızım da çok seviyor herkese tavsiye ederiz.

 

B. Ç.
13 yaşındaki kızımın okuldaki sınav kaygısından dolayı rehberlik öğretmeninin uzman desteği önermesi ile araştırmalarım sonucu Buse Hanım’dan destek almaya karar verdik. Genelde herkesle kolay kolay iletisim kuramayan kızımın ilk seanstan mutlu çıkması bizi şaşırttı. Ev içi davranışlarında olumlu dönüşümü farkediyoruz. Sadece evde değil gittiği kursta öğretmeni tarafından da pozitifliği ,olumlu değişimi dikkatini çekmiş bunları duymak bizi çok mutlu etti. Kısacası ergen dilini çok iyi anladığını düşündüğümüz,ve tavsiyeleri ile kısa sürede gözle görülecek değişikliği sağlayan bir psikolog. Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

 

S. T.
Buse hanımla bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştık öncelikle kendisi çok samimi güler yüzlü bi psikolog.. Benim özgüven eksikliği yeme bozukluğu fazla kilolar gibi sorunlarım vardı. EMDR terapisinin bu kadar işe yarayacağını hiç düşünmemiştim. Buse hanım işini severek yapıyor bunu ilk seanstan anlayabiliyorsunuz. Seanslarımız bir süre daha devam edecek gibi görünüyor ama ben kendimi çok daha iyi hissediyorum duygusal yeme bozukluğu toparlandı diyebilirim. Buse hanım sayesinde tabi ki.. Kendisine teşekkür ve sevgilerimi iletiyorum.

 

M. D.
Lise son sınıf öğrencisiyim üniversite sınavına hazırlanıyorum ve çok kaygılıyım. Buse hanımdan destek almaya başladığımdan bu yana kaygılarım azaldı bu da sınava daha rahat hazırlanmama yardımcı oldu. Kendisi bana emdr terapisi uyguladı. Arkadaşlarıma çevreme zaten tavsiye ettim buradan da bu sorunu yaşayanlara yardımım olsun istedim. Kendisine teşekkür ediyorum.

 

D. K.
Buse hanımı ziyaret sebebim eşimle boşandıktan sonra oğlumda oluşabilecek bir travma kaygısıydı. Bu kaygıyla gittim Buse hanıma Masaallah çok güler yüzlü, ilgili alanında başarılı bir isim. Boşanma süreci ve sonrasını oğlum için olabilecek en hasarsız şekilde atlattık. Oğluma oyun terapisi uyguladı. Boşanma süreci ve sonrası oğlum için olabilecek en hasarsız şekilde atlatıldı. Onun güler yüzü kendimizi rahat hissetmemizi sağladı. Teşekkür ederiz.

 

F. T.
Yeğenimin altına kaçırma problemi nedeniyle Buse hanımla tanıştık kendisi çok sevecen güler yüzlü bir insan her gidişimizde çok ilgili yaklaştı aile ile de iletişimi çok kuvvetli sürekli bilgilendirmeler yaptı. Zamanla bu problemimizden kurtulduk kendisine çok teşekkür ederiz sağolun hocam.

 

T. S.
Buse hanıma oğlumdaki hiperaktivite ve dikkat daginikligi sorunundan dolayi gittik. Gitmeden önce çok tereddutluydum ancak oncelikle ebeveyn olarak bize ve ogluma yaklaşımından çok memnun kaldık. Gerçekten alanında çok başarılı diyebilirim. Bir hafta sonra tekrar görüşmemiz var ama bütün tereddutlerim bitti içim çok rahat ogluma daha da faydali olacağına eminim. Başarılarının devamını diliyorum.

 

S. G.
Kendisi ile yakın zamanda çok yol katettik. Üniversiteden yeni mezun olan birisi olarak düştüğüm boşluğun işsizlik stresinin üstesinden gelemiyordum. İlerisi için kendime doğru bir hedef belirlemem neyi gerçekten istediğimi fark etmemde büyük yardımı oldu rehberlik etti. Sizde bu yönde kişisel sorunlar yaşıyor, boşlukta olduğunuzu hissediyor ve ilerisi için sizi kendinize hedef belirleyecek bir yol arıyorsanız. Buse Hanım bu konuda size, nasıl yol alacağınız süreci nasıl yöneteceğiniz hakkında ve daha bir çok konuda size büyük bir içtenlikle yardımcı olacaktır. Kendisi oldukça samimi,profesyonel ve ilgili. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

P. S.
Oğlumda özgüven eksikliği vardı ne yaptıysak çözemedik büyüdükçe daha da kaybetti özgüvenini. Sınıfta şarkı söylemek istemiş ama arkadaşları onu dinlediğinde ağlamaya başlamıştı. O gün karar verdik psikoloğa gitmeye ve Buse hanıma başvurduk. Allah razı olsun kendisinden. Aylar sonra oğlumu sınıfta şarkı söylerken gördüğümde çok duygulandım tabi ki Buse hanım sayesinde kesinlikle herkese tavsiye ederim.

 

Y. G.
Merhaba yaklaşık 7 ay önce ciddi bir trafik kazası geçirdim bu benim için bir travma haline geldi. Geceleri uyuyamıyordum hayatım dayanılmaz noktalara gelmişti. Yaklaşık 2 ay önce derya hanıma başvurdum durumu anlattım bana bu konuda çok yardımcı oldu psikolojik travma ve bendeki panik atağı EMDR terapisiyle olumsuz düşünceleri olumlu hale getirmemi sağladı. EMDR terapisi gerçekten de çok etkili bir tedavi yöntemi. Ben Buse hanıma çok teşekkür ediyorum bana verdiği psikolojik destekten dolayı Allah razı olsun uykularıma kavuştum.

 

C. K.
4 yaşındaki kızımın davranışları yeni bir kardeş gelmesiyle birlikte değişmeye başladı. Kardeşinin eşyalarını çöpe atıyor babasıyla uyumak istiyor hırçınlık yapıyordu. Bu yüzden profosyonel bir destek almaya karar verdik. Optimum psikoloji ailesiyle ve Buse Hanımla bu şekilde tanıştık. Kısa bir süredir kızıma oyun terapisi uygulanıyor. Kızımın gelişme gösterdiğini görmek ebeveynleri olarak bizi çok mutlu etti bu yüzden Buse hanıma çok teşekkür ediyoruz.

 

L. K.
Geceleri uykusundan korkuyla ağlayarak uyanan kızım için internetten yaptığım araştırmalar sonucu görüşmeye başladık Buse hanımla. O ağlayarak uyanıyor tüm evin düzeni bozuluyordu. Kızım 4 yaşında ve yaklaşık bir senedir bu sorunu yaşıyorduk. Belli bir süre oyun terapisi uygulandı bu destek sayesinde sorunu çözdük. Buse hanıma çok teşekkür ederiz Allah razı olsun.

 

R. B.
Oğlumda okul korkusu vardı benden ayrılmak istemiyordu. Bir yandan onu üzmek istemiyordum diğer yandan okula gitmesi gerekiyordu. Sıkışıp kalmıştım. Derken bir arkadaşım Buse hanımı tavsiye etti. Sorunumuzu dikkatle dinledi oğlumla ve benimle görüşmeler yaptı kendisinden Allah razı olsun işini hakkıyla yapıyor.

 

O. T.
Oğlum mahallede özellikle kız arkadaşlarına saldırgan davranışlar gösteriyordu birkaç kez ebeveynlerden şikayet aldık. Kızlarla oyun oynamıyor kızlar kızlarla oynar erkekler erkeklerle oynar diyordu. Kızlar oyunlara dahil olduğunda ise vurup tekme atıyordu. Biz de çok kızıyor üstüne gidiyorduk. Ne ben ne de babası bir türlü etkili bir çözüm bulamadık fikrini değiştiremedik neden böyle düşündüğü ile ilgili kendimizi suçladık. Fakat bu aşamada buse hanım hem bize hem oğlumuza çok destek sağladı. Nasıl davranmamız gerektiğiyle ilgili bize yol gösterirken oğluma da oyun terapisi uyguladı. Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim başarılar dilerim.

 

S. K.
Ailemle olan problemlerim tüm hayatımı etkilemeye başlamıştı. Kendimi yalnız ve çaresiz dışlanmış hissediyordum. Psikologlara karşı önyargılıydım. Yine de bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Buse Hanım ile yollarımız kesişti. İlk görüşmemizi yaptığımızda kendimi daha rahat hissetmiştim. Kendisinin sıcakkanlı olması, güven vermesi beni rahatlatmış yakın hissetmemi sağlamıştı. Kendisi benim önyargımı yıktı. Su an 2 aydır düzenli olarak seanslar yapıyoruz. Hayata bakış açımı değiştiren, ailem ile aramı düzelten harika kadına teşekkür ederim 🙂 iyi ki varsınız.

PSİKOLOG KİMDİR?

İnsanın kendini anlama çabası eski yunan çağına kadar uzanmaktadır. Başlarda felsefenin içinde yer alan bir düşünce …

PSİKOLOG – PEDAGOG ÜCRETLERİ 2022-2023

Hayatımız boyunca pek çok problemle karşılaşıyoruz. Bazende bir problem olmadan nedensiz bir şekilde öfkeli, depresif …

ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE ALINAN PEDAGOG DESTEĞİNİN POZİTİF ETKİLERİ

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı şöyle tanımlamıştır: “Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı …