Klinik Psikolog Tuğçe ORAN

Klinik Psikolog Tuğçe ORAN' ın Özgeçmişini ve Danışanları Tarafından Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını, aşağıda bulabilirsiniz. (Ankara)

Tuğçe ORAN
Klinik Psikolog, EMDR Dnş. ve Aile Danışmanı 

Klinik Psikolog Tuğçe Oran, lisans eğitimini Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra Klinik psikoloji alanında yüksek lisansını ‘’ obezitenin benlik saygısı ile ilişkisi’’ konulu tezi ile tamamlamıştır. Lisans eğitimi boyunca Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışmalarını sürdürmüştür. Farklı eğitimler alıp birçok alanda gönüllü çalışmalar yapmıştır. 10 yılı aşkın süredir yetişkinler ve çiftlerle mesleki çalışmalarını sürdürmektedir.

Halen Optimum Psikoloji Ankara Şubesi’nde danışanlarına hem yüz yüze hem de online olarak hizmet vermeye devam etmekte olup, yalnızca yetişkinlere yönelik bireysel psikolojik sorunlar, ilişki evlilik sorunları ve cinsel sorunlar ile çalışmaktadır. 

-EMDR Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

-EMDR Terapisi 1. Düzey Süpervizyon Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü

-Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Hakan Türkçapar

-Şema Terapi Eğitimi

-Cinsel Terapi Eğitimi – CiSED

-Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi – Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek

-MMPI

 

UZMANLIK ALANLARI

EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Çift ve Aile Psikolojik Danışmanlık
Cinsel Danışmanlık (Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik, İktidarsızlık)
Bilişsel Davranışçı Terapi
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

Toplam 35 Danışan Yorumu –   

 

S.A

5 ay önce biten ilişkimi bir türlü atlatamıyordum. Her geçen gün benim için daha da kötü oluyordu. Bu durum benim günlük yaşantımı olumsuz etkiliyordu. İnternetten araştırıp optimum psikolojiyi gördüm ve arayıp bilgi aldım. Tuğçe hanım bana bu süreci atlatmamda çok yardımcı
oldu. Birlikte EMDR tekniği ile çalıştık ve süreci tamamladık. İyi ki tanımışım kendisini.

M.T

Hayatım boyunca sosyal fobisi olan biriydim ve artık hayatım zorlaşıyordu.  Üniversiteye başladığımda bu problemle yaşayamayacağımı farkettim. Toplum önünde konuşamama, sunum yapamama gibi problemlerimden dolayı sınıf tekrarı yapmak zorunda kaldım. Busorunumu Tuğçe hanım ile birlikte aştık. Terapi sürecinde bana kazandırdığı farkındalıklar için çok teşekkür ederim. Her zaman güler yüzlü ve ilgili davrandı. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

K.Y

Tuğçe hoca ile bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştık. Kendisi içinde bulunduğum sıkıntılı süreçte bana çok yardımcı oldu ve farklı bir bakış açısı ile daha rasyonel yaklaşmamı sağladı. Daha önce başka uzmanlardan da yardım aldım fakat içinde bulunduğum durumu aşamadım. EMDR tekniğiyle bu durumu çözmeme yardımcı oldu. Bu süreçte her zaman çok ilgili davrandı ve her şekilde destek oldu. Herkese tavsiye ediyorum. İyi ki tanımışım.

Y.M

Uzun zamandır takıntılarım vardı ve belli bir yerden sonra dayanılmaz bir noktaya gelmişti. Bir çözüm yolu arıyordum ve bu durumu kendi başıma çözemeyeceğimi anladım. Bu yüzden Tuğçe hocamla çalışmaya karar verdim. Gayet hoş ve samimi bir ortamla karşılaştım. Her seansta güler yüzlü ve çok ilgili karşıladı. Zamanla kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Bana bu süreçte EMDR tekniği ile yardımcı oluyor. Artık düşünce ve duygularımı daha iyi organize edebiliyorum. Kendime ve düşüncelerime bakış açım değişmeye başladı. Her şey için çok teşekkür ederim hocam. Kesinlikle tavsiye ederim.

D.N

Uzun zamandır anksiyete, sinirlilik, kaygı, kendini suçlama ve eleştirme gibi beni rahatsız edip hayatimi etkileyen unsurlara maruz kalıyordum. Etrafımdaki kişilerden de ayni eleştirilere maruz kaldığımı fark ettim. Bu sebeplerden dolayı Tuğçe hanıma başvurdum.Kendisi ile 3 aydır sürecimiz devam ediyor. Bu süre içerisinde bana öğrettiği şeylerden dolayı çok teşekkür ederim. Kendimi her seans sonunda çok daha iyi hissediyorum.

H.P

Tuğçe Hanıma kaygı bozukluğum konusunda yardım almak için başvurmuştum. Bu süreçte güzel bir yol aldık almaya da devam ediyoruz.
Bana EMDR tekniği ile yardımcı oluyor. Kendisinden çok memnunum, ilgisini ve desteğini her zaman hissettiriyor. Kesinlikle tavsiye
ederim.

O.Y

Tuğçe Hanıma ulaşıp terapi almak istemenin nedeni pandemiden beri oluşan ve hayatımı kötü etkileyen bazı kompulsif davranışlar.
Bunlardan kurtulmak veya en aza indirmek için bu terapiye başladım. Hala devam eden terapi sürecinde engel olamadığım olumsuz birkaç davranışımı durdurabildim ve bunun farkındalığını yaşamak beni çok mutlu ediyor. Bu konudaki desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Tuğçe hanıma ve optimum ailesine çok teşekkür ediyorum.

L.P

Öfke problemimden kaynaklı görüşme gerçekleştirmeye başladık üslubu, sakin tavrı, bilgisi ve üst düzey empati yeteneği sayesinde kendisi gerçekten saygı duyulması gereken bir uzman. EMDR ile bu sorunu aşmama yardımcı oldu. İyiki Optimum ailesi, iyi ki Tuğçe hanım. Hepsine çok teşekkür ederim.

 

T.K

Tuğçe Hanım'a yeme problemlerimle baş edemediğim için başvurdum. Stresten kendimi yemeğe verdiğimi girdiğimi fark ettim. Birlikte
çalışmaya başladık ve emdr ile her geçen gün kendimi daha canlı ve iyi hissetmeye başladım. Yeme ataklarım kendiliğinden azalmaya başladı. Şu
an çok güzel bir şekilde süreci ilerletiyoruz. Tuğçe hanım ile yollarımız kesiştiği için çok mutluyum. Kendisine ve optimum ailesine
teşekkür ediyorum.

S.Ç

Yaklaşık 4 aydır sürecimiz devam ediyor. Yaklaşımı, bilgisi çok etkili. Kaygı bozukluğu, panik atak ve takıntılarımla ilgili terapi alıyorum. Birlikte EMDR ile çalıştık ve çok yardımcı oldu.

Ö.K

Tuğçe hanıma başvurmaktaki sebebim özel hayatımda yaşadığım sorunlar ve iş hayatımda stresli bir dönem geçirmem. Gitmeden önce çok fazla ön yargılıydım ve görüşmelerimi yüz yüze gerçekleştireceğim için bu kadar ne konuşulabilir, ne anlatabilirim ki diye düşünüyordum fakat görüşmelerimde olumlu yaklaşımı ve samimiyetinden dolayı zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadım ve terapiye Tuğçe hanımla başlamakla ne kadar doğru bir karar verdiğimi görmüş oldum. Yardımları için kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.

E.K

Panik bozukluk için kendisiyle tanıştım. Güler yüzü tatlı dili ve olaya hakimiyetiyle beni başladığım yerden çok daha iyi bir yere getirdi. Seanslarımız hala devam ediyor kendisini tanıdığım için çok mutluyum.

 

A.U

Tuğçe Hanım'la stresli olduğum bir dönemde tanıştım. Verdiği ödevler, ilgisi ve uyguladığı EMDR tekniği sayesinde çok daha iyi hissediyorum. Oldukça güler yüzlü ve yönlendirici. Alana hakimiyeti ve yaklaşımı mükemmel. Kendisiyle tanıştığıma çok memnun oldum. Bana kattığı her
şey için teşekkür ederim.

 

B.G

Ben rahatsız olduğum bir durumla alakalı kendisinden destek almıştım. Tuğçe hanım bu süreçte benim için gerekli olan ve kendimi rahatça ifade edebileceğim bir alan oluşturdu ve içinde bulunduğum durumu fark etmemi sağladı. Yaşadığım olumsuz durumla ilgili farkındalık yarattı
ve bu terapi süreci bana iyi geldi. Kişilik olarak da çok güler yüzlü, sakin ilgiliydi. Gayet rahat bir süreç geçirmemi sağladı. İyi ki tanımışım.

 

E.D

Yaşadığım olumsuz bir olaydan sonra köpek fobisi başladı bende ve bu durum benim yaşantımı olumsuz etkiliyordu. Tavsiye üzerine Optimum Psikolojiye başvurmaya karar verdim.  Tuğçe hanımla seanslara başladık. Kendisi hem güler yüzlü yaklaşımı, hem de uyguladığı EMDR yöntemiyle benim bu sorunumu aşmama yardımcı oldu. İyi ki diyorum.

 

P.K

1 yıldır evliyim fakat vajinismus problemim vardı ve ilişkiye giremiyordum. Araştırmalarım sonucu Optimum Psikolojiye başvurdum. Seansa ilk gittiğimde korku, heyecan, panik halindeydim fakat Tuğçe hanımın pozitif, güler yüzlü yaklaşımı beni motive etti. EMDR uygulayarak birkaç seansta bu problemimden kurtuldum. İyi ki tanışmışız.

 

B.Ö

Eşimle cinsel ilişki problemimiz vardı. Daha önce bu durumla ilgili yardım almaya çekinmiştik ama bu durum bizim hayatımızı olumsuz etkilemeye devam ettiği için Optimum psikolojiye gitmeye karar verdik. Tuğçe hanım güler yüzü ve samimi yaklaşımıyla ve çalıştığı EMDR tekniğiyle sorunumuzu çok kısa sürede çözdü. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

 

S.A

5 aydır evli olmamıza rağmen cinsel ilişkiye girememe sorunumuz vardı ve evliliğimizi olumsuz etkiliyordu. Sanki hiç yapamayacakmışım gibi hissediyordum. Benim için çok büyük bir engeldi. Sürece başladığımız günden itibaren 5 gün gibi kısa bir sürede EMDR uygulaması ile bu sorunu yendik.  Seanslardaki olumlu yaklaşımı, iletişimi, sakin tutumu çok güven veriyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

 

H.Ü

20 gün önce evliliğimizin 1. Yıl dönümünde vajinismusu yendim. Büyük bir ağırlıktan kurtuldum. EMDR tekniği ile kısa sürede sorunum çözüldü. Tuğçe hanıma emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

 

C.Ç

Erken boşalma sorunu için başvurdum. Uzun zamandır devam eden ve kimseyle paylaşamadığım bu problemin geçebileceğini hiç düşünmemiştim fakat bu sorundan çok kısa süre içerisinde kurtuldum diyebilirim. Pozitif, ılımlı ve güler yüzlü yaklaşımından dolayı Tuğçe hanıma teşekkür ederim.

 

G.B

Bazen pes etmek istedim olmuyor diye ama Tuğçe hanım bana her zaman güvendi ve beni hep cesaretlendirdi pes etmek yok olacak diye.
Vajinismus problemimden EMDR ile çalışarak sonunda kurtuldum. Hem de çok kısa bir sürede. Kendisine samimi sıcak yaklaşımı için çok
teşekkür ederim.

 

Ö.T

Terapi sürecine başlarken eşim ve ben endişeliydik fakat optimum psikoloji ile tanıştık. Tuğçe hanım bu süreçte eşime ve bana verdiği destek ile cinsel problemimizi yenmemize yardımcı oldu. EMDR yöntemiyle bu sorunun üstesinden geldik. Güler yüzlü olması ve pozitif yakalaşımı İyi ki gelmişiz dedirtiyor.

 

Ş.S

Tuğçe hocam sayesinde vajinismustan kurtulmuş hayata daha güzel ve mutlu devam eden bir çiftiz artık. İlk başladığımızda çok heyecanlı ve tedirgindim. Bu sorunu yenemeyeceğimi düşünüyordum fakat sizin desteğinizle bu problemi aştım ve şu an 1 aylık hamileyim.

 

İ.P

Biz evleneli 6 ay oldu ve eşimle birlikte olamadık. Tavsiye üzerine optimum psikoloji merkezine başvurduk. Tuğçe hanımla çok kısa bir sürede bu sorunu çözdük. Pozitif yaklaşımından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.

 

Ş.K

7 aylık evli bir çift olarak eşimle ilişkiye giremiyorduk. Bu sebepten dolayı çocuk sahibi olamıyorduk. Bu durum kaygımı arttırıyor ve üzerimde daha da baskı hissediyordum. Bu durumu aşmak için eşimle optimum psikolojiye başvurmaya karar verdik. Tuğçe hanımla 6 seans gibi kısa bir sürede bu sorunu aştık. EMDR yöntemiyle kısa bir sürede sorunumuzu çözdü. Optimum ailesine ilgi ve alakası, Tuğçe hanıma da
güler yüzlü ve ilgili yaklaşımı için çok teşekkür ederiz.

 

F.Ş

Eşimle çift terapisi almak için Tuğçe Hocamı tercih ettik. Aldığımız ilk 4 seanstan sonra eşimle olan iletişimimizde ciddi ilerlemeler gördük. Empati kurmayı öğrendik ve çok kontrolcü olduğumuzu fark ettik. Tuğçe Hoca gerçekten işinin ehli bir psikolog. Bize EMDR uyguladı ve kısa sürede sorunumuz çözüldü. Kendisine sonsuz saygılarımı sunuyorum.

 

Y.K

Eşimle problemlerimiz olduğunu düşündüğümüz için profesyonel destek arayışı içerisine girdik. Sonucunda Psikolog Tuğçe Hanım’dan psikoterapi almaya başladık. Seanslardaki yapıcı davranışı, güler yüzü ve uyguladığı EMDR tekniğiyle İlişkimize farklı açılardan bakabilme fırsatı sağladığı için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Çok memnun kaldık herkese tavsiye ederiz.

 

O.K

Biz eşimle 4 yıldır evliyiz ve bazı sorunlar yaşadık. Aslında evlendiğimiz dönemden beri yaşadığımız bazı sorunlar vardı. Uzun bir
süre bu sorunlarla mücadele etmeye çalıştık, fakat bu süreç bizi çok yıprattı ve ilişkimizi yordu. İnternetten araştırma yapıp çift terapisi desteği almaya karar verdik ve EMDR ile çalışan Tuğçe hanımla başladık ve çok memnunuz. Tavsiye ederiz.

 

Ö.S

Eşimle Boşanmanın eşiğine gelmiştik ve yardım almaya karar verdik. Tuğçe hanımla çift terapisine başladık. Kendisi bize çok yardımcı
oldu, çoğu problemimizi çözmemizi sağladı. Terapiye başlama konusunda kararsızdık ama kendisine çok teşekkür ediyorum bu süreçte bize olan ilgisi, yaklaşımı seanslardaki olumlu tutumunu çok sevdik. Problem yaşıyorsanız düşünmeden başvurabilirsiniz.

 

H.Ö

Kesinlikle ayrılacak olan çiftlere tavsiye ederim. Eşimi ikna ettim ve kısa bir süre önce başladık sorunlarımızın ne olduğunu farkettik ve
ilerleme kaydettik. Ayrıca kendisinin bize pozitif yaklaşımı, güler yüzü, bize olan ilgisinden dolayı çok teşekkür ederiz. Bu süreçte hiç
yalnız hissetmedik.

 

D.F

Tuğçe hanımdan evlilik terapisi noktasında destek aldık. Eşim ilk etapta terapi noktasında isteksizdi ama Tuğçe hanımın yaklaşımı onu
rahatlatınca istekle gitmeye başladı. Eşimle çok severek evlendik ama evliliğimizde bir takım sorunlar yaşadık. Tuğçe hanım bu sorunlara
çözüm odaklı yaklaşarak ve bize EMDR uygulayarak sorunlarımızı etkili bir biçimde çözdü. Kesinlikle tavsiye ederiz.

 

Y.A

Yaklaşık 3 ay önce geçimsizlik nedeniyle çift terapisine başladık. Bu süreçte EMDR ile çalıştık. Birkaç seanstan sonra belirgin farklılıklar
başladı. Aşama aşama birbirimizi daha iyi anlamaya, sorunlarımızı daha net tanımaya ve çözümler üretmeye başladık. Hocamızın seanslardaki
yaklaşımı bilgi ve becerisi sayesinde sorunumuzu çözdük ve her şey yoluna girdi. Kendisine teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 

İ.B

Sevgili Tuğçe hanıma tavsiye üzerine gittik. Eşim ile beraber kendisinden yardım alıyoruz. Bu zamana kadar bize problemlerimizi
çözebilmemiz konusunda çok yardımları oldu. Bu süreçte bizi hiç yalnız bırakmadı. Kendisine çok teşekkür ederim.

 

F.Ü

Eşimle tam boşanmak üzereyken yardım almaya karar verdik ve optimum psikolojiye başvurduk. Bu süreçte EMDR ile çalışan Tuğçe hanımdan
yardım aldık. Kesinlikle tavsiye ederim.

 

G.G

Eşimle yaşadığımız problemler sonucunda Tuğçe hanımla yaklaşık 2 aydır görüşüyoruz. Büyük bir ilerleme kaydettiğimizi ve gerçek sorunlarımızı
görmeye başladığımızı söyleyebilirim. Tuğçe hanım hem bizimle iletişime geçerek hem de EMDR uygulayarak bu sorunu aşmamıza yardımcı
oluyor. Problemlerimizin çoğunu çözdük. Yardım almak isteyip tereddüt eden herkese kesinlikle tavsiye ederim.

ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE ALINAN PEDAGOG DESTEĞİNİN POZİTİF ETKİLERİ

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı şöyle tanımlamıştır: “Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı …

ERKEKLERDE CİNSEL İSTEKSİZLİK

En sık görülen cinsel işlev bozukluklarından biri cinsel istekte azalmadır. Erkeğin cinsel isteksizliği sanılanın …

PSİKOLOG PSİKİYATRİST ÜCRETLERİ/FİYATLARI 2024

Bu yazı, 2024  psikolog fiyatları, 2024 psikolog ücretleri, psikiyatrist seans ücretleri hakkında bilgi vermek amacıyla …